RI OKNA ZLÍN - LIBEREC 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
I když Zlín v úterý na ledě Sparty ukončil čekání na vítězství venku, trenér Bokroš změnil sestavu. Do brány se tentokrát místa Biegla postavil Murín a byl od začátku ve větším zápřahu než jeho protějšek Fikrt.

Zlínský brankář musel postupně zlikvidovat rány Vantucha a Čermáka, v deváté minutě při něm stálo štěstí, když po teči Blatného puk zastavila levá tyčka. Hosté byli dlouho lepší, ovšem v závěru úvodní třetiny zkolabovali.

Nejprve zapomněli na Mokrejše, který zakončil svúj únik chytře bekhendem mezi Fikrtovy betony. A o 15 vteřin později se Zlínští radovali podruhé. Tentokrát Severočeši před vlastní bránou zapomněli na Filipa Čecha, který opět bekhendem dorazil do sítě Kubišovu střelu a poprvé v sezoně skóroval. V té době chyběla do konce prvního dějství půlminuta. „Do zápasu jsme vstoupili katastrofálně. Ve vlastním obranném pásmu jsme špatně pokrývali protihráče, Liberec klidně mohl vést 2:0,“ řekl zlínský útočník Petr Mokrejš.

Po přestávce se Liberec opět dostal do tlaku, ale nedokázal snížit ani v přesilovkách. Naopak Rachůnek se po vhazování dostal až před Fikrta, jenže zvýšit náskok nedokázal.

Deset minut před koncem třetí dvacetiminutovky se hosté přece jen dočkali snížení. Po nahození Procházky neuhlídal Hamrlík před brankovištěm Blatného, a ten zasunul kotouč za Murína. Na druhé straně měl zvýšení náskoku na hokejce Martin Čech, ale nebyl stejně úspěšný jako jeho mladší bratr v první části, protože puk zastavila tyčka. Nakonec to ale Zlín nemuselo mrzet, protože nejtěsnější vedení udržel a potřetí za sebou se radoval z tříbodového zisku. Branky a nahrávky: 20. Mokrejš (Andrašovský), 20. F. Čech (Kubiš) - 50. Blatný (Šachl). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 7:7. Diváci: 3 520.

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Klouček, Zubíček, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - P. Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech. Trenéři Bokroš, Stuchlík.

Liberec: Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub, Rýgl - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Pabiška. Trenéři Gregor, V. Čermák, Kapoun.

DALŠÍ PROGRAM
Dnes - 17.00: Třinec - Znojmo (1. zápas 4:1), 17.30: Litvínov - Ústí n. L. (1:2 v prodl.), Plzeň - Sparta Praha (3:1), 18.00: Pardubice - Kladno (2:3 v prodl.), K. Vary - Č. Budějovice (6:5 po sam. náj.). Předehráno Slavia Praha - Vítkovice 4:2.