Hokejisté Litvínova venku opět prohráli, tentokráte ve Zlíně

ZLÍN - Hokejisté Zlína porazili na domácím ledě Litvínov 6:3 a připsali si třetí výhru v sezoně. Zlínští vedli už 5:0 a teprve za tohoto stavu hosté překonali brankáře Igora Murína. Vítěznou trefu domácího celku RI Okna si připsal útočník Pavel Kubiš, dvěma trefami se blýskl zadák Lubomír Vosátko. Litvínov ani ve třetím utkání venku nedokázal bodovat.

26.9.2007

V první třetině předvedly oba celky svižný hokej, který diváky rozhodně nenudil. Zlín se po nedělním debaklu v Českých Budějovicích tlačil před Hüblovu bránu a na začátku třetí minuty se domácí dočkali. Hned první přesilovku zápasu zúročil po Vosátkově střele od modré čáry Záhorovský.

Pak zvonily brankové konstrukce, tyčky zabránily ve skórování domácímu Rachůnkovi i litvínovskému Reichelovi. Hosté k vyrovnání nevyužili ani 79 vteřin trvající výhodu pěti proti třem, domácí gólman Murín však díky snaze svých spoluhráčů příliš často zasahovat nemusel. Naopak ještě v oslabení ujeli tři hokejisté Zlína, ovšem po Balaštíkově nahrávce Leška zakončil jen slabou střelou do Hübla.

Zlínu vyšel i nástup do druhé dvacetiminutovky, na rozdíl dvou branek zvýšil z pravého kruhu švihem obránce Hamrlík. Ve 29. minutě zastavil Šlégr při zakončení Rachůnka a sudí Homola nařídil trestné střílení, které suverénně proměnil bek Nosek. O dvě minuty později po zákroku Komy na Balaštíka měli domácí opět výhodu nájezdu, ale Balaštík hrající 400. extraligový duel trefil Hüblův beton, od něhož se puk odrazil na pravou tyčku. Domácí ale toto zaváhání nemuselo dlouho mrzet, protože Kubiš přidal čtvrtou branku a definitivně zlomil odpor Litvínova.

Ve třetí třetině už byl k vidění bezstarostný hokej. Po Vosátkově zvýšení od modré čáry se ke slovu dostali i do té doby neproduktivní hráči Litvínova. Nejprve připravil Murína o první nulu v sezoně neobsazený Kubinčák a za 33 vteřin při přesilovce snížil Benda. Svou druhou trefou pak ještě přidal obránce Vosátko, který využil přesilovku, a konečnou podobu výsledku dal v závěru Skuhrovec.

Hlasy trenérů po utkání:

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Jsme spokojeni s výsledkem, ale s hrou už méně. Do vedení 4:0 jsme se dostali i díky Litvínovu, hra v té době určitě neodpovídala skóre. Po druhé třetině jsme si řekli, že už hosty nepustíme do hry a udržíme nulu, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali. Budeme si mít o čem povídat."

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Zápas se nám nepovedl, předvedli jsme nejhorší hru v sezoně. Vůbec jsme nebránili, Zlín nám jezdil sám na gólmana, v útoku jsme byli stejně špatní. Vrcholem byla dvojnásobná přesilovka, při níž jsme ani nevystřelil. Domácí nám dovolili skórovat až ve třetí třetině, kdy polevili. Gratuluji Zlínu ke třem bodům."

Výsledek:

RI Okna Zlín - Litvínov 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)

Branky nahrávky: 3. Záhorovský (Vosátko), 24. Hamrlík (Leška), 29. Nosek z trest. střílení, 37. Kubiš (Rachůnek), 42. Vosátko (Balán), 57. Vosátko (Balaštík) - 46. Kubinčák (Trávníček), 47. Benda (Punčochář), 59. Skuhrovec (Lukeš). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:2. Diváci: 3913.

Sestavy:

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček, Vosátko, Ďurák, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Kubiš, M. Čech, I. Rachůnek - Okál, Balán, R. Pšurný - Ondráček, Mokrejš, F. Čech. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář - Kubinčák, Reichel, Trávníček - J. Černý, Benda, Jenáček - Jánský, Lukeš, Machulda - Bahenský, Rindoš, Bednařík. Trenér: J. Hübl st. a Rosol.

26.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.