Hokejisté UTB ve Zlíně porazili Helsinky 9:0

Zlín - Hokejisté Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve svém čtvrtém mezinárodním zápase jasně zvítězili nad Aalto University of Helsinki Hockey Teamem 9:0. Na zlínský univerzitní hokej přišel rekordní počet 2 350 diváků na univerzitní hokej.

12.3.2013

Zlínští studenti potvrdili vzrůstající formu před blížící se kvalifikací na Akademické mistrovství České republiky v ledním hokeji.

Mezinárodním hokejový zápas přispěl celým dobrovolným vstupným na charitativní projekt Percipio a Hokejový tým UTB podpořil vzdělávací projekt Erasmus. Slavnostní projev pronesl a buly vhodil rektor UTB prof. Petr Sáha.

Národní hymny Finska a České republiky zazněly v podání operních pěvkyň Národního divadla v Brně Lenka Ďuricové a Národního divadla Moravskoslezského Simony Mrázové.

Finové chybovali a Zlíňáci trestali

První třetinu zahájili lépe domácí hráči, kteří se od prvních minuty tlačili do brány Helsinek. UTB měla lepší pohyb a snadněji se dostávala přes střední pásmo. Tlak domácích vyústil v první branku Tomáše Martyčáka v 10. minutě utkání. Domácí ve svém tlaku nepolevovali a stále měli více ze hry. Ve druhé třetině se Helsinky začaly probouzet a postupně vyrovnali hru.

Ale neproměnili několik šancí a UTB jejich chyby potrestala. Do třetí třetiny šli zlínští hráči s třígólovým náskokem. Třetí třetina byla zahájena zhaslým zimním stadionem a diváci vítali hráče svícením mobilních telefonů. Aalto University si nechtěla odvést ze Zlína velký příděl a začala více dohrávat souboje, někdy až na hranici faulu. Jeden takový se jim stal osudným a jeden z finských hráčů dostal trest do konce utkání.

Zlín pětiminutovou přesilovku využil nevídaným způsobem a vstřelil v ní čtyři góly. V tu chvíli bylo již téměř jasné, že UTB vyhraje a bylo jen otázkou, jaké bude finální skóre. Finové byli ke konci utkání v tlaku, ale velký večer zažili oba gólmani domácích Otakar Janík a Peter Kučera. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen střelec hattricku Matěj Vondruška. Na afterparty do Flipu dorazilo více jak 600 lidí.

„Atmosféra na zápase byla neskutečná. Dorazil rekordní počet diváků a za to jsme nesmírně rádi a vděčni. Univerzitní hokej ve Zlíně má rostoucí tendenci a již nyní se těšíme na další mezinárodní zápas na podzim. V zápase jsme zachytili začátek a byli jsme neustále v tlaku a dobře jsme bruslili a měli kvalitní pohyb.

Zároveň jsme vybrali peníze na dobročinný projekt Percipio, za což jsme velmi rádu. Za 14 dní nás čeká kvalifikace na Akademické mistrovství České republiky a toto byl zápas, který měl prověřit naši připravenost. Sestavu máme již téměř jasnou, chceme znovu postoupit na mistrovství do Prahy," sdělil své pocity kapitán UTB Michal Čech

Hráči Aalto University of Helsinki Hockey Teamu byli ze zápasu a celého pobytu nadšeni.

„Chtěl bych za celý tým poděkovat organizátorům zápasu, Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, městu Zlín a Zlínskému kraji za pohostinnost, kterou jste nám poskytli. Tři dny ve Zlíně pro nás byly velkým zážitkem a zkušeností. Zápas proti Hokejovému týmu UTB byl skutečným vrcholem celého programu. Atmosféra na zápase byla neskutečná. Tolik lidí ve Finsku někdy nechodí ani na nejvyšší soutěž.

Domácí tým zachytil začátek a pak bylo již velmi těžké s výsledkem něco udělat. Výsledek zápasu odpovídá průběhu utkání. UTB velice gratulujeme, řekl GM Helsinek Tomi Saalasti.

Zaslal: Michal Rudecký, generální manažer týmu, Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně

12.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
Rihards Bukarts (vpravo čelem) v lotyšském dresu v zápase s Ruskem na MS 2017

Zlín posílil bratr Rihards Bukarts. Na zkoušce uspěli Freibergs i Illo

Jak reklamovat koupený dům či byt

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.