Extraligoví hokejisté Zlína prohráli podeváté z posledních jedenácti zápasů. Z Pardubic přivezli bod a v tabulce opět klesli na sedmé místo

V nájezdové loterii zlínští střelci pálili pouze slepými náboji. Naopak Kolář nádherným blafákem „vykoupal“ brankáře Sedláčka.

PARDUBICE ~ PSG ZLÍN 4:3 PO SAM. NAJ. (0:1, 1:1, 2:1)

„Něco jsem musel zvolit. Nachystal jsem si to předem. Je to lepší než improvizovat. Je to nacvičená věc,“ přiznal pardubický hrdina Jan Kolář.

Právě gólman Sedláček se postavil do zlínské klece místo Horčičky, který ve čtvrtek vychytal Třinec, ovšem na sobotním tréninku si poranil prst. „Byl na ošetření, naštěstí prst není zlomený, ale jedná se o velmi bolestivé místo,“ litoval trenér Rostislav Vlach.

Přesto Zlínští začali výborně a šli v první třetině do vedení. V 17. minutě vyhrál jeden ze dvou noviců ve žlutomodrém dresu Tvrdík bully přesně na Ondráčka, který vyhnal všechny pavouky v Růžičkově kleci.

„Této situaci snad ani nejde zabránit. To se prostě stane. Musíme hrát lépe hlavně ve středním pásmu, protože Zlín hraje dobře dozadu,“ poznamenal pardubický útočník Petr Koukal. O tři minuty dřív se do šance probil Čajánek, ale nastřelil jen tyč.

Navíc v 87. vteřině druhé třetiny využil fatální chybu Sičáka v rozehrávce Čajánek, vybídl Důrase a zlínský forvard střelou nad beton k tyči zvýšil. „Celá pětka si zaslouží pochvalu. Výborně jsme napadali, Čája na mě počkal, jeli jsme tři na jednoho a všiml jsem si, že gólman počítá s nahrávkou, ale vystřelil jsem. Jsem rád, že to tam padlo,“ pochvaloval si Důras osmý gól v sezoně.

Jenže poté se misky vah začaly naklánět na stranu Pardubic. Ve 32. minutě Pardubice v přesilovce nejprve snížily po teči Koláře II. „Přestali jsme bruslit,“ litoval Důras. Domácí byli v prostřední části lepší a Sedláček se měl co ohánět.

Ve 45. minutě už zlínský brankář nestačil na Jana Koláře, jenž využil chyby ve zlínské defenzivě a vyrovnal. O čtyři minuty později pardubický kanonýr dokonce poslal Pardubice do vedení – 3:2. A to ještě sudí neměli pochopení pro Koukalovu fotbalovou vložku.

Berani se zdáli na kolenou. A to ještě Tesařík obětavým zákrokem zaskočil za brankáře Sedláčka. „Bylo to jen výjimečně. Vyšlo mi to. Jsem rád, že to pomohlo k bodu,“ poznamenal zkušený obránce.

Ovšem Pardubice zapomněly v 51. minutě na lišáka Lešku, který schovaný u levé tyče zakončil do prázdné klece a zajistil Zlínu alespoň bod. Zároveň ale také nezabránil deváté porážce z posledních jedenácti zápasů. Právě Leška byl totiž jedním ze tří neúspěšných exekutorů.

Branky a nahrávky: 31. Kolář II (Kolář I, Starý), 45. Kolář I (Koukal), 49. Kolář I (Koukal, Píša), rozhodující nájezd Kolář I – 17. Ondráček (Tvrdík), 22. Důras (Čajánek, O. Veselý), 51. Leška (Hamrlík, Köhler). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 7695.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Kolář II, Benák, Borer, Sičák – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, T. Zohorna, Somík – Markovič, Kousal, Buchtele – Půhoný, Nahodil, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Míka – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Tvrdík, Roman Vlach, Ondráček – Melenovský, Kucharczyk, Šlahař. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.