Zlín otočil zápas s Třincem

Zlín - (ROZŠÍŘENO) - Už na rozdíl jednadvaceti bodů zvýšili hokejisté RI Okna Zlín náskok na poslední Ústí nad Labem. Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha vdohrávce 45.extraligového kola porazili doma Třinec 4:2, přestože po 20minutách prohrávali odvě branky.

8.2.2008

Zlín vs. Třinec.Foto: DENÍK/Petr Holubář

Po první třetině by si na vítězství domácího mužstva vsadil snad jen blázen. Hosté bez větší potíží kontrolovali hru a neškodný Zlín nepustili do vážnější šance.

Zatímco celek Ri Okna nevyužil dvě početní výhody, Oceláři se prosadili hned ve své úvodní přesilovce.

Akdyž po Sekerášově milimetrové nahrávce zvýšil nekrytý Skořepa, vypadalo to se Zlínem velmi špatně. „První třetina se nám opravdu nepovedla. Třinec byl lepší,“ přiznal koučVlach.

Zlínský trenér stáhl hru pouze na tři pětky a tah mu vyšel. „Museli jsme něco udělat. Navíc někteří hráči byli po nemoci, tak jsme je raději nechali odpočinout,“ pravil trenérZlína.

Domácí byli najednou mnohem nebezpečnější a gólman Vojtek poprvé kapituloval po střele Rachůnka. Vyrovnání zařídil kanonýr Balaštík, který se prosadil ještě jednou třiatřicet vteřin po začátku třetí dvacetiminutovky a poslal během přesilovky svým 25.gólem vsezoně svůj celek do vedení.

Vdalší početní výhodě přidal pojistku kapitán Okál.

„Vposledních zápasech jsme se herně zvedli, což jsme až na první třetinu potvrdili itentokrát. Rozhodly přesilovky, které se nám mimořádně povedly,“ radoval se RostislavVlach.

Jeho třinecký protějšek Jiří Juřík byl smutný. „Kdyby Barinka za stavu 2:1 proměnil šanci a zvýšil, mohl se zápas vyvíjet jinak. Škoda, že jsme potom nedokázali pokrýt zlínské přesilovky,“ litovalJuřík.

Zlín – Třinec 4:2

Třetiny: 0:2, 2:0, 2:0

Muž zápasu: Balaštík

Branky: 24. Rachůnek (Leška), 36. Balaštík (Galvas), 41. Balaštík (Galvas), 44. Okál (Hlavačka) – 9. Tomík (Moravec), 14. Skořepa (Sekeráš). Rozhodčí: Hribík – Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci. 3803.

Zlín: Murín – Hamrlík, Galvas, Nosek, Ďurák, Hlavačka, Bořuta, Vosátko, Lučka – Balaštík, Leška, Rachůnek – Kubiš, Mokrejš, F. Čech – M. Pšurný, Balán, R. Pšurný – Okál, M. Čech. Trenér: Vlach.

Třinec: Vojtek – Sekeráš, Pácal, Andersons, Malec, Kundrátek, M. Výborný – Tomík, Štefanka, D. Moravec – P. Barinka, Peterek, Martynek – Korhoň, Polanský, Skořepa. Trenér: Kopřiva.

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.