Dovolenou beranům oddálil blafákem Köhler

Třinec – Naděje žije! Extraligoví hokejisté Zlína v neděli ve čtvrtém zápase předkola play off vyhráli až v samostatných nájezdech na ledě Třince a oddálili odchod na dovolenou. Zároveň od roku 2005 a dlouhých patnácti porážkách v řadě ve vyřazovacích bojích dokázali vyhrát na ledě soupeře.

4.3.2012 1

Vlevo Petr Čajánek, vpravo Peter Hamerlík.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Přitom berani byli po sobotním nevydařeném zápase jen krůček od vyřazení. Hrubky v defenzivě, inkasovaný gól ve vlastní přesilovce a dva inkasované branky v oslabení zapříčinily vysokou porážku 2:6.

A ta se na nich podepsala i v neděli. Berani se dlouho nemohli dostat do tempa. Nervozita a důležitost zápasu jim svazovaly ruce i nohy. Možná i proto v 16. minutě našel Peterek zcela volného obránce Novotného, který poslal kotouč mezi Sedláčkovy betony. „Nechtěl jsem nic vymýšlet. Poslal jsem mu to mezi nohy a vyšlo to,“ liboval si Andrej Novotný. „Po gólu Zlín začal více forčekovat a začalo nám to dělat problémy,“ všiml si Novotný.

Zlínský brankář Sedláček nastoupil v neděli v play off vůbec poprvé a rozhodně nezklamal. „Jeho nasazením jsme chtěli dát mužstvu nový impulz a to se nám povedlo. Mužstvo to nastartovalo. Rozhodování to ale bylo těžké, protože Luboš Horčička proti Třinci celou sezonu chytal výborně,“ přiznal Vlach.

Ani jeden ze zápasů na ledě úřadujícího mistra rozhodně nepřipomínal reklamu na hokej, ale urputnou bitvu o prodloužení sezony obou týmů. Hlavně neinkasovat, to bylo hlavní přikázání nedělní řežby. „Byl to předbrankový boj,“ podotkl třinecký David Květoň. V sobotu Třinec střelecky explodoval, o den později ale Sedláček svou klec až na trefu Novotného zabetonoval. „Nenastoupili jsme tak aktivně, jak jsme chtěli. V sobotu nás k vysokému vítězství dovedla právě aktivita. Chtěli jsme to zopakovat, ale hráči jakoby se podvědomě báli sérii ukončit. Nehráli jsme tak sebevědomě a aktivně, nezasloužili jsme si vyhrát,“ uznal trenér Třince Jan Tlačil.

Jenže ani berani v ofenzivě dlouho nemohli na Oceláře nic vymyslet. V sobotu se střelecky prosadil jen Melenovský a v závěru rozhodnutého duelu Čajánek. Včera ve 35. minutě v přesilovce nejlepší zlínský kanonýr Köhler a svou první trefou v play off vyrovnal. „Lešoun tam dával střílenou přihrávku, jejich obránce ji zblokoval, bekhendem jsem si ji posunul do strany, jejich gólman nevěděl, kde je puk, takže jsem vystřelil nad beton do poloodkryté branky,“ popisoval Köhler.

Ve třetí třetině Zlín nevyužil 45 vteřin dlouhou přesilovku, ve které ani neohrozil třineckou branku. „Zpackali jsme to,“ hlesl obránce Martin Hamrlík.

Naopak o pár chvil později si Peterek v početní výhodě Ocelářů udělal slalom mezi „solnými sloupy“ Tesaříka, Řezníčka a Köhlera, ale dovolenou odmítl betonem Sedláček. „Udělal to výborně. Zaplať pánbůh, že nedal gól,“ oddechl si zlínský hrdina zápasu Sedláček.

Až v samostatných nájezdech rozsekl ultra dramatickou bitvu parádní blafákem Köhler, který jako jediný proměnil nájezd. Naopak Sedláček ani jednou z pokusů Bonka, Květoně a Hořavy neinkasoval. „Rozhodlo štěstí,“ oddechl si Sedláček. „Podali jsme výborný výkon. Přestože nepadlo moc gólů, z hlediska hry jsme vyhráli zaslouženě,“ liboval si hlavní kouč Rostislav Vlach.

TŘINEC – PSG ZLÍN 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Stav série: 2:2

Branky a nahrávky: 16. Novotný (Peterek, Richter) – 35. Köhler (Leška, Hamrlík), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 3735.

Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný – Kůrka, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Hrňa, Polanský, M. Hořava – Orsava, Ostřížek, McGregor. Trenéři: Tlačil a Janků.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Finsterle, Čech, Honejsek. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

3. zápas

TŘINEC – PSG ZLÍN 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Stav série 2:1

Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Klouček, Polanský), 25. M. Hořava (Kůrka), 29. Zíb (Hrabal, Varaďa), 37. Peterek (Hrabal, Adamský), 49. Kůrka (Varaďa, Bonk), 59. Zíb (Peterek, Kůrka) – 28. Melenovský (Čajánek), 60. Čajánek (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc Klouček (Třinec) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 4 154.

Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný – Kůrka, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Hrňa, Polanský, M. Hořava – Orsava, Ostřížek, McGregor – Hampl. Trenéři Tlačil, Janků.

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Kubiš, Roman Vlach, Ondráček – Finsterle, Melenovský, F. Čech. Trenéři Rostoslav Vlach, Turek.

Autor: Daniel Ostrčilík, ČTK

4.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

12

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.