Jubileum nevyšlo. Ševci ve 200. zápase proti Pardubicím neudrželi vedení

Pardubice – Před padesáti šesti lety se střetli vůbec poprvé. Dnes se hokejisté PSG Zlín postavili proti Pardubicím k jubilejnímu dvoustému vzájemnému zápasu. A stejně jako tenkrát 2. listopadu 1960 i dnes nakonec slavili domácí po výhře 3:2 v prodloužení rozhodující trefou Tomáška v 65. minutě.

26.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 26.12.2016

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v černožlutém) a PSG Zlín (v modrém) v Tipsport aréně.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Zatímco tehdy si ševci odvezli nakládačku 1:10, kterou režíroval čtyřmi trefami Dolana a o jediný gól tehdejšího Gottwaldova se postaral Stanislav Konečný, ve štěpánském 32. kole to byl zcela jiný příběh…

Ševci totiž už v sestavě s navrátilcem po zranění Holíkem a také obráncem Řezníčkem, který se vrátil ze Znojma výměnou za Bořutu, vedli po první třetině 2:0 po trefách Chytila a Bukartse. Bylo zaděláno na pátou výhru v řadě proti Pardubicím a celkově čtvrté vítězství v řadě. Všechno bylo jinak.

Přitom už v 7. minutě si 17letý útočník Chytil nahodil kotouč na zadní mantinel, který dojel a z nulového úhlu jej po chybě gólmana Růžičky dopravil za brankovou čáru.

V 19. minutě pak Bukartsovu přihrávku srazil Ovčáčik zpět na hůl lotyšského útočníka, který překonal přesunujícího se Růžičku podruhé. Ševci svému sokovi předvedli lekci z produktivity. „To už se s námi táhne několik zápasů, doma se nám nedaří. Chtěli jsme hrát aktivně a dostat se do tlaku, ale to se nám nedařilo a prohrávali jsme," podotkl kouč a generální manažer Pardubic Pavel Rohlík. „Vstup do utkání se nám podařil, byli jsme aktivnější a první třetinu zvládli," hodnotil kouč Zlína Robert Svoboda.

Zlín Pardubice přestřílel 32:28, ale domácí v honbě za vyrovnáním působili aktivněji. „Tým přestal od druhé třetiny hrát to, co jsme si řekli a co fungovalo. To je pak pro každého trenéra hlavolam," nechápal Svoboda, jehož tým po prohře zůstal jedenáctý s jednobodovou ztrátou na desátou příčku.

Od druhé třetiny totiž Pardubice zapnuly a zaslouženě vyrovnaly. „O přestávce jsme si řekli, že takhle pokračovat nemůžeme, když hrajeme o všechno, a hráči to naštěstí pochopili. Díky aktivitě jsme při oslabení snížili a zbytek zápasu hráli dobře. Od druhé části musím pochválit všechny hráče," vzkázal Rohlík.

Ve 26. minutě snížil ve vlastním oslabení ránou z mezikruží kanadský obránce Východočechů Leduc. „Nabídli jsme jim šanci a soupeř toho využil. Začali hrát velmi dobře," všímal si Svoboda.

Ve 47. minutě bleskově po třech vteřinách vyrovnal v přesilovce Rolinek. A to ještě Kašík několikrát zachránil modrožluté barvy od gólové pohromy. „My mu můžeme děkovat, že jsme uhráli alespoň bod," ulevil si Svoboda. „Že jsme nevyhráli za tři body, je zásluha především Kašíka," ocenil Rohlík výkon zlínského gólmana.

Na druhé straně v samostatný únik proti Růžičkovi neproměnil Žižka. Ve zběsilém prodloužení plného šancí pak Blaťák a na druhé straně Redenbach zvonili o tyče, až se v čase 64:03 odhodlal k vítězné ráně Tomášek…

Už ve středu ševci přivítají od 17.30 hodin v posledním zápase roku 2016 úřadujícího mistra z Liberce. Právě při jejich poslední návštěvě 22. listopadu a výhře 5:0 následovaly protesty zlínských fanoušků, odvolání trenérů Vlacha s Juríkem a nástup Svobody s Hamrlíkem.

STATISTIKY ZE 200. VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Celková bilance z pohledu Zlína: 200 zápasů, 85 výher, 14 remíz, 101 porážek.

První vzájemný zápas: 2. 11. 1960 Pardubice – Zlín 10:1

Nejvyšší výhra Pardubic: Pardubice – Zlín 13:2 (1976/1977)

Nejvyšší výhra Zlína: Zlín – Pardubice 12:2 (1990/1991)

Nejvyšší remíza: Pardubice – Zlín 4:4 (1969/1970), Pardubice – Zlín 4:4 (1978/1979), Pardubice – Zlín 4:4 (1990/1991)

Nejvíce branek v jednom utkání: Zlín – Pardubice 5:11 (1989/1990).

Nejméně branek v jednom utkání: Pardubice – Zlín 0:1N (2006/2007).
Průměrný počet gólů na utkání: 6, 69

HC Dynamo Pardubice – PSG Zlín 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Leduc (Klimenta), 47. Rolinek (P. Sýkora, Redenbach), 65. Tomášek (Rolinek) – 2. Chytil (Řezníček), 19. Bukarts (Kubiš). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek – Zíka, Barvíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7381.

Sestavy:

Pardubice: Martin Růžička – L. Havlík, Schaus, Ovčačík, Leduc, Nedbal, Ščotka – P. Sýkora, D. Tomášek, Johnson – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, M. Beran – Panna, T. Kaut, Starý. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Blaťák, O. Horák – D. Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Honejsek, Kubiš – Okál, Chytil, O. Veselý – J. Ondráček, Roman Vlach, Popelka – od 21. navíc Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Autor: Daniel Ostrčilík

26.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

40

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.
19

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Hostákovi se nelíbilo zahřívání gum. Jinak jej svezení v závodničce nadchlo

Rozhodně si necvrnkl do kalhot. Naopak. Plnými doušky si v těchto dnech užívá krásy a tradice pro něj zcela nového zlínského regionu nový generální manažer hokejových Beranů Martin Hosták. Bývalý úspěšný hokejista a expert v úterý rád přijal pozvání a možnost svézt se na testovací zkoušce blížící se Barumky ve špičkovém závodním voze Škoda Fabia R5 pilotovaném Antonínem Tlusťákem.