Zroveň poslali Oceláře na dovolenou. Již pošesté ve vzájemných sérií vyřazovacích bojů.

Sami se naopak mohou připravovat na jednoho z dvojice soupeřů Sparta Praha – Kometa Brno, o kterém se rozhodne v pondělí v sedmém rozhodujícím duelu druhé série.

I přes zpoždění o deset minut kvůli prasklému plexisklu se ale ševci bleskově ujali vedení.

Ve 37. vteřině otevřel skóre Čajánek po krásné spolupráci s Honejskem a Zámorským.

Parádního nástup ševců pak využil pumelící Veselý a podruhé rozjásal vyprodaný zimní stadion. Zlínští měli více ze hry, Oceláři vypadali zakřiknutě. Zápas dostával grády, Třinec se snažil rozhodit brankáře Kašíka a vyvolával potyčky.

Ve druhé polovině úvodní částidupli Oceláři na plyn a zaměstnali zlínského Kašíka, žádnou vyloženou šanci si ale nevypracovali.

Hned ve 21. minutě střela Adamského cinkla o levou tyč Kašíkovy svatyně. Parádním slalomem se před Hrubce dostal Ondráček, následně se v šanci objevil i Kubiš, ale třinecký brankář ještě udržel naděje svého týmu na případný obrat.

Radost Jaroslava Balaštíka a Petra Lešky (vzadu)

V následné přesilovce dvakrát nebezpečně pálil Zámorský. Ve 33. minutě už zimák potřetí málem slavil. Obrovskou šanci spálil Leška, když netrefil kotouč plachtící brankovištěm.

Vše si ale vynahradila jeho formace v přesilovce, když Balaštík dorazil za brankovou čáru střelu Köhlera odraženou od tyče – 3:0. Třinecká snaha o zteč Kašíkovy branky se v závěru druhé části pomalu měnila v křeč.

A Třinec se na začátku třetího dějství chytá stébla naděje. Po 27 vteřinách třetí třetiny se Orsava protáhl kolem mantinelu a překvapivou střelou překonal Kašíka. Oceláře snižující trefa povzbudila a odhodlali se k mohutnému finiši.

Jenže ten deset minut před koncem uťal Köhler, který pláchl třinecké defenzivě a chladnokrevně vymetl levý horní růžek Hrubcovy branky.

Zlínští fanoušci prožívají extází a začali slavit a stadionem běžela mexická vlna.

Fanoušci Zlína

V 54. minutě navíc další nával emocí přidal Honejsek, který zvýšil na průběžných 5:1. Zlín dnes zřejmě čeká dlouhá noc.

„Hezkou dovolenou," vzkázali zlínští fanoušci Třinci na jednom z transparentů.

OHLASY TRENÉRŮ

Juraj Jurík (Zlín): „Měli jsme ideální vstup, z první šance jsme hned dali gól. To nám pomohlo. Třinečtí už pak věděli, že musí. Vydařila se nám první třetina a pak už jsme se soustředili na obranu, protože jsme věděli, že Třinec se bude muset do nás nutit a to nám vyhovovalo. Menší komplikací byl gól na 3:1 na začátku třetí třetiny, ale gólem Bédi (Köhlera) se to převalilo a pak už jsme si to užívali s diváky až do konce. Porazit tak silné mužstvo, jako Třinec letos byl, čtyřikrát za sebou, je úspěch. Náš postup je zasloužený."

Jiří Kalous (Třinec): „Bohužel jsme zápas nezvládli a končíme sezonu, což nás mrzí. Měli jsme špatný vstup do utkání a domácí se dostali do herní pohody. Dvoubrankové vedení je nakoplo. I když jsme zbraně neskládali, tak jsme nebyli schopní se střelecky prosadit a dostat se do pohody. Dnes byli lepší a zaslouženě vyhráli. I jejich postup byl zasloužený."

Jaroslav Balaštík střílí třetí gól

PSG ZLÍN – TŘINEC 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky:1. Čajánek (Honejsek, Zámorský), 5. Veselý (Čajánek, Honejsek), 34. Balaštík (Köhler, Kotvan), 50. Köhler (Balaštík), 54. Honejsek (Čajánek) – 41. Orsava (Galvas).
Rozhodčí: Šindler, Minář – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
PSG Zlín: Kašík – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček. trenéři: Rostislav Vlach, Juraj Jurík, Richard Hrazdira.
Oceláři Třinec: Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Nosek, Krejčí, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Polák, Bonk, M.Růžička – Adamský, Peterek, Polanský – Hrňa, Květoň, Varaďa – Rufer, Rákos, Orsava. Trenéři: Kalous, Marek.