Hokej: Amatérské soutěže startují

Zlín - Po letní přestávce vyplněné přípravnými in-line zápasy startují obě zlínské amatérské hokejové soutěže. Zatímco Zlínská amatérská hokejová liga (ZAHL) má již za sebou dva odehrané duely, Zlínská hobby liga (ZHOL) začne svůj nový ročník příští víkend.

10.9.2009

Vítěz minulého ročníku Zlínské amatérské hokejové ligy HC Napajedla.Foto: DENÍK/Jiří Hejtmánek

Tituly uplynulého ročníku budou v jednotlivých soutěžích obhajovat HC Napajedla a Falcon Zlín. Jejich role však nebude vůbec snadná, neboť řada týmů je chce z trůnu sesadit. „Na prvenství ve ZAHL si brousí zuby mimo jiné vícenásobný mistr Vizovice, který o titul přišel kvůli dvěma zpackaným závěrečným zápasům. V ZHOL by rády dosáhly na vrchol značně posílené týmy HC Zdema Vikings a HC Hamag Zlín. Velkou neznámou je pak nově vzniklý tým HC O2 Zlín,“ vyjmenoval tiskový mluvčí obou hokejových soutěží Jiří Hejtmánek.

V ZAHL se na začátku týdne odehrály první dva duely. BUM Otrokovice na úvod ročníku nečekaně snadno deklasoval tým Uherského Brodu (9:0), který se k utkání dostavil pouze v sedmi hráčích. O úvodní branku sezony se postaral Petr Žikovský. O den později pro změnu vyučoval vizovický tým KAS Napajedla (8:2).

Další utkání úvodního kola soutěže jsou na programu ve čtvrtek a v pátek.

Autor: Martin Břenek

10.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nános větví ohrožoval průtok vody v Napajedlích

Nános větví ohrožoval průtok vody v Napajedlích.

V Janíkově stodole v rožnovském Dřevěném městečku se v sobotu 29. dubna 2017 konala regionální přehlídka dětských valašských souborů.
24

FOTO, VIDEO: V Rožnově se předvedlo třináct dětských valašských souborů

Fotbalistům Zlína se vzdálila čtvrtá příčka. Neudrželi vedení s Mladou Boleslaví

V posledních patnácti minutách ztratili fotbalisté Zlína všechny body s Mladou Boleslaví. Po hodině hry vedli po krásné brance Hnaníčka z voleje, avšak v 76. minutě nedal Magera šanci Švengerovi hlavou a o šest minut později dokonal obrat Da Silva.

V Brumově-Bylnici bude další místo sportovního vyžití, snad už v létě

Nudit se v Brumově-Bylnici nikdo nemusí. Zejména ne sportovci. „V Brumově už lidé využívají víceúčelové hřiště a nyní chceme podobné vybudovat v areálu současného zastaralého sportoviště v Bylnici," vysvětlilo vedení města.

Zlín se neozval, teď si chci zkusit bundesligu, přeje si Jakub Svoboda

ROZHOVOR / Tmavé plexisklo přes oči, rychlost a číslo 61. Takhle si fanoušci hokejového Zlína pamatují hokejového útočníka Jakuba Svobodu, který pomáhal žlutomodrým ve druhé polovině sezony 2014/2015 po příchodu z Brna.

Bylo to takové o ničem, remízový duel, řekl zlínský záložník Štípek

Záložník David Štípek je stále gólem podepsaný pod posledním vítězstvím zlínských fotbalistů v lize na domácím hřišti. Bylo to 5. listopadu proti Brnu. Po prohraném zápase 1:2 s Mladou Boleslaví byl hodně zklamaný.