V osmé minutě se ujali třígólového vedení, což byl pro Pražany těžký direkt. Žlutomodří si připsali třetí výhru v sezoně nad svým dlouholetým rivalem.

PSG ZLÍN – SPARTA PRAHA 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Berani do vyhecovaného střetnutí hladově vlétli a po Vlachově úniku a střele zápěstím a následném důrazném zakončení Köhlera do odkryté klece se ve 4. minutě ujali dvoubrankového vedení. V polovině osmé minuty se prosadil Záhorovský. Třetí trefu však musel potvrdit až videorozhodčí. „Deset,“ hřmělo stadionem. Spartě se podařilo snížit Gulašim, jenž využil přesilovou hru. Od začátku je duel vyostřen, hráči si na vzájem nic nedarují. V 15. minutě se za Přikrylovou brankou strhla mela, kdy nejprve Vlach sestřelil Hromase. Pomstít jej přišel Hrdel, který Vlacha složil k zemi. S vykloubeným ramenem jej poslal do nemocnice. „Mrzí nás to. Ale jsme o to více rádi, že jsme výměnu Kristka udělali. Jinak bychom nyní hráli se dvěma centry. Věříme, že Roman stihne play off,“ kroutí nevěřícně hlavou Venera nad ztrátou mladého centra.

Druhá třetina skončila stejně jako první. Do pěstního souboje se pustil Linhart s Podlešákem. Oba okamžitě putovali zchladit horké hlavy pod sprchy. V polovině zápasu se opět začal hrát hokej. Sparta zkoušela vstřelit kontaktní gól, jenže naopak to byli Berani, kteří zvýšili svůj náskok. V přesilové hře procedil kotouč za Přikryla podruhé v utkání Záhorovský. „Odehráli jsme první třetinu parádně, která nakonec rozhodla. Jako trenér jsem něco podobného určitě nezažil. Bezprostředně po zápase nechci nic hodnotit. Chtěl bych se nejprve podívat na videozáznam. Nechci nikomu křivdit. Škoda, že se duel zvrhl. Možná se na všem podepsal fakt, že hosté brzy prohrávali a psychicky utkání nezvládli,“ uvažoval hlavní kouč Zlína Zdeněk Venera.

V závěrečné části vybouchly emoce naplno. Hráči se rozdělili do dvojic a na ledě se odehrály čtyři bitky zároveň. Hosté dohrávali zápas v deseti hráčích. Posledních pět minut již Sparta pouze kroužila v obraném pásmu s pukem na holi. „Zápas jsme prohráli v první třetině, kdy jsme nezastihli nástup do zápasu. Něco podobného jsme nikdy nezažili. Člověk si myslí, že už toho prožil spoustu, ale je to pravý opak. Co se dnes stalo je ostuda českého hokeje, než abychom se plácali po zádech. Impulsem všeho byly některé zákroky na hraně. Všeobecně se ví, že ve Zlíně jsou provokující typy hráčů a nyní se to opět potvrdilo,“ řekl naštvaně asistent trenéra hostů Miloš Holaň.

Branky: 2. Vlach (Kubiš), 4. Köhler (Balaštík), 8. Záhorovský (Švrček, Kristek), 33. Záhorovský (Důras, Kristek) – 13. Gulaši (Kratěna, Vykoukal). Rozhodčí: Polák, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:6 navíc Švrček, Linhart, Köhler, Balán (všichni Zlín) a Hrdel, Podlešák, Výborný, Hromas, Hanzlík, Philip (všichni Sparta) 5 plus do konce, Vlach (Zlín) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 5141. Muž zápasu: Záhorovský.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta, Kučný, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kristek, Záhorovský – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – J. Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

Sparta Praha: Přikryl – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený, Bolf – Hromas, Hrdel, Koreis – Kratěna, Broš, Ručinský – Ton, D. Výborný, Podlešák – M. Látal, Langhammer. Trenéři: D. Volek a Holaň.