Potvrdili tak velmi dobrou formu proti týmu z chvostu tabulky a nadále drží výtečné třetí místo. Vedení v soutěži uhájil otrokovický B.U.M., jenž dovolil svému soupeři vstřelit pouze jednu branku.

Malenovický Sharks si poměrně snadno poradil s Vizovicemi. „Letošní sezona se pro nás prozatím vyvíjí poměrně dobře. Velmi nám pomohla letní obměna kádru, kdy jsme posílili především v zadních řadách, ale rovněž post brankáře,“ naznačil důvod zlepšení výkonů loni osmého mužstva tabulky Jiří Kuňák. Výborně organizovaná hra v zadních řadách byla vidět i v průběhu zápasu s Vizovicemi. Ještě před koncem druhé třetiny byl stav zápasu 2:2. Během závěrečných tří minut však Malenovičtí spustili gólostroj a soupeři nadělili ještě tři branky. „Vyvedl se nám konec druhé třetiny, který nakonec rozhodl i o osudu celého zápasu. Soupeř do třetí vstoupil odevzdaně a v podstatě nás nechal dohrát zápas téměř v exhibičním tempu,“ poznamenal Kuňák.

Ve druhé soutěži hrané na kluzištích krajského města - Zlínské hobby lize (ZHOL) - i nadále vévodí O2 Zlín. S Hamagem soupeře téměř k ničemu nepustil a vyhrál 6:1. To její nejbližší pronásledovatel Zdema Vikings si kontakt s čelem udržel až díky vyhraným samostatným nájezdům proti třetí Lípě. Zápas se od začátku nesl ve znamení na amatérský hokej poměrně tvrdé hry. „S Lípou hráváme vždy velmi vyrovnané a pěkné zápasy. Bohužel na tom posledním se velkou měrou podepsali sudí, když od začátku nasadili příliš mírný metr. Poté se zápas zbytečně vyhrotil, a i když to bylo po celou dobu velmi vyrovnané utkání, ze kterého jsme nakonec po nájezdech vzešli vítězně my, nemůžeme být ani jedna strana s výkonem sudích rozhodně spokojeni,“ pravil po zápase trochu sklesle kapitán Zdemy Petr Stuchlík starší.

Výsledky 7. kola ZAMHL:

Baťovka - BUM Otrokovice 1:7 (Jordán Alex - Kapsa, Plšek po 2, Žikovský, Hájek, Nábělek), ART Zlín -SKA Napajedla 2:8 (Lefan st. 2 - Stuchlík ml., Stuchlík st. Oba po 2, Vašíček, Škubal, Holý, Kašpárek), Březnice - Šneci Otrokovice 12:5 (Kubiš L. 4, Kubiš M. , Chalupa, Mikel po 2, Arnošt, Machala - Pavlištík 2, Kylián, Kršák, Šturma), Sharks Malenovice - Vizovice 8:2 (Tureček, Hudeček po 2, Bernatík, Křižan, Kuňák, Skácelík - Petrulák 2), PSVS Napajedla - Rudí kohouti 1:3 (Mrňka - Vaculík 2, Hubáček).

Výsledky 5. kola ZHoL:

Lípa - Zdema Vikings 2:3 po sam. náj. (Kos, Šik - Marek, Mrňka, rozh. nájezd Galandr), O2 Zlín - Hamag 6:1 (Havrlant, Herčko, Janeba, Kovařík, Petřík, Šarman - Karafiát), Rotor Podhoří - Falcon 6:8 (Kozel, Králík po 2, Žikovský, Kašpárek - Režňák 4, Kostelecký 2, Mandám, Ohanka), Torpédo - Mladcová odloženo.