Bonus navíc? Svého posledního soupeře přeskočili v tabulce na 11. místo jen o skóre za desátou Olomoucí. Svátky ve Zlíně tak budou zase o něco veselejší.

Ještě cennější je ovšem fakt, že ševci podruhé v řadě dokázali otočit nepříznivý výsledek. Dnes stejně jako v úterý v Mladé Boleslavi prohrávali po gólu Vondráčka z 8. minuty. „Zchladil nás. Z naší strany byla první třetina nervózní. Uvědomovali jsme si tíhu zápasu," uznal kouč Zlína Martin Hamrlík.

Ševci zvrat na 2:1 realizovali během 140 vteřin druhé třetiny. Nejprve ve 35. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Šťastný, který bekhendem nadvakrát dopravil popáté v sezoně odražený kotouč do sítě. „Zlín převzal aktivitu a dostal se do tlaku. Chybí nám kvalita do ofenzivy. Ani si nevypracováváme šance," litoval plzeňský asistent Jiří Hanzlík.

O necelé dvě minuty po vyrovnávací trefě Zlína si Vlach všiml odraženého kotouče a bekhendovou kličkou a osmou trefou v ročníku otočil výsledek ve prospěch svého týmu. „Pomohla nám vyloučení soupeře, přesilovky jsme proměnili. Tady se to lámalo. Měli jsme výraznou převahu střel," upozornil Hamrlík na prostřední část, kterou ševci na střely vyhráli 18:4.

Ve 49. minutě pak pojistku přidal Kubiš, který jedovatou ránou z pravého kruhu propálil Machovského. Ševci pak už bez problémů dotáhli zápas do vítězného konce. A to si ještě Popelka mohl dovolit netrefit prázdnou klec a fanoušci se mohli veselit popěvkem „Vysoký jalovec". „Nešlapali jsme vodu. To jsme ani nečekali. Víceméně jsme si to uhráli sami. V pauze jsme něco natrénovali, ale neřekl bych, že se to hned ukáže. Ale dřív jsme třetí třetiny čekali, jak to dopadne. Nyní jsme aktivnější. Mohla nám pomoct psychická výhoda. Je to jedno s druhým. Týmu musím poděkovat. Jsou to důležité body," ocenil Hamrlík, jehož tým další zápas odehraje v pondělí 26. prosince od 17.00 hodin v Pardubicích.

PSG Zlín – HC Škoda Plzeň 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 35. D. Šťastný (Matějíček, Žižka), 37. Roman Vlach (Kotvan, Marušák), 49. Kubiš (D. Šťastný, Kotvan) – 8. Vondráček (Švarc, Čerešňák). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4111.

Sestavy:

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Bořuta, Blaťák, Horák – Bukarts, Honejsek, Říčka – D. Šťastný, Chytil, Kubiš – Okál, Popelka, O. Veselý – Ondráček, Roman Vlach, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Plzeň: Machovský – Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Slovák, Frühauf, Pulpán – Indrák, Kratěna, D. Kubalík – M. Chalupa, Stach, Lev – Vondráček, Koreis, Švarc – Schleiss, Preisinger, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.