Úvod utkání přitom vypadal pro domácí nadějně. Berani ze svého tlaku vytěžili tři přesilové hry a jednu z nich přetavil ve vedoucí gól svou první extraligovou brankou Radek Míka, jenž dorážel ránu beka Kučného.

„Nezačali jsme špatně, ale jediné, co nám dnes vyšlo, byl vedoucí gól. Jinak se nám vůbec nedařilo,“ posteskl si trenér Zlína Zdeněk Venera.

Slezané totiž hned z protiútoku kontrovali, když Sedláčka překonal střelou do odkryté brány Klimek.

„Ačkoliv jsme se na zápas snažili po drastických změnách v sestavě připravit co nejlépe, jeho úvod nám příliš nevyšel. Vyrovnávací branka nám proto hodně pomohla,“ oddechl si asistent vítkovického kouče Kamil Konečný.

Rozhodnutí přišlo ve druhé třetině. Zlínští nejprve inkasovali při vlastní přesilovce. Na trestné lavici seděl Němec a potěšeně mohl sledovat, kterak Hruška zužitkoval přihrávku Petrovického.

„Po tomto gólu se kluci uvolnili a náš výkon šel nahoru,“ pochvaloval si Konečný. Jak proměnit přesilovku pak Vítkovice ukázaly Beranům za další čtyři minuty. Mokrejšovi scházely dvě vteřiny k návratu na led, když vyraženou ránu Krenželoka vrátil za záda bezmocného Sedláčka nepokrytý Jurečka.

Vítkovickou osmiminutovku snů následně ztvrdil Burger.

„Nedokázali jsme zareagovat na vedoucí gól Vítkovic, v útočné třetině jsme byli úplně neškodní a až do konce zápasu jsme se trápili,“ přiznal Venera.

A když opět Burger hned v nástupu do závěrečné části hry potrestal i další zlínské vyloučení, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Vítkovickou radost pak umocnilo ještě vyvedené sólo Varadi, po kterém zlínští trenéři raději stáhli z branky mladého Sedláčka, kterého nahradil veterán Biegl.

„Kuba ovšem nenese na naší porážce žádný podíl. Puky ho dnes příliš netrefovaly, ale moc mu nepomohli ani spoluhráči. Naše hra byla celkově velmi špatná,“ nevymlouval se domácí trenér. A to ještě musel v závěru přihlížet, jak jeho svěřenci pohrdli i přesilovkou pět na tři.

Berani si mohou spravit náladu v pátek, když v dalším moravském derby zajíždějí do Znojma. V neděli pak doma hostí Liberec.

RI OKNA ZLÍN – HC VÍTKOVICE STEEL 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Kučný (Mika) – 9. Klimek (Krenželok, Burger), 26. Hruška, 30. Jurečka (Ovčačík, Hruška), 34. Burger (Krenželok), 42. Burger (Trnka ), 50.Varaďa (Štefanka). Vyloučení: 7:12. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Turčan – Lhotský, Pouzar. Diváci: 4216. Muž zápasu: Burger.

Zlín: Sedláček (50. Biegl)- Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Bořuta, Linhart, Míka, Kučný – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Kubiš, Mokrejš, Filip Čech – M. Pšurný, Balán, Andrašovský.

Vítkovice: Pinc – Krstev, M. Barinka, Kuboš, Trnka, Jurečka, Ovčačík, Stehlík – Petrovický, Burger, Krenželok – Korhoň, Štefanka, Varaďa – Klimek, R. Hruška, Ondřej – Strapáč, Roman, Svačina – Szturc.