Zlínští hokejisté dnešní výhrou 4:1 Třinci řádně otrávili přebírání Prezidentského poháru. Sami si po stíhací jízdě z posledního místa tabulky upevnili šestou příčku zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play off. K úplné jistotě však potřebují v neděli od 18.20 bodovat s pražskou Slavií, jelikož s Pardubicemi i Plzní mají horší vzájemné zápasy.

„Hrajeme o šestku, abychom se tam dostali. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to hrát dole. Je to ponaučení do dalších let, abychom nevypustili začátek a mysleli si, že to půjde samo," věděl jeden z hrdinů dnešního večera Pavel Kubiš, autor dvou gólů.

Jeho první šťastná chvíle přišla v 52. vteřině druhé třetiny. Třetí Leškova formace udělala v útočném pásmu zmatek a Kubiš s pomocí teče obránce Hrabala dopravil kotouč za Hamerlíka. A když v závěru druhé třetiny Valenta po odrazu od tvrzeného skla poslal puk v přesilovce do prázdné branky, ševci vedli.

Šikovné ruce opět prokázal Köhler, jehož do úniku vyslal přesným pasem Ondráček. Statný forvard nejdřív naznačil pohyb rameny a nádherným blafákem do forhendu vykoupal Hamerlíka. Definitivní pojistku přidal v 53. minutě svou druhou trefou v zápase Kubiš, který se nejlepším způsobem omluvil za své vyloučení v první třetině.

Po něm totiž v ponechané výhodě fauloval Kotvan a ševci šli do tří. Jenže dvouminutovou přesilovku Třinec neproměnil, přestože Zlín sevřel do silných kleští. Nakonec Štůralu překonali, ale sudí branku po postavení hráčů v brankovišti neuznali. „Puk tam skákal, ale bohužel se to nepovedlo. Příště to proměníme," sliboval útočník Jakub Orsava.

Podařilo se až v 19. minutě v další přesilovce, když si nabruslil od levého mantinelu mezi kruhy slovenský útočník Štefan Růžička a zavěsil. V zápase poprvé a naposledy. „Hráli ze zabezpečené obrany a využili přesilovky, což dneska stačilo," pochvaloval si Kubiš.

„Bylo to vyrovnané utkání, o vítězi rozhodla naše lepší střelecká produktivita. Za tři body jsme rádi, povedlo se nám porazit velmi silného soupeře. Je to pro nás dobrá příprava na play off," pochvaloval si asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

TŘINEC – PSG ZLÍN 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Ružička (Klepiš, Roth) – 21. Kubiš, 38. Valenta (Marušák, Leška), 44. Köhler (Ondráček), 53. Kubiš (Okál, Řezníček). Rozhodčí: Homola, Souček – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hamerlík – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Trončinský, Foltýn – Hrňa, Kreps, Orsava – Klepiš, Plíhal, Ružička – Dravecký, Žejdl, Cienciala – Matuš, M. Růžička, Rákos. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Zlín: Štůrala – Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček – Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Kubiš – P. Holík, Roman Vlach, Říčka – Ondráček, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HOKEJOVÁ EXTRALIGA – 51. KOLO

LITVÍNOV – SPARTA PRAHA 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Šrámek (Petružálek, F. Pavlík), 15. Lukeš (Z. Sklenička), 43. Trávníček (T. Pavelka), 44. Písařík (Šrámek), 59. Majdan (Petružálek) – 23. Dvořáček (Piskáček), 25. J. Mikuš (Kumstát, Pech), 32. Kumstát (Rolinek, Barinka). Rozhodčí: T. Horák, Úlehla – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Diváci: 5945.

HRADEC KRÁLOVÉ – OLOMOUC 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Čáp (T. Knotek, Dej), 36. Pospíšil (T. Knotek, Pláněk), 37. Jank (Skokan, Mertl), 40. T. Knotek (Pospíšil, Dej), 50. Jank (Červený, Kukumberg), 56. Červený (Kukumberg) – 20. R. Dlouhý (Marosz), 29. Houdek (Herman, Matai), 39. Kucharczyk (Zuzin), 43. Matai (Zuzin, Houdek). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:10, navíc Majeský (Olomouc) 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 3971.

MLADÁ BOLESLAV – VÍTKOVICE 1:2 V PRODL. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Klimenta (M. Látal) – 54. Vandas (Olesz), 62. Vandas. Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5, navíc E. Němec (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 4110.

SLAVIA PRAHA – KOMETA BRNO 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Tomica (Sklenář, M. Čermák), 13. M. Čermák (Holec), 22. Kolařík (Stránský, T. Doležal), 42. M. Čermák, 56. Bednář (Pletka, Vlasák) – 26. Vondráček, 48. L. Čermák (J. Káňa II, Mrázek). Rozhodčí: Mikula, Polák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3120.

PLZEŇ – PARDUBICE 2:1 V PRODL. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Bližňák (Mozík, Kadlec), 65. Bližňák (Kratěna) – 36. Starý (Gregorc, P. Sýkora). Rozhodčí: Pešina, Hribik – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:11, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5512.

KARLOVY VARY – LIBEREC 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. D. Hruška (Vachovec, Balán), 18. V. Tomeček (Duda), 37. Sičák (Bartek, D. Hruška), 45. Gorčík (Zadražil), 54. Duda (D. Hruška, Harant) – 6. Vitásek (Filippi, Bakoš), 57. P. Jelínek (Valský). Rozhodčí: Šír, Hradil – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2748.

14.Slavia Praha 51 12 3 2 34 104:178 44

Příští kolo – neděle: 18:20 Liberec – Boleslav, Olomouc – Karlovy Vary, Vítkovice – Plzeň, Sparta Praha – Třinec, Kometa Brno – Hradec Králové, Zlín – Slavia Praha, Pardubice – Litvínov.