Výhru režíroval Martin Hamrlík

Zlín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Šlágr 40. kola pro Berany. Extraligoví hokejisté Zlína pošesté v řadě doma zvítězili. Třebaže s Pardubicemi prohrávali, čtyřmi góly zvrátili utkání pro sebe a bodově se dotáhli na druhé Východočechy. K zítřejšímu duelu zajíždějí hráči PSG do Mladé Boleslavi.

16.1.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Daniel Ostrčilík

PSG ZLÍN – PARDUBICE 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

První dějství patřilo důraznějším Pardubicím. V první šanci ještě Pivko tváří v tvář Sedláčkovi neuspěl, ale v 15. minutě se již hosté radovali z vedení, když po chybě Harmlíka udeřil Somík. „Začali jsme dobře. Ze tří šancí jsme dali gól, třetinu jsme zvládli podle představ,“ spokojeně konstatoval po prvním dějství pardubický asistent trenéra Jan Votruba.

Domácí Galus před přestávkou ještě rozezvučel tyč, ale vyrovnání se Berani dočkali ve 24. minutě, kdy velmi rychle využili dvojnásobnou přesilovou hru – od modré napřáhl Hamrlík, jehož pokus Hašek nedokázal zkrotit – 1:1. „Nešťastné vyhození soupeře a následná využitá přesilovka 5 na 3 nám hodně pomohla. První gól vždy týmu pomůže. Nedokáži říct, jestli bychom skórovali později, kdybychom neproměnili tuto dvojnásobnou výhodu,“ pokrčil rameny zlínský kouč Zdeněk Venera.

Nejkrásnější moment zápasu přišel ve 35. minutě, kdy ukázkovou kombinací nejzkušenější zlínská trojice rozebrala pardubickou obranu, když po přihrávkách Hamrlíka s Balaštíkem již uklízel puk do odkryté brány Petr Leška – 2:1. „Soupeř nás dokonale rozebral. Sehrál to skvěle,“ naoko smekl klobouk hostující asistent. „Byla to opravdu podařená akce. Pouze si nejsem jistý, jestli si aktéři nepřevlékli dres. Obvykle totiž nahrává Leška,“ zažertoval Venera.

O osudu zápasu rozhodli domácí v úvodu třetí třetiny. Propadnutí Pardubic na útočné modré potrestalo PSG svátečným střelcem – obráncem Bořutou, pro něhož to byla letošní premiérová trefa. Definitivní klid domácím barvám dal ve 49. minutě Leška. V přesilové hře totiž těsně před Haškem tečoval pokus Hamrlíka, přičemž platnost gólu potvrdili sudí až po několikaminutovém studování videozáznamu – 4:1. O kosmetickou úpravu skóre se postaral v samém závěru ve vlastním oslabení Sýkora.

„Od druhé třetiny jsme pod tlakem a stresem chybovali, což soupeř nekompromisně trestal. K vidění ale byl pěkný zápas,“ uznal pardubický Votruba. „Líbivý zápas měl opravdu vysokou úroveň. Na rozdíl od předchozích utkání nám dneska vycházela koncovka. Jsem spokojen s výkonem i výsledkem,“ zářil spokojeností zlínský Venera.

Branky a nahrávky: 24. Hamrlík (Nosek, Leška), 35. Leška (Balaštík, Hamrlík), 43. Bořuta (Sivák, Vlach), 49. Leška (Hamrlík, Balaštík) – 15. Somík (Špirko), 57. Sýkora (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, navíc Hašek (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5001. Muž zápasu: Hamrlík.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Záhorovský, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdira.

Pardubice: Hašek – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Kousal, Semorád. Trenéři: V. Sýkora, Votruba.

Autor: Martin Břenek

16.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vzácný Ara se vylíhl ve Zoo Zlín.

Kopretinka a Tonda přichystali chovatelům milé překvapení

Počet uhynulých i odlovených divočáků dramaticky stoupá

Zlíňanky vyzvou v přípravě výhradně zahraniční týmy

V nezměněném složení, již bez opor Drotárové (konec kariéry), Birkušové a talentované Gärtnerové (obě přestup do Hodonína) začaly s druhou fází přípravy interligové házenkářky Zlína.

Buchlovice budou žít už 16. česnekovým festivalem

Lidé, kteří se o poslední červencové sobotě nechají zlákat populárním XVI. ročníkem Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice, organizovaným Folklorní agenturou Buchlov, se mají nač těšit.

Novinky v českém fotbale. Liga chystá video a tresty pro simulanty

David Lafata padá k zemi, rozhodčí píská. Tenhle nechvalně slavný moment (jeden z mnoha) skončil penaltou. Jenže v nejbližší době už podobné nešvary ve fotbalové lize neuvidíte.