Hokejisté Zlína v generálce uspěli v Olomouci. Kovařík řídil obrat z 0:2

Hokejisté Aukro Berani Zlín v posledním přípravném zápase na nadcházející sezonu porazili Olomouc, když zásluhou dvougólového Lubomíra Kovaříka otočili výsledek z 0:2 na 3:2.

31.8.2017

Olomoučtí hokejisté (v červeném) prohráli v posledním zápase přípravy proti Zlínu 2:3Foto: Deník / Heloňa Stanislav

Ve velmi kombinované sestavě už v 7. minutě měli dvoubrankové manko. Brankáře Šimbucha překonali Laš s Ondruškem. Třináct vteřin před koncem první třetiny snížil prvním gólem Kovařík.

V polovině zápasu vyrovnal stav Ondráček. V 51. minutě pak rozhodl po rychlém brejku Kovařík, který si brankáře Konráda položil rychlou kličkou na led a zavěsil.

Zlínští hokejisté příští pátek v úvodním kole extraligy vyrazí pro body do Vítkovic, kde úvodní buly padne na led v 17.30 hodin.

Branky a nahrávky: 2. Laš (Skladaný, Dujsík), 7. Ondrušek (Houdek) – 20. Kovařík (Popelka, Řezníček), 30. Ondráček (Štastný), 51. Kovařik. Diváci: 1763.

Olomouc: Konrád (Ovčaři) – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Dujsík, Galvas L., Galvas J., Ondrušek – Sundher, Burian, Buc, Knotek, Strapáč, Skladaný, Herman, Laš, Vlach, Řípa, Holec, Eberle.

Aukro Berani Zlín: Šimboch (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Matějíček, Běhal, Ferenc, Dluhoš, Gazda, Padrnos – Bukarts Ri., Kovařík, Illo, Štastný, Popelka, Ondráček, Václavek, Tomaník, Sedláček, Fryšara, Kratochvíl, Gago.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.