Ševci totiž po takticky výborně odehraném zápase porazili pražskou Slavii 2:1 a přivezli první výhru z ledu soupeřů.

„Za to jsme strašně rádi. O ten gól jsme byli lepší," liboval si zlínský asistent Juraj Jurík.

Byla to týmová práce, ze které ovšem vyzařovaly jako vždy i individuality. Vidět byla především třetí Vlachova formace, která zařídila obě trefy vítězů. A také gólman Kašík, který si připsal 26 zásahů a první výhru sezony.

Nejdřív v 8. minutě Holík odpověděl nejlepším možným způsobem na spekulace o možné výměně do jiného klubu i kritiku o slabší formě. Zlínský šikula si v přesilovce najel na pravý kruh a střelou k bližší tyči propálil Furcha.

V čase 21:19 si pak najel na Vlachovu příhru od mantinelu Říčka a zavěsil. A jeho paže se mohla dát radostí do pohybu. Nejen že to byla jeho premiérová extraligová trefa, ale zároveň byla i vítězná.

„Tahle pasáž rozhodla. Byli jsme potrestaní prvním gólem za zbytečné fauly," drbal si hlavu asistent slavistického kouče Josef Beránek.

Přitom Říčka už mohl slavit v první třetině, ale kotouč se jen otřel o tyč. O chvíli později pak Furch lapil i únik Okála i pokus Ondráčka. Slavia působila bez Bednáře (nemoc), Vlasáka (zranění) a Micky (v trestu) bezradně.

„Při našich přesilovkách nám chyběl zkušený hráč, který by byl schopný vzít zodpovědnost na sebe a vytvořit situaci, ze které bychom skórovali," našel příčinu slavistického zmaru Beránek.

Až na šanci z úvodu zápasu Miroslava Čermáka, samostatného úniku Stránského šest minut před koncem a také 115vteřinové přesilovky čtyři na tři Pražané Kašíka příliš nezaměstnali. Jenže minutu 23 vteřin před koncem nahozený kotouč tečoval Doležal za zlínského gólmana a připravil ho o první čisté konto sezony.

Zlín se proto musel držet v pohotovosti až do posledních vteřin, přesto k vytouženým třem bodům nakonec dokráčel i bez kapitána Čajánka a naopak sešívaným prodloužil sérii čtyř porážek v řadě.

„Zranění Petra Čajánka nebudeme blíže specifikovat," odmítl jednatel PSG Zlín Patrik Kamas pro oficiální klubové stránky blíže upřesnit zdravotní stav vůdce.

„Čája mně ve čtvrtek odpoledne volal, že se jeho zdravotní stav zhoršil. Nicméně dopoledne to zkusil před odjezdem do Prahy na předzápasovém rozbruslení, ale zkrátka to nešlo," komentoval ztrátu šéfa kabiny kouč Rostislav Vlach.

V sestavě rovněž podle očekávání chyběl útočník Balaštík, který s týmem do Prahy ani neodcestoval.

V souvislosti s nejlepším kanonýrem Zlína v historii klubu se čím dál hlasitěji spekuluje o hráčské výměně s předposledními Vítkovicemi, na které se shodou okolností ševci na posledním místě tabulky včerejší výhrou dotáhli na tři body.

„Oba týmy si byly vědomi současné formy a důležitosti bodů. Proto to nebyl moc pohledný zápas. Od toho se vše odvíjelo," věděl Jurík.

Slavia Praha – Zlín 1:2

Branky a nahrávky: 59. T. Doležal (Poletín) – 8. Holík (Roman Vlach, Žižka), 22. Říčka (Roman Vlach, Matějíček). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5, navíc Klhůfek (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3102. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0.

Slavia Praha: Furch – Kolařík, Krejčí, Valach, Holub, Barák, Štich – Stránský, Klhůfek, Sklenář – M. Čermák, Vas, J. Doležal – Weissmann, Školiak, T. Doležal – J. Veselý, Babka, Poletín. Trenéři: Lubina a J. Beránek.

PSG Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Tesařík, Řezníček, Žižka, Matějíček – Ondráček, Leška, Köhler – Okál, Sedláček, O. Veselý – Holík, Roman Vlach, Říčka. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.