Výhru režíroval Martin Hamrlík

Zlín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Šlágr 40. kola pro Berany. Extraligoví hokejisté Zlína pošesté v řadě doma zvítězili. Třebaže s Pardubicemi prohrávali, čtyřmi góly zvrátili utkání pro sebe a bodově se dotáhli na druhé Východočechy. K zítřejšímu duelu zajíždějí hráči PSG do Mladé Boleslavi.

16.1.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Daniel Ostrčilík

PSG ZLÍN – PARDUBICE 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

První dějství patřilo důraznějším Pardubicím. V první šanci ještě Pivko tváří v tvář Sedláčkovi neuspěl, ale v 15. minutě se již hosté radovali z vedení, když po chybě Harmlíka udeřil Somík. „Začali jsme dobře. Ze tří šancí jsme dali gól, třetinu jsme zvládli podle představ,“ spokojeně konstatoval po prvním dějství pardubický asistent trenéra Jan Votruba.

Domácí Galus před přestávkou ještě rozezvučel tyč, ale vyrovnání se Berani dočkali ve 24. minutě, kdy velmi rychle využili dvojnásobnou přesilovou hru – od modré napřáhl Hamrlík, jehož pokus Hašek nedokázal zkrotit – 1:1. „Nešťastné vyhození soupeře a následná využitá přesilovka 5 na 3 nám hodně pomohla. První gól vždy týmu pomůže. Nedokáži říct, jestli bychom skórovali později, kdybychom neproměnili tuto dvojnásobnou výhodu,“ pokrčil rameny zlínský kouč Zdeněk Venera.

Nejkrásnější moment zápasu přišel ve 35. minutě, kdy ukázkovou kombinací nejzkušenější zlínská trojice rozebrala pardubickou obranu, když po přihrávkách Hamrlíka s Balaštíkem již uklízel puk do odkryté brány Petr Leška – 2:1. „Soupeř nás dokonale rozebral. Sehrál to skvěle,“ naoko smekl klobouk hostující asistent. „Byla to opravdu podařená akce. Pouze si nejsem jistý, jestli si aktéři nepřevlékli dres. Obvykle totiž nahrává Leška,“ zažertoval Venera.

O osudu zápasu rozhodli domácí v úvodu třetí třetiny. Propadnutí Pardubic na útočné modré potrestalo PSG svátečným střelcem – obráncem Bořutou, pro něhož to byla letošní premiérová trefa. Definitivní klid domácím barvám dal ve 49. minutě Leška. V přesilové hře totiž těsně před Haškem tečoval pokus Hamrlíka, přičemž platnost gólu potvrdili sudí až po několikaminutovém studování videozáznamu – 4:1. O kosmetickou úpravu skóre se postaral v samém závěru ve vlastním oslabení Sýkora.

„Od druhé třetiny jsme pod tlakem a stresem chybovali, což soupeř nekompromisně trestal. K vidění ale byl pěkný zápas,“ uznal pardubický Votruba. „Líbivý zápas měl opravdu vysokou úroveň. Na rozdíl od předchozích utkání nám dneska vycházela koncovka. Jsem spokojen s výkonem i výsledkem,“ zářil spokojeností zlínský Venera.

Branky a nahrávky: 24. Hamrlík (Nosek, Leška), 35. Leška (Balaštík, Hamrlík), 43. Bořuta (Sivák, Vlach), 49. Leška (Hamrlík, Balaštík) – 15. Somík (Špirko), 57. Sýkora (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, navíc Hašek (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5001. Muž zápasu: Hamrlík.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Záhorovský, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdira.

Pardubice: Hašek – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Kousal, Semorád. Trenéři: V. Sýkora, Votruba.

Autor: Martin Břenek

16.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Za nehodou stojí alkohol kolující v organizmu řidiče.
3

Se třemi promilemi svou jízdu skončil nárazem do můstku

První třída ZŠ Tečovice s třídní učitelkou Mgr. Ivou Hájkovou (s rozpuštěnými vlasy) a vedle ní je Iveta Richtarová, asistentka pedagoga.
4

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Tečovic, Provodova a Halenkovic

Duel Fastavu s mistrem je již téměř vyprodán. Fanoušky čekají přísné kontroly

Již téměř vyprodáno hlásí vedení prvoligového fotbalového klubu Fastav Zlín před sobotním duelem s úřadujícím mistrem pražskou Slavií (od 17 hodin).

Oprava silnice v ulici Přílucká ve Zlíně si vyžádá uzavírku

Motoristé, pozor. Plná uzavírka bude platit 25. září – 1. října (mimo vozy MHD) ve zlínských ulicích Přílucká a Pančava, a to v úseku od zastávky MHD Přílucká po točnu MHD Příluky.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Do Vrbětic přijede i ministr Chovanec

Ve středu, 20. září, se v 16 hodin v areálu muničních skladů ve Vlachovicích–Vrběticích uskuteční tisková konference za přítomnosti ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Tématem bude aktuální situace v místě mimořádné události ve Vlachovicích–Vrběticích.