Vsetín po pěti výhrách padl, Bobři urvali doma jen bod

Valašské Meziříčí - Hokejisté Valašského Meziříčí vsobotu večer podlehli ve šlágru 38.kola druhé ligy skupiny Východ Šumperku po prodloužení. Na třetí vítězství vřadě tak Bobři před vlastními fanoušky nedosáhli. Podobně neslavně dopadli hokejisté Vsetína, kteří doma podlehli Šternberku.

8.2.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marek Havran

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – ŠUMPERK 4:5 po prodl. (2:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Domácí už od 3. minuty prohrávali, ale postupně díky přesilovkám otočili vývoj střetnutí ve svůj prospěch a ve 26. minutě rázem vedli již 3:1. Šumperk díky dvěma slepeným trefám rychle vyrovnal a stejně tak se mu podařilo reagovat na gól domácího Kratěny na 4:3. V nastaveném čase se štěstí přiklonilo k hostům. Minutu před vypršením prodloužení rozhodl o výhře Draků v přesilovce druhou brankou v utkání bek Holík.

Branky a nahrávky: 9. P. Dvořák (Sochorek), 15. Krisl (Sochorek, Zrník), 26. P. Dvořák (Matějný, Tatarčík), 56. Kratěna (Sochorek) – 3. Ondráček (Duba), 28. Meluzín, 30. Holík (Rozum, Meluzín), 58. Rozum (Hulva, Osina), 63. Holík (Rozum, Hašek).

Rozhodčí: Klimecký – Hejda, Švarc. Vyloučení: 16:12, navíc Růčka – Novosad, Hašek všichni 10 minut osobní trest, Duba (Šumperk) trest 5 minut plus do konce utkání. Využití: 4:2. Diváci: 800.

Valašské Meziříčí: Jirkův – Růčka, Zientek, Zrník, Krisl, Blažek, O. Dvořák – Tatarčík, P. Dvořák, Matějný – Šebesta, Sochorek, Kratěna – Vaněček, Martiník, L. Bokroš – Dědek, D. Varga, M. Varga – T. Bokroš.

VSETÍN – ŠTERNBERK 4:6 (0:2, 4:3, 0:1)

Zápas přinesl celkem desítku branek a hned dva hattricky. Hokejisté Vsetín po pěti výhrách v řadě tentokrát na soupeře nevyzráli. S nevyzpytatelným Šternberkem prohrávali už 0:3 a dokonce 1:5. Pak se nadechli k velkému obratu, který ale úplně do konce nedotáhli. Snížili sice na 4:5, ale kýžené vyrovnání se ji m nezdařilo. V power play domácích pak dokonal svůj hattrick hostující útočník Vích. Stejně dobře měl střelecká mířidla seřízena také domácí Erik Hrňa, který dal hattrick v rozmezí pouhých patnácti minut druhé třetiny.

Branky a nahrávky: 25. Hrňa (Štraub), 30. Podešva (Haschka, Klabačka), 32. Hrňa (Štraub), 40. Hrňa (Štraub) – 4. Trunda (Vích), 6. Tomášek (Fiala), 24. Šimo (Klimovič, Jurák), 26. Vích (Meidl), 28. Vích (Hruška), 60. Vích (Šimo).

Vsetín: Plšek – Černý, Zavrtálek, Gajdošík, Rajnoha, Bezouška, Haschka, Pšeja, Šimek – Tesařík, Gergela, Vaněk – Hrňa, Štraub, Mikeš – Klabačka, Podešva, Knebl – Ašer, Plachtovič.

Další výsledky: Orlová – Velké Meziříčí 4:3, Hodonín – Prostějov 6:1, Uničov – Žďár n. S. 5:1, Pelhřimov – Technika Brno 4:2, Nový Jičín – Přerov 2:1, Břeclav – Opava 6:2.

(mha)

8.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.