Smutek do Zlína: Berani na Spartu nestačili

Praha /FOTOGALERIE/ - Hokejové léto patří Spartě. Vyhrála tradiční turnaj Tipsport Hockey Cup. Ve finále porazila Zlín 2:1. Obranky se postarali Tomáš Netík a Martin Ručinský.

1.9.2009

Zlín proti Spartě Foto: Daniel Vrabec

„Když už jsme se dostali tak daleko, chtěli jsme vyhrát,“ říkal po utkání útočník první formace pražského celku Martin Ručinský.

Jeho útok rozhodnul semifinále proti Ústí nad Labem. A byl vidět i ve finále.

I když první finálový gól „přenechal“ na navrátilci do sestavy Tomáši Netíkovi.

Ten využil přesilovku v desáté minutě první třetiny. Po přiťuknutí Petra Tona se z mezikruží trefil přesně do růžku zlínské branky.

Ale i „ševci“ byli vidět.

Asi největší šanci na srovnání skóre měli na začátku třetí třetiny, kdy hráli přes minutu přesilovku pěti proti třem. Domácí ale při střelách Michala Důrase a Martina Hamrlíka podržel gólman Jan Chábera.

Přišel proto trest.

V šesté minutě třetí třetiny se dostala dvojice Hlinka – Ručinský do brejku proti jednomu zlínskému obránci. Ručinský se po ideální přihrávce nemýlil.

Zlín se ale nevzdal. Ránu Ivana Rachůnka zastavila až síťka holešovického klu­bu.

Na nic víc už ale moravskému celku nezbyly síly. Možná i kvůli náročnému týdnu, ve kterém Zlín během čtyř dnů odehrál tři zápasy.

„Bylo to naše poslední utkání před startem extraligy. Takže jsme ho braly i jako generálku na soutěžní zápas,“ uvedl po utkání kouč „ševců“ Zdeněk Venera.

Sparta se raduje z vítězství v letním Tipsport Hockey Cupu vůbec poprvé. Loni titul letního krále vybojovala Kometa Brno, před dvěma lety se radovaly Pardubice.

Sparta – Zlín 2:1

Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1

muž zápasu: Chábera

Sparta: Chábera – Černošek, Vykoukal, Gulaši, Macholda, Mrázek, Hanzlík, Hudec – Ručinský, Hlinka, Výborný – Hromas, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Netík – Látal, Hrdel, Koreis – Tůma. Trenér: Hynek

Zlín: Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka – Záhorovský, Leška, Rachůnek – Důras, Kollár, Köhler – Kubiš, Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, Čech. Trenér: Venera.

Branky a nahrávky: 10. Netík (Ton, Langhammer), 46. Ručinský (Hlinka, Černošek) – 49. Rachůnek (M. Hamrlík). Vyloučení: 9:6. Köhler 10 min.Využití: 1:0. Diváci: 2 500.

Autor: Pavel Hoznédl

1.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.