Opět ještě necelých pět minut před koncem ševci vedli 2:1. Jenže v čase 58:11 už extraligový nováček, který se vrátil do nejvyšší soutěže po dvanácti letech, otočil výsledek Andělem.
Nakonec Horácký zimní stadion bouřlivě slavil první tříbodové vítězství v sezoně. „Těžko se mi zápas hodnotí. Opět jsme ztratili vyhraný zápas, to je neomluvitelné,“ těžko hledal slova trenér Zlína Robert Svoboda.

Zlín ztratil další zápas kvůli své nedisciplinovanosti. Celkem devětkrát pykal na trestné lavici, z toho pětkrát ve třetí třetině. Dvakrát Jihlava měla možnost dvojnásobné přesilovky. Podruhé už udeřil ve 48. minutě Čachotský, jenž odčaroval kouzlo Kašíka a ukázal Jihlavě cestu za obratem. „Neznervózněli jsme, i když jsme inkasovali, chtěli jsme zápas dotáhnout. My se musíme snažit co nejdéle neinkasovat, aby byl soupeř na nule, a k ničemu je nepustit. Měli jsme třetí třetinu odehrát bez gólu a vyhráli bychom,“ litoval další zbytečné ztráty Řezníček, který rovněž seděl dvakrát na trestné lavici.

Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji

Faulům se opět nevyhnuli ani bratři Bukartsové. Rihards navíc dostal osobní trest za protesty. V jeden moment se na lavici hanby potkali společně, když Roberts šel odpykat chybu střídačky za šest hráčů na ledě. „Domácí dobře bruslili, přinutili nás k chybám. My jsme zbytečně faulovali. Celou třetinu jsme hráli v oslabení a soupeř to potrestal. Byla tam vyloučení do tří. Po prvním gólu se Jihlava dostala na koně a poté přidala další dva,“ připomněl Řezníček další dva gólové údery Zemana a vítěznou trefu Anděla.

Přitom úvodní dvě třetiny se ševci drželi, Kašík čaroval a dokonce Zlín od domácích zápasů střílel i góly. V 6. minutě se prodral do zakončení Okál a krátkým blafákem překonal Škarka. V polovině zápasu pak Matějíčkovu ránu tečoval Ondráček. „Dvě třetiny byly z naší strany dobré, přesto jsme si nechali zápas utéct. Třetí gól jsme dostali po naší chybě při střídání. Takové zápasy nás stojí strašně moc sil a bodový zisk je nula,“ štve Svobodu.

Baník Most - HC Zlín
Oslabené házenkářky Zlína vzdorovaly u mistra jen poločas

V pátek navíc čeká Zlín od 17.30 hodin Litvínov, který v Baťově městě nevyhrál osm let. „Na tohle se nemůžeme spoléhat. Musíme hrát naplno a začít konečně nějakým způsobem bodovat,“ ví Řezníček.

Jo, je na čase i doma začít střílet góly.

JIHLAVA - AUKRO BERANI ZLÍN 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Třetiny: 0:1, 0:1, 3:0 Branky a nahrávky: 48. min Čachotský (Suchánek, de la Rose), 56. F. Seman (de la Rose), 59. Anděl (Suchánek) - 6. Okál (Ferenc, O. Horák), 27. Řezníček (J. Ondráček, Matějíček). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Barvíř, Blümel Vyloučení: 3:9, navíc Rihards Bukarts (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4 866.

HC Dukla Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek – Macík, J. Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Protasenja, R. Hubáček, Diviš – Váňa. Trenéři: Vlk, F. Zeman, Jaroš.

Aukro Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Žižka, Padrnos, O. Horák - Okál, D. Šťastný, Kubiš - Roberts Bukarts, Honejsek, Rihards Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý - Popelka, M. Kratochvil, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.