Jenže ševci mohou děkovat brankáři Liboru Kašíkovi, že ze severu Čech neodjíždí s prázdnou. Díky tomu je předposlední o bod před Karlovými Vary.

„Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Nájezdy jsou už loterie, ale domácí v nich byli lepší. Jsme rádi za bodík," uznal kouč Zlína Rostislav Vlach.

Byl to totiž právě Kašík, kdo odolával pirátskému komandu Červenka – Růžička – Vondrka. A právě tahle sqadra byla u jediné trefy Chomutova v základní hrací době. Ve 29. minutě Červenka otevřel skóre a svým prvním gólem po návratu do extraligy po krásné žabičce Růžičky od levého mantinelu dostal Chomutov do vedení.

Už dvě minuty předtím Kašík odolal soustavnému kolotoči, který před ním druhá chomutovská formace roztočila. Kašík se zaskvěl i ve 48. minutě, kdy nadvakrát exslavistického fantoma vychytal, stejně tak odolal i třem přesilovkám. Talentovaný gólman vychytal 23 pokusů z toho hned pět od Červenky. Proti němu se Kašík vytáhl i v nájezdech, který si zlínského gólmana nepřekonal. Oba byli po zásluze vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu.

Vyrovnat se Zlínu podařilo až ve 42. minutě zásluhou Kubiše. Zlínský „pitbul" využil zaváhání Kopřivy, jenž si nepohlídal svou levou tyč, vystartoval zpoza branky a bez potíží přišel ke své druhé trefě sezony. „Ten nás mrzí. Po naší individuální chybě dovolili soupeři utkání zkorigovat," litoval asistent trenéra Růžičky Jan Šťastný.

Ševci vyčkávali ve středním pásmu na chyby, a když byla možnost, vyrazili na zteč Kopřivovy branky. Ve 12. minutě Šťastný z ostrého úhlu trefil tyčku, ve druhé třetině nepřekonal chomutovského gólmana ani Říčka. Rutta zase překazil v poslední chvíli únik Okálovi.

Blízko druhému bodu byl Zlín v prodloužení, kdy po faulu Redlihse hrál přesilovku minutu a 42 vteřin čtyři na tři. Ale ani speciálně sestavené čtveřice Zlína neuspěly a zápas dospěl do nájezdů. „To nás nakoplo. Parádně jsme oslabení odbránili. Jsme rádi, že v nájezdech se nám podařilo uhrát navíc další bod," liboval si Šťastný.

Na straně Zlína totiž neuspěli Čech, Vlach ani Holík, Chomutovu druhý bod zajistil proměněným druhým pokusem Michal Vondrka, který Kašíkovi naznačil kličku do bekhendu a forhendem skóroval. Zlín tak z venku po poctivém výkonu přivezl už čtvrtý bod, zatímco doma je stále na nule. Bilanci před vlastními fanoušky může vylepšit už zítra, kdy od 17 hodin hostí Pardubice.

CHOMUTOV – PSG ZLÍN 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Červenka (V. Růžička ml., Rýgl), rozhodující sam. nájezd Vondrka – 43. Kubiš (Roman Vlach). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5044.

Chomutov: M. Kopřiva – Rutta, Redlihs, Rýgl, Dlapa, Kranjc, Drtina, Šidlík, Blaha – Hovorka, D. Květoň, Hřebejk – Červenka, V. Růžička ml., Vondrka – Pospíšil, Kämpf, Sklenář – L. Květoň, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

PSG Zlín: Kašík – A. Holík, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček – T. Sýkora, Cibák, Kubiš – Ondráček, P. Holík, Veselý – Okál, Roman Vlach, Říčka – D. Šťastný, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

DALŠÍ VÝSLEDKY 5. EXTRALIGOVÉHO KOLA

PLZEŇ – LITVÍNOV 4:3 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 – 1:0).

Branky a nahrávky: 44. Moravčík (J. Jeřábek), 46. Kubalík (D. Sklenička), 56. Pulpán (J. Jeřábek, Bližňák), 62. Hossa (Lev) – 28. Hübl, 38. Hübl (Trávníček, Pavelka), 40. Martynek (Hanzl). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4646.

