Přátelství šlo stranou. Přípravný zápas dvou spřízněných klubů rozhodně nevypadal jako souboj prvoligového Davida s extraligovým Goliášem. Tedy kromě výsledku. Zubři v závěru zaslouženě srovnali na 3:3. V prodloužení pak rozhodl parádním sólem přerovský Matouš Kratochvíl a MEO Aréna explodovala nadšením.

„Každé vítězství je cenné. Zvláště takové, kterého dosáhnete nad extraligovým týmem, byť Zlín nehrál v kompletní sestavě,“ byl spokojen trenér Přerova Petr Dočkal.

Jeho protějšek pochopitelně nebyl z výsledku vůbec nadšen, přestože nenastoupilo několik hráčů stabilního kádru. „Jsme zklamáni z výsledku. Vedli jsme 3:1 a už jsme zápas neměli pustit,“ kroutil hlavou Martin Hamrlík.

Už v první třetině se hrál naprosto vyrovnaný hokej. Do vedení mohli jít domácí, ale Koblar a po něm ani Šlahař v přesilovce neuspěli. Kdo jiný než expřerovská dvojice Šťastný s Popelkou tak mohla zařídit první branku utkání. Popelkův pas si do brány smolně srazil Malina, Zlín vedl 1:0.

Srovnat mohl Matouš Kratochvíl, ale neproměnil, na druhé straně pak druhý poměrně šťastný gól propašoval někudy pod Šimbochem Oldřich Horák – nedáš, dostaneš. Zasloužené snížení Přerovu ale přeci jen v závěru třetiny obstaral Slovinec Gregor Koblar.

Berani měli ve druhé třetině více než minutovou přesilovku pět na tři, Zubři ji ale přežili a rvali se dál. Největší šanci domácích na vyrovnání měl v oslabení Milan Procházka, Štůralu však nepřekonal. A právě Procházka dostal v závěru prostředního dějství trest na pět minut plus do konce utkání.

TŘETÍ TŘETINA? PARÁDNÍ ATMOSFÉRA A TLAK ZUBRŮ
Oslabení ovšem Přerované zvládali. V závěrečné dvacetiminutovce se probudil i kotel v MEO Aréně, který jinak při přípravných duelech nebývá slyšet. Hokej měl šťávu, hrálo se nahoru a dolů, šance byly k vidění na obou stranách.

Zdálo se, že rozhodující úder Zubrům zasadila ve 47. minutě dvojice Okál – Honejsek. První nahrával, druhý zvýšil na 3:1. Pak ale v oslabení ujel Novotný s Goišem. Martin Novotný se nerozpakoval a propálil Štůralu, bylo to znovu jen o gól.

„Předvedli jsme týmový výkon. I když jsme se oslabeními dostali trochu pod tlak, dokázali jsme si vytvořit šance, kterými jsme se dostali zpět do utkání,“ pochvaloval si Petr Dočkal.

Přerovský zimák si žádal vyrovnání, k vidění dokonce byla i menší výměna názorů mezi Fořtem a Kovaříkem. Tři minuty před koncem se nadechl k nádhernému sólu přerovský Berger, předložil Koblarovi, který nastřelil pouze tyč. „V závěru se to na nás valilo ze všech stran. Na druhou stranu, viděli jsme hráče pod tlakem, protože ve třetí třetině byla hodně bouřlivá atmosféra,“ podotkl zlínský kouč Hamrlík.

Zubři měli v závěru solidní tlak. A dočkali se. Minutu a dvanáct vteřin před koncem rozbouřil MEO Arénu benjamínek domácích Jakub Navrátil. Pár sekund před sirénou ještě proti Popelkovi vytáhl zákrok dne Šimboch, duel šel do prodloužení ve třech na obou stranách. V tom rozhodl parádním průnikem Matouš Kratochvíl, bylo hotovo.

Přípravný Zubr Cup přes těsnou prohru ovládl favorizovaný Zlín, druhý skončil domácí tým, třetí místo obsadilo Znojmo a tabulku uzavírá pražská Slavia.

HC ZUBR PŘEROV - AUKRO BERANI ZLÍN 4:3 p (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Koblar (Dvořák, Berger), 49. Novotný (Sýkora), 59. Navrátil (M. Kratochvíl). 65. M. Kratochvíl – 10. Popelka (Šťastný), 15. Horák (Padrnos), 47. Honejsek (Okál, Kubiš). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Novotný, Navrátil. Vyloučení: 6:7, navíc Procházka (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1912.

Přerov: Šimboch – Novotný, Ferenc, Malina, Adamík, Chmelíř, Pala, Š. Kratochvíl, Běhal – Procházka, Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Navrátil, M. Kratochvíl, Tomaník. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Zlín: Štůrala – Padrnos, Řezníček, Horák, Freibergs, Gazda, Valenta, Dluhoš – Kubiš, Honejsek, Okál – Ondráček, Popelka, Šťastný – Václavek, Fořt, Zagrapan – Gago, Karafiát, Fryšara. Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík.

Konečné pořadí 2. ročníku Zubr Cupu: 1. Aukro Berani Zlín 7 bodů (skóre 12:6), 2. HC ZUBR Přerov 5 bodů (skóre 11:13), 3. Orli Znojmo 4 body (skóre 8:7), 4. HC Slavia Praha 2 body (skóre 7:12).