VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.4.2016

Culturea poodhalila taje Vietnamu, dnes Španělska

Region - Východoasijský Vietnam včera poznávali zájemci ve Zlíně. Právě na tuto zemi se totiž zaměřil první ze dvou dnů festivalu Culturea, který už počtvrté připravili studenti fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity.

13.4.2016

Velvyslanec Vietnamu ve Zlíně. Navštíví festival Culturea

Zlín - Jeho Excelence pan Truong Manh Son, velvyslanec Vietnamské socialistické republiky, přijede ve čtvrtek 14. dubna do Zlína. Důvodem jeho návštěvy je účast na festivalu Culturea, který pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Festival každoročně představuje kulturu dvou cizích zemí a letos se zaměří právě na Vietnam a současně Španělsko.

12.4.2016

OBRAZEM: Výstava představuje Hrad Malenovice v průběhu času

Zlín - Výstava Hrad Malenovice přibližuje pomocí starých pohlednic, fotografií a kreseb proměnu hradu od počátku jeho výstavby ve 14. století do současnosti. Kromě toho informuje o expozicích a akcích pořádaných Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně na hradě Malenovice. Výstava je doplněna archeologickými nálezy a přírodovědnými exponáty.

11.4.2016

Sportovní akce u Salesiánů byla úspěšná

Zlín - U Salesiánů na Jižních svazích ve Zlíně zažily děti v sobotu 9. dubna sportovní den. Tři desítky chlapců a dívek ve věku od 10 do 15 let si v rámci akce Hraj si a vyhraj, zahrály spoustu aktivit a odnesly si i věcné ceny. Všichni tak odcházeli s dobrým pocitem a úsměvem na rtech.

9.4.2016

Psí poradna, závody kočárků či slivovice? Deník vám poradí, kam se vypravit

Zlínský kraj - Závody kočárků, modely letadel, ochutnávky vína, slivovice i kyselice. Nadcházející víkend ve Zlínském kraji přináší směsici akcí, ze které si vybere snad každý.

8.4.2016

Hudební pecka: Suzanne Vega ve Zlíně

Zlín - V brzké době zažije Kongresové centrum Zlín další návštěvu hvězdy světové popmusic. Dne 5. června zde vystoupí americká zpěvačka Suzanne Vega, která přijede se svojí doprovodnou kapelou v rámci evropského turné s průřezem největších hitů své dosavadní kariéry.

6.4.2016

FOTO, VIDEO: Na UTB ochutnávali jídla z Macaa i Turkmenistánu

Zlín – Jedinečnou možnost ochutnat korejské, čínské, maďarské, indonéské, kazachstánské, francouzské či třeba macauské speciality měli v úterý návštěvníci třetího ročníku International Festivalu. Konal se na Univerzitě Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně a prostřednictvím něj se lidé mohli dozvědět také něco o kultuře či tradicích celkem třinácti států, které prezentovali zahraniční studenti.

5.4.2016

Noc s Andersenem na 17. ZŠ

I letos se Žákovská knihovna ZŠ Zlín, Křiby připojila k oslavám Mezinárodního dne dětské knihy akcí „Noc s Andersenem". Toto populární setkání malých čtenářů se konalo z pátku 1. 4. na sobotu 2. 4. 2016 na naší škole. A jaký by to byl aprílový den bez legrace? Té jsme si užili opravdu dostatek. To, že pohádkové putování bude zábavou, nám napovědělo už samotné téma večera, a to nám všem známé příběhy Macha a Šebestové.

5.4.2016

Blíží se Czechtalent. Soutěž, která objevila i Tomáše Kluse

Zlín – Do soutěže populární hudby Czechtalent se letos podle Ludmily Poláškové z pořádající agentury přihlásilo 246 mladých zpěváků a zpěvaček. Soutěž se letos ve Zlíně koná již 21. rokem, k nejvýraznějším objevům dřívějších ročníků patřili Tomáš Klus, Petr Bende či zpěvačka Dasha. Soutěž je určena zpěvákům od 15 do 25 let.

5.4.2016

Příprava divadelního festivalu Střetnutí/Stretnutie vrcholí

Zlín – Martin Huba, Igor Bareš, Martha Issová, David Novotný, Lenka Krobotová, Václav Neužil, Klára Melíšková, Veronika Khek Kubařová. Tato a mnohá jiná známá herecká jména už brzy budete moci potkat ve Zlíně.