Plzeň: Machovský (41. Polívka) – J. Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán – J. Sýkora, Preisinger, Hossa – Kratěna, Bližňák, Johnson – Hollweg, Lev, Schleiss – Indrák, Kracík, Kubalík. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Litvínov: Janus – Frolo, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Chaloupka, Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Šrámek, Gerhát, M. Hořava – Písařík, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a Weissmann.

MLADÁ BOLESLAV – LIBEREC 3:1 (0:0, 1:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 22. Urban (Pacovský, Klimenta), 43. Jarůšek (Lenc, Trončinský), 58. Pacovský (Hyka) – 46. Bulíř (Radivojevič, Bakoš). Rozhodčí: Hribik, Souček – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7, navíc D. Výborný – Vampola, Ševc všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3957.

Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Ovčačík, Kučný – Bárta, D. Výborný, Žejdl – Pacovský, Urban, M. Látal – Klimenta, R. Hruška, Hyka – Jarůšek, Lenc, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek

Liberec: Lašák – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, P. Jelínek, Krenželok – D. Špaček, Lakatoš, Jonák. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

PARDUBICE – KARLOVY VARY 4:3 (2:0, 2:1, 0:2).

Branky a nahrávky: 13. Gregorc (Tybor), 18. Divíšek (J. Svoboda), 22. Štajnoch (J. Svoboda, Gregorc), 27. Ščotka (Tybor, Havlík) – 30. Marosz (T. Rachůnek, Gulaši), 41. Duda (T. Rachůnek, Marosz), 43. Duda (T. Rachůnek, Marosz). Rozhodčí: Homola, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc P. Sýkora do konce utkání – Harant 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 7043.

Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Ščotka, Šeda, Roupec, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Rolinek – J. Svoboda, Divíšek, Starý – A. Havlík, Marcinko, Tybor – Moučka, Nahodil, Poulíček. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.

Karlovy Vary: Závorka (27. Habal) – Benák, Sičák, Gulaši, Harant, Bičánek, Deyl, J. Tomeček – Duda, Marosz, T. Rachůnek – Bartek, Kverka, Rohan – V. Tomeček, Vachovec, Gorčík – D. Hruška, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

BRNO – OLOMOUC 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0).

Branky a nahrávky: 28. J. Hruška (Kaberle, V. Němec), 48. V. Němec (J. Hruška, T. Kaberle) – 3. Jergl (Vyrůbalík), 52. Valenta (Herman, Eberle), rozhodující sam. nájezd Kafka. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Falter – Stehlík, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – Honejsek, Raška, J. Káňa II – Ton, L. Čermák, Tenkrát – Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek – Kafka, J. Knotek, Laš – Holec, A. Zeman, T. Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

SPARTA – HRADEC KRÁLOVÉ 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0).

Branky a nahrávky: 24. Réway (Čajkovský, Klimek), 34. Kumstát (Pech), 57. Sabolič (Kumstát, Polášek), rozhodující sam. nájezd Réway – 14. Dej (Troliga, Pláněk), 28. Courchaine (Čáp, Köhler), 39. J. Kudrna (Pláněk, Vydarený). Rozhodčí: Lacina, Šír – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 5184.

Sparta: Pöpperle – Čajkovský, Barinka, Polášek, J. Mikuš, Glenn, Hrbas, Piskáček – Sabolič, Pech, Kumstát – Réway, J. Hlinka, Klimek – Netík, Přibyl, Forman – Černoch, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Hradec Králové: A. Svoboda – Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Vašíček, Dietz, Hronek – J. Kudrna, T. Knotek, Bednář – Vantuch, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Tvrdík, Dej – R. Pavlík, Troliga, Červený. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Čtvrteční předehrávka: Třinec – Vítkovice 3:1.

14. Karlovy Vary 5 1 0 0 4 14:21 3

Další kolo: neděle – Litvínov – Sparta Praha (15.20), Karlovy Vary – Ml. Boleslav (15.30), Liberec – Třinec (16), Hradec Králové – Kometa Brno, Zlín – Pardubice, Olomouc – Chomutov (17).