Série pokračuje! Köhler trefil šestý triumf venku

Brno – Vítězné tažení extraligových hokejistů Zlína na stadionech soupeřů pokračuje! Ani brněnská Kometa nedokázala zastavit spanilou loupežnou jízdu a berani urvali i šesté vítězství v řadě. Překonali tak tři roky starou sérii, mimochodem pod vedením současného kouče Komety Zdeňka Venery. Druhý bonusový bod trefil beranům v osmé sérii nájezdů Köhler.

2.11.2012 2

Kometa Brno vs ZlínFoto: DENÍK/Stehlík Lubomír

KOMETA BRNO – PSG ZLÍN 3:4 PO SAM. NÁJ (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0)

To bylo panečku drama! Vítězná série beranů se otřásala v základech jako bouřící brněnská hala Rondo. Dvakrát berani v zápase prohrávali 0:2 a 2:3. Odolali také 36 vteřin před koncem třetí třetiny trestnému střílení, které neproměnil Zohorna. Ubránili se také přesilovce v prodloužení 4 na 3, kterou chvíli předtím sami nevyužili. Uspěli naopak v nájezdech, když Honejsek musel svůj pokus stůj co stůj proměnit. A pak už mohl Köhler euforicky slavit svůj precizně trefený horní růžek Trvajovy klece.

„Výhry z Brna si ceníme, protože odsud se body lehce nevozí. Navíc jsme měli v závěru vážně štěstí," přiznal Bedřich Köhler.

Berani začali aktivně, ale Leška, Veselý a Čech nechali vyniknout Trvaje. Naopak na druhé straně Svoboda se prosmýkl mezi zlínskými beky a ve 13. minutě otevřel skóre, které pak minutu a půl před koncem první části zvýšil Zohorna – 2:0.

Jenže 23 vteřin před koncem první části Trvaj chyboval fotbalovým kopem za brankou a efektní zadovku Holíka proměnil před prázdnou brankou Kubiš – 1:1. „Trvkovi nic nevyčítáme. Chyba se stane," špitl Jozef Kováčik. Ve 24. minutě pak načal infarktové drama Leška.

Přiostřilo se a emoce bublaly. Kapitán Čajánek dokonce musel ve svém jubilejním 600. extraligovém zápase předčasně pod sprchy za ukázkovou „Zidanovskou" hlavičku Kováčikovi. „I já jsem byl ale trochu na hraně. Ale druhá třetina byla hodně vyhecovaná," povídal Kováčik.

Ve 48. minutě upláchl do brejku dva na jednoho ve vlastním oslabení Holec a potřetí rozparádil vyprodaný sedmitisícový brněnský kotel. Jenže v čase 56:29 neposlechl trenéra Vlacha o vyšší frekvenci střeleckých pokusů Holík, nádherně našel Ondráčka, který zadělal na penaltové vítězné drama. „Byl to remízový zápas. Jsem rád, že naše mužstvo ukázalo silnou morálku," chválil své hráče druhý trenér Zlína Juraj Jurík.

Branky a nahrávky: 13. J. Svoboda (Divíšek), 18. H. Zohorna (Koreis), 48. Holec (Divíšek) – 20. Kubiš (Holík), 24. Leška (Balaštík, Kotvan), 57. Ondráček (Holík, Kubiš), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Novák. Vyloučení: 8:9, navíc Čajánek (Zlín) na 5 min. a do konce utkání. Využití: Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik – H. Zohorna, L. Čermák, Koreis – J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda – Erat, Petrovický, Holec – M. Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Kubiš, Ondráček, Holík – Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Jurík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vítkovice – Litvínov 3:5 (1:2, 2:2, 0:1),

Branky: 1. Klimek, 24. Ujčík, 30. Roman – 4. Ručinský, 8. Hanzl, 31. Lukeš , 40. V. Hübl 48. Trávníček. Pardubice – Kladno 6:9 (0:2, 3:5, 3:2),

Branky a nahrávky: 25. Hemský, 26. T. Zohorna, 35. Bartek, 52. Buchtele, 53. T. Nosek, 55. Bartek – 7. Jágr, 17. Plekanec, 21. Plekanec, 28. Plekanec, 29. Valský, 32. Dragoun, 37. Patera, 41. Patera, 46. Patera. Chomutov – Třinec 5:3 (1:3, 4:0, 0:0),

Branky a nahrávky: 8. D. Hruška, 21. Zálešák, 24. Kraft, 29. Gajovský, 34. Duda – 2. Zagrapan, 11. Zíb, 17. Varaďa. Liberec – Plzeň 1:8 (0:2, 1:4, 0:2),

Branky a nahrávky: 34. Simmonds – 11. Pletka, 13. Martin Straka, 22. Kratěna, 25. Martin Straka, 32. Balej, 37. Vlasák, 47. Gulaš, 49. Balej. Sparta Praha – České Budějovice 5:4 v prodl. (3:0, 0:1, 1:3 – 1:0),

Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek, 15. Tenkrát, 17. Tenkrát, 49. Tenkrát, 64. Broš – 27. Ference, 44. Dej, 44. Hanzal, 54. M. Michálek.

14. Sparta Praha 17 4 2 0 11 52:60 16

Příští kolo – zítra: Zlín – Liberec, Třinec – Sparta Praha (17.00), Kladno – Chomutov, Litvínov – Karlovy Vary, Plzeň – Vítkovice (17.30), Pardubice – Slavia Praha (18.15). Úterý: České Budějovice – Kometa Brno.

Autor: Daniel Ostrčilík, Michal Čejka

2.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

12

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.