4.4.2016

FOTO, VIDEO: „Malošci“ ze školek pobavili tisíce lidí. Podívejte se

Zlín – Již popáté vystupovaly děti z Mateřské školy Zádveřice-Raková na přehlídce Zlínský Škrpálek. Spolu s ostatními pěti sty dětmi ze čtyřiadvaceti školek z celého Zlínského kraje pobavily v pondělí publikum, které do posledního místa zaplnilo Kongresové centrum.

4.4.2016

Na úžasnou show shaolinských mnichů ZDARMA. Vstupenky jako dárek

Zlín - Jedinečná show, která vyprodává stadiony po celém světě, míří v dubnu do Zlína. Neuvěřitelná podívaná, kterou obdivovala britská panovnice či americký prezident, spojuje artistické výkony a bojové dovednosti s buddhistickým učením. Show shaolinských mnichů patří svou jedinečností mezi záhady současného světa a patří k tomu nejlepšímu, co Čína vyváží do zahraničí.

3.4.2016

Vyhrajte vstupenky na kapelu Wohnout, oslaví dvacet let i ve Zlíně

Zlín - /SOUTĚŽ/ Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Oslavy těchto kulatin proběhnou – jak jinak – než s humorem. Wohnouti se chystají na velkou tour, poprvé pouze po kulturních domech v celkem čtrnácti českých městech.

1.4.2016

Kde a jak si ve Zlínském kraji užít nadcházející víkend

Zlínský kraj - Jarní počasí a první aprílový víkend doslova svádějí k tomu někam vyrazit. I tento víkend bude napříč Zlínským krajem opět napěchovaný kulturně-společenskými akcemi, nemusíte tedy sedět doma a směle vyrazte na některou z nich. Deník pro vás opět vybral ty nejzajímavější od pátku až do neděle.

30.3.2016

Vstupenky na doprovodný program filmového festivalu jsou v prodeji

Zlín - Monkey Business, Slza, Čechomor, Richard Müller nebo Pavel Šporcl – to jsou jen některé hvězdy doprovodného programu Zlínfestu, které v těchto dnech zveřejnili organizátoři. Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně se letos koná od 27. května do 3. června. Předprodej vstupenek v síti Ticketportal začal.

30.3.2016

Zlínský filmový festival nabídne koncerty,divadlo i taneční lekce

Zlín – Koncerty populární i klasické hudby, taneční lekce, divadelní představení i tematické večery nabídne v doprovodném programu letošní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně.

28.3.2016

Velikonoce ve Fryštáku oslavili i členové Valašského souboru Kašava

Fryšták - /FOTO, VIDEO/ Vyšlehat tatarem zvládli většinu svých kamarádek ze souboru. "Jezdíme po členkách souboru a také za rodinnými příslušníky," sdělil Deníku Kamil Gyuricsek. Spolu s ním zpívali, hráli a tančili také Tomáš Sousedík, Antonín Bradáč, Antonín Hradil, Ondřej Synek, Vojtěch Matějíček, Adam Mlýnek, Albert Vyoral a Pavel Uhřík.

27.3.2016

Choreografie stovek tanečníků potěšily oči návštěvníků. Podívejte se

Zlín - /PŘIPRAVUJEME VIDEO/ Celou sobotu strávili mnozí příznivci tanečního umění ve Zlíně ve Sportovní hale Euronics. Právě tam probíhala soutěž TanceR Cup. 8. ročník mezinárodní pohárové taneční soutěže hodnotí ředitelka DDM Astra Ivana Vladíková velmi kladně: „Bylo přihlášeno přes 1 400 tanečníků s více než 100 choreografiemi z téměř 60ti organizací ČR i SR." Co se týče tanečních trendů, tradičně největší zájem byl o disciplínu orientálních tanců a street dance.

27.3.2016

Tomáš David: Thalie byly velmi emotivní. Poznal jsem spoustu hereckých osobností

Zlín, Praha – Velkou nadějí na letošních Cenách Thálie za muzikálový výkon byl zlínský herec Tomáš David, který se dostal do nejužších nominací. Na sobotním ceremoniálu v pražském Národním divadle cenu ale nakonec nezískal. Jako prohru to však bezprostředně po vyhlašování nevnímal.

