„Do poslední vteřiny jsme se báli o výsledek. Pro nás to jsou vydřené tři body," oddechl si asistent trenéra Juraj Jurík, jehož tým vyhrál podruhé v řadě a odpověděl na dvě předchozí porážky s Plzní a na Spartě.

„Když se play off reálně začalo rýsovat, na mužstvo to dolehlo a nepodávalo takové výkony jako předtím. Nebylo to fyzického rázu, ale bylo to těžké po psychické stránce. Na každého přijde útlum," ví Jurík.

I ve středu ševci nepůsobili svěžím dojmem. Přesto měli přesně střílející zadáky. Nejdřív to byl Kotvan, který v 5. minutě přímo po vyhraném buly Lešky trefil přesně horní růžek a vyrovnal na 1:1. Zlínský útočník si připsal svůj 904. kanadský bod v kariéře a překonal Richarda Krále.

Ve 36. minutě pak kuriózním způsobem překvapil hradeckého brankáře Žižka, když nahozený kotouč z vlastní poloviny dostal Zlín do vedení 2:1.

O vítěznou ránu se pak postaral ve 43. minutě Matějíček opět pumelicí od modré čáry po vyhraném buly Köhlera.

Jenže až na první třetinu, ve které ševci soka přejeli, se ve Zlíně servírovala spíš průměrná podívaná. Přitom to byl Hradec, který šel po 62 vteřinách do vedení. Pospíšil nastřelil tyč a Knotek dorazil odražený kotouč do sítě. A to se přitom museli obejít bez osmi hráčů základní sestavy v čele s produktivní formací Mertl – Kudrna – Šimánek.

„Ten je nemocný, Kudrna s Mertlem nehráli spíš z preventivních důvodů. Kdyby ale byli stoprocentní, to by hráli. Vyloženě jsme je na play off nešetřili," tvrdil však Draisaitl.

Ve 36. minutě dokonce jeho tým vyrovnal Červeným, který dorazil za Štůralu Pláňkovu střelu z brejku. Jenže ševci se tentokrát mohli spolehnout na produktivní obranu.

„Jednou za sezonu se zápasem protrápíte. A to byl v našem případě tento zápas. Jsme rádi za tři body," oddechl si Jurík, jehož tým v pátek hraje na ledě majitele Prezidentského poháru pro vítěze základní části v Třinci. ⋌(dan)

Zlín – Hradec Králové 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kotvan (Leška), 21. Žižka (Matějíček), 43. Matějíček (Žižka, Köhler) – 2. T. Knotek (Pospíšil, Čáp), 36. Červený (Pláněk, Valcourt). Rozhodčí: Fraňo, Polák – Jiří Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4398.

Zlín: Štůrala – Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček – Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Kubiš – P. Holík, Roman Vlach, Říčka – Ondráček, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hradec Králové: Kantor – Dietz, Jank, Čáp, Plášil, Pláněk, Piegl, Hronek – Valcourt, Kukumberg, Červený – Dej, T. Knotek, Pospíšil – Vantuch, Troliga, P. Beránek – Tvrdík, Nedvídek, Švagrovský – od 30. navíc R. Pavlík. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Další výsledky:

Vítkovice – Sparta Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 52. Olesz (Stehlík, Svačina) – 20. Rolinek (Barinka), 22. Rolinek (Kumstát, Polášek), 37. Pech (Rolinek, Barinka), 41. Rolinek (Pech), 47. Volek (Pech, Polášek). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 7060.

Olomouc – Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 27. R. Dlouhý (Jaroměřský), 46. Herman (T. Rachůnek, Majeský) – 31. Simon (Kubka, Johnson), 53. Mozík (Simon, Johnson), rozhodující sam. nájezd Simon. Rozhodčí: Hribik, Wagner – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 2961.

Pardubice – Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Cetkovský (Marcinko, Tybor), 49. T. Zohorna (M. Špaček, Čáslava) – 7. Balán (Šmach), 48. Balán (Bahenský), 63. D. Hruška (Bahenský). Rozhodčí: Hodek, Šindler – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 7251.

Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Vágner (L. Čermák, J. Káňa II), 59. J. Káňa II (L. Čermák). Rozhodčí: Homola, Hradil – Bláha, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 7029.

1. Třinec 50 32 4 3 11 177:107 107
2. Litvínov 49 27 6 3 13 158:117 96
3. Brno 50 27 3 5 15 149:129 92
4. Sparta Praha 50 26 6 1 17 185:130 91
5. Hradec Králové 50 25 3 1 21 129:125 82
6. Zlín 50 20 5 5 20 138:150 75
7. Plzeň 50 19 7 2 22 140:129 73
8. Pardubice 50 22 1 5 22 142:152 73