Střelci beranů si zřejmě vybírají dovolenou

Praha – Jen útlum, nebo začínající krize? Současnému soužení zlínských hokejistů si říkejte, jak chcete. Berani sice prohráli „teprve" podruhé v řadě a v neděli na ledě pražské Sparty ukončili sérii čtyř výher venku.

12.1.2014 2 AKTUALIZOVÁNO 12.1.2014

Sparta Praha - PSG Zlín.Foto: ČTK

Jenže je potřeba včas bít na poplach. PSG po dnešku kleslo z pátého místa na sedmé a navíc si střelci si vybírají neplánovanou dovolenou.

Kdy skončí?

Už pouhý počet střel na branku je k zamyšlení. Za první dvě třetiny si sparťanský brankář Pöpperle sáhl na kotouč jen třináctkrát (Sparta vyslala 29 střel). „Sparta měla v první polovině utkání určitě navrch. Hrála výborně a vytvořila si šance. My jsme byli rádi, že jsme dostali jen dva góly," věděl hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach.

Jeho svěřenci pak za celou třetí třetinu pak vyslali 12 pokusů, tedy téměř tolik co za celé dvě třetiny. To už ale Zlín suveréna tabulky přehrával, vyvinul snahu k vyrovnání a v závěru si vytvořil i drtivý nápor. V posledních 76 vteřinách nevyužil přesilovku po špatném střídání Sparty umocněnou o power play. Největší šanci měl zlínský kapitán Čajánek. „Půl brány bylo prázdné. Chtěl jsem to dát nahoru na jistotu. Nějak jsem to netrefil a šlo to mimo. Škoda, mohli jsme si ještě odvést nějaký bod," litoval Petr Čajánek.

Vše vyšumělo do ztracena a podruhé v sezoně berani na Spartu nestačili. „Postupem času se hra vyrovnala. Měli jsme ve třetí třetině šance, ale bohužel jsme je nevyužili a Sparta zaslouženě vyhrála," uznal Vlach.

O jedinou trefu v zápase se tak postaral Veselý, který nepohrdl ve 12. vteřině třetí třetiny Krejčíkovou pobídkou přímo na hůl a trefil se podesáté v sezoně. „Byla to komplikace, stejně jako vyloučení v závěru. Jsme rádi za vítězství," vykládal asistent sparťanského trenéra Zdeněk Moták.

Berani tak v základní hrací době již osmý zápas nedali více než dva góly. Jen v Chomutově vyhráli třetí trefou v nájezdech. I tak posbírali deset bodů.

Na ně přitom s trochou štěstí mohli myslet i včera, kdyby si pohlídali první třetinu. Již v čase 1:10 se radoval z první trefy Kumstát, jehož uvolnil Buchtele.

„Myslel jsem, že bude střílet už první hráč, ale on si to potáhl a dobře nahrál. Nečekaně mi to (Kumstát) poslal mezi nohy, takže už jsem nestihl zareagovat," řekl gólman Libor Kašík.

Ve 12. minutě první ze dvou velkých šancí zazdil Köhler a z protiútoku Přibyl zvýšil na 2:0, když dostal za Kašíka Klimkův pokus. „Chtěli jsme do utkání dobře vstoupit, což se nám v posledních zápasech nedařilo. Tentokrát jsme po první třetině vedli 2:0, což bylo výborné, bohužel jsme nedokázali přidat třetí branku," vykládal Moták.

Sparta totiž byla lepší, šance měl dvakrát Rolínek, i Rachůnek, Kumstát a Simon. Na druhé straně jednou zahrozil Balaštík a dvakrát Köhler.

Zlín nyní čeká důležitý domácí trojboj, již v úterý hostí Vítkovice, v pátek Liberec (oba 17.30) a v neděli při oslavách 85. výročí založení klubu Litvínov.

Nejkrásnějším dárkem nejen pro fanoušky by bylo devět bodů a také hromada gólů.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Buchtele), 12. Přibyl (Klimek, I. Rachůnek) - 41. O. Veselý. Rozhodčí: Polák, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5327.

Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Krejčík, Sičák, Švrček, Kubát, Philipp, Polášek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček - Okál, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Holík, F. Čech - Ondráček, Fořt, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Autor: Daniel Ostrčilík, ČTK

12.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.