27.3.2016

Studenti UTB se připravují na majáles. Novinkou je Design Shop

Zlín - V pondělí 2. května se uskuteční zlínský Majáles UTB 2016, který opět organizuje Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB. Letos si tato oslava krás studentského života klade za cíl nabídnout nejen rozmanitý hudební program, ale zaměřuje se i na mnoho doprovodných aktivit.

26.3.2016

Spolužáci umělci vystavují společně v napajedelském muzeu

Napajedla - Výstava dvou spolužáků a přátel Lukáše Tůmy a Pavla Hoška je do 10. dubna k vidění v napajedelském muzeu. Jedná se o kombinaci grafiky a objektů v jednom prostoru.

25.3.2016

Kam za zábavou? Vybírejte z bohaté velikonoční nabídky

Zlínský kraj - Letošní velikonoční svátky budou pro řadu lidí bezpochyby příjemnější o jeden volný den navíc, tedy Velký pátek, který je letos poprvé zařazen mezi svátky. Kdo tedy nebude muset do práce a bude si chtít velikonoční prodloužený víkend užít, má na výběr z velké palety akcí, které se nejen u příležitosti Velikonoc o nadcházejícím víkendu konají.

25.3.2016

Přiveze Thálii? Držíme palce zlínskému herci

Zlín – Vyhlášení Cen Thálie 2015 se blíží! Už v sobotu 26. března večer budou známá jména oceněných! Jedním z nominovaných je i herec Městského divadla Zlín Tomáš David. Ceny budou předány tradičně v Národním divadle v přímém přenosu České televize od 20.00 hodin.

24.3.2016

Autor Zátopkovy sochy Radim Hanke - v prostoru

Hodiny a hodiny pozorování archivních záběrů. I to stálo za vznikem sochy Emila Zátopka, která zdobí atletický stadion ve Zlíně. Právě tvorba Radima Hankeho ve veřejném prostoru je tématem výstavy, která začala v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně.

AKTUALIZOVÁNO
23.3.2016

Vyhráli jste vstupenky na oblíbenou kapelu Horkýže Slíže

Zlínský deník - /SOUTĚŽ UKONČENA/ Oblíbená slovenská kapela Horkýže Slíže se svou show konečně přijede rozehřát a jarně naladit i zlínské fanoušky! Dva čtenáři Zlínského deníku si poslechou kapelu naživo a ZDARMA, stačilo se jen zapojit do soutěže a mít trochu štěstí. 

22.3.2016

Slavná britská rocková legenda se vrací do ČR - URIAH HEEP!

Zlín - /SOUTĚŽ/ Britští rockoví velikáni URIAH HEEP se vrací, aby svým dokonalým, klasickým rockem obohatili naši koncertní scénu. Už jen při vyslovení jejich jména si každý pamětník ihned vybaví, že jsou jedním ze tří hlavních pilířů stylu zvaný rock!

20.3.2016

OBRAZEM: Paní kmotra, slyšte chásku, přicházíme na pomlázku

Zlín - Už ve čtvrtek si mohli děti i dospělí v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně vyzkoušet, jak se zdobí kraslice, vyrábí vizovické pečivo nebo peče perník. Sami si vyrobili velikonoční ozdoby a mohli vidět, jak se kraslice zdobí slámou nebo technikou paličkování. 

20.3.2016

Jozef Krasula: Bio ráj je môj najmilovanejší film

Zlín - Rozhovor s režisérem nové inscenace Městského divadla Zlín BIO RÁJ, která bude mít premiéru 9. dubna. O chystané novince se můžete více dozvědět na předpremiérové besedě Klevetivce 6. dubna v 17 hodin v divadelním klubu Dílna vstup je zdarma a máte možnost vyhrát dvě vstupenky na toto představení.

20.3.2016

Stela Michálková: Vsadila jsem na kouzlo osobnosti

Zlín - Rozhovor se Stelou Michálkovou (narozenou v červenci 2015), která před pár dny hrála ve zlínském divadle s Bolkem Polívkou v jeho představení DNA. Byla to její první role, vlastně debut. Požádali jsme ji proto o rozhovor.

20.3.2016

Nemocný herec = kulatý čtverec aneb Jak se zlínské divadlo pere s nemocemi herců

Zlín - Jedno staré divadelní rčení praví, že nemocný herec = kulatý čtverec, ale bohužel je to spíš zbožné přání než realita. Pravdou je, že i herci jsou pouze lidé, na které útočí choroby, jejichž kosti se mohou zlomit a klouby vykloubit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies