Kapitán domácích Beranů Jaroslav Balaštík opět nastoupil s celoobličejovým krytem v první Leškově formaci.

Richard Stehlík hrál ve druhé obranné dvojici s Kubošem. K prvnímu vzájemnému střetu došlo již v 6. minutě hry při zlínské přesilovce, ovšem jakákoliv nevraživost „kohoutů“ nebyla patrná.

Oba ostře sledovaní hokejisté se sobě více méně vyhýbali než by vyhledávali možnost souboje, odvety.

Více rozruchu a úsměvů na obličeji diváků vyvolala aktivita zástupců domácího fanclubu.

V polovině první třetiny se totiž k blízkosti hostující střídačky dostal zlínský příznivec oblečený do vítkovického dresu s číslem 75 a jmenovkou Stehlík na zádech. Na hlavě měla nasazenou masku prasete.

Povznesme se nad Stehlíky, dneska budou tři bodíky

„Stehlíku, ty prase,“ křičeli zlínští diváci na adresu vítkovického obránce.Klikněte pro zvětšení

Fanoušci navíc chvíli před začátkem zápasu vyvěsili nad sektor na stání za brankou transparent ve znění „Povznesme se nad Stehlíky, dneska budou tři bodíky,“ vzkazoval fanclub zlínských hokejistů.

Na peprný pozdrav vítkovických fanoušků směrem k Balaštíkovi odpověděl zlínský snajpr zdviženým prstem a v poslední třetině, kdy právě za asistence Stehlíka před bránou dokázal vyrovnat na 2:2. Domácí kanonýr navíc přispěl gólem i v sérii samostatných nájezdů.

Ruku Stehlíkovi nikdo nepodal

Jeho odplata byla nakonec vítězná, naopak vítkovický obránce Stehlík po skončení duelu odjel bez podání rukou do kabiny. „Já si ruku chtěl podat, se všemi, ale oni se mi vyhýbali. Ruku mi nepodali, tak jsem si řekl, že to nemá smysl a odjel pryč,“ vysvětlil Richard Stehlík.