Litvínov – Hokejisté Zlína se po reprezentační přestávce vrátili na vítěznou vlnu. Ve 32. kole extraligy uspěli na ledě Litvínova, kde vyhráli 3:1. Berani vyhráli venku potřetí z posledních čtyř utkání.

LITVÍNOV – PSG ZLÍN 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Pod taktovkou staronového trenéra Jiřího Kučery Severočeši vůbec poprvé nezískali ani jediný bod, ačkoliv z předchozích pěti duelů vytěžili plných 12 bodů. Na houževnaté berany, kteří nastoupili jen se třemi pětkami, ovšem nestačili.

„Prohráli jsme po smolných brankách. Za stavu 0:3 jsme se snažili tlačit před branku, ale víc než snížení skóre jsme s výsledkem už udělat nedokázali,“ litoval litvínovský bek Matěj Stříteský.

Na špatném výsledku nic nezměnil ani švédský forvard Peter Nylander, křídlo druhé formace, který je na severu Čech na zkoušce. Litvínov nezachránil ani uzdravený drsňák Michal Trávníček.

Do hry se zatím nezapojil forvard Jakub Černý, navrátilec z TPS Turku, jenž se z Finska vrátí až těsně před vánočními svátky a za HC Verva nastoupí nejdříve 28. prosince proti Třinci.

Zlínu vyšla první polovina zápasu, za pětadvacet minut, po trefách Honejska, Kubiše a Důrase, bylo hotovo…

„Rozhodlo, že jsme na začátku první a druhé třetiny dokázali dát rychlé góly. Rychle jsme vedli 1:0, pak 2:0 a navíc přidali třetí gól. Pak už jsme náskok pohlídali. Tři body z Litvínova pro nás mají velkou cenu a hodně si jich vážíme,“ uvedl Antonín Honejsek, nejlepší hráč Zlína.

Podobně to viděl i hostující kouč. „Připravovali jsme se na tento zápas celou přestávku. Litvínov nám jako soupeř sedí, hraje útočný hokej. Začali jsme dobře, dali jsme šťastný gól a to nás nakoplo. Měli jsme dobrý pohyb, dobře zachytal Hořčička. Pochválil bych celé mužstvo. Nad všemi vyčníval Čajánek, odehrál parádní zápas,“ ocenil Josef Turek.

Na opačné straně panovalo zklamání. „Měli jsme hodně špatný přístup k utkání. Neříkám, že to kluci podcenili, ale začátek byl katastrofický. Hráli jsme vlažně, jako kdyby to nebyl mistrák. V druhé třetině jsme udělali dvě chyby v obraně a dostali dva góly. Začali jsme hrát hokej až ve třetí třetině. Těžko se odhaduje, co s mančaftem udělá přestávka, ale to není omluva. My se musíme o výsledek více poprat,“ nešetřil kritikou litvínovský trenér Jiří Kučera.

Branky a nahrávky: 27. Stříteský (Kubát, Hanzl) – 2. Honejsek, 22. Kubiš (Honejsek), 25. Důras (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Homola – Podrazil, Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3813.

Litvínov: Franěk – Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Brejčák, Černošek, Skuhrovec, Kousalík – Kubinčák, V. Hübl, Gerhát – Trávníček, Hanzl, Nylander – Frolík, Jenáček, Hujsa – Majdan, Rindoš, Bojer. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček – Důras, Leška, Köhler – Kubiš, Čajánek, Honejsek – Ondráček, F. Čech, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Další výsledky:

KLADNO – MLADÁ BOLESLAV 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Bahenský (D. Výborný, Podkonický), 37. Vrbata (Mikulík). Rozhodčí: Hribik, Šindler – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2349.

PARDUBICE – ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Starý (Kolář I, Koukal), 31. Nahodil (Buchtele, Sičák), 37. Buchtele (Nahodil, Kousal), 52. Kolář I (Koukal), 58. Starý (Koukal, Kolář I) – 7. Němeček (Kuchejda, R. Pšurný), 40. Šimánek (Kašpařík). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8165.

SLAVIA PRAHA – TŘINEC 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Kůrka (Vondrka), 29. V. Růžička ml. (J. Krejčík, Roth), 40. Micka (Dušek) – 35. M. Hořava (Hrabal, D. Květoň). Rozhodčí: Šír, Turčan – Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. Diváci: 2549.

LIBEREC – KOMETA BRNO 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 47. Kudrna (Trončinský, Bárta) – 14. Jakub Svoboda (T. Svoboda), 49. L. Čermák (Dlouhý), 56. Dlouhý (Vašíček, Erat). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 9:5, navíc Štich – Malec oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4156.

SPARTA PRAHA – VÍTKOVICE 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Pacovský (Sersen, Broš), 23. Tenkrát (Milam, Ton), 51. Broš, 54. Broš (Jánský, Kočí), 57. Milam (Ton) – 5. Húževka (Malík), 31. Klimek (Burger, Walker).. Rozhodčí: Kalivoda, Souček – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:10, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 4871.