VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

31.5.2016

Trojanová a Strach mají svou hvězdu na zlínském chodníku slávy

Zlín – Herečka Klára Pollertová-Trojanová a režisér Jiří Strach mají ode dneška svou hvězdu na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. Odhalení dlaždic se jmény bývalých dětských filmových hvězd je tradiční součástí zlínského filmového festivalu. Akci na festivalu připravuje Nadační fond Kapka naděje.

31.5.2016

Francouzská ulička voní klobáskami i kávou

Zlín - Připadat si jako ve Francii mohou alespoň na týden lidé v krajském městě. Ve Francouzskou uličku se totiž proměnila pěší zóna mezi náměstím Míru a tržištěm Pod Kaštany ve Zlíně. Až do pátku je součástí doprovodného programu Zlín Film Festu. Ochutnávat mohou lidé typicky francouzské delikatesy, například sýry Reblochon, Brie de Meaux, Fourme d´ Ambert, vína či třeba křupavé palačinky smažené na másle.

30.5.2016

Luďek Pavézka a Karel Dokoupil: Nemusíme prodat. Tvoříme pro potěšení

Zlín - /ROZHOVOR/ Možnost „volné časové kapacity" to byl důvod pro designéra, galeristu a výtvarníka Luďka Pavézku, aby se své lásce, tedy výtvarnému umění a sochařství, mohl věnovat naplno. Stejně jako jeho kamarád architekt Karel Dokoupil. Oba dva dokazují, že datum narození není podstatné, oba plni vitality, optimismu a zkušeností se dali se vší energií na „volné umění".

30.5.2016

Dražba filmových klapek vynesla 2,1 milionu korun

Zlín - Dražba umělecky ztvárněných filmových klapek včera ve Zlíně vynesla 2,125 milionu korun. Loni se podařilo získat 1,656 milionu Kč. Aukce klapek je tradiční součástí filmového festivalu pro děti a mládež. „Výtěžek půjde na projekty studentů filmových škol a dalších začínajících tvůrců," řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

30.5.2016

Čtyřlístek jsem chtěl dostat na plátno, říká ilustrátor Jaroslav Němeček

Zlín – Kocour Myšpulín, prasátko Bobík, zajíc Piňďa a psí slečna Fifinka. Autor oblíbeného kresleného komiksového seriálu Čtyřlístek, Jaroslav Němeček v pondělí navštívil u příležitosti filmového festivalu Zlín.

29.5.2016

MFF pro děti a mládež ve Zlíně opět připravil jednu z oblíbených tradic

Zlín - Červený koberec se již řadu let těší úctě jak díky řádce slavných jmen, které se po něm prošly, tak díky zájmu veřejnosti. V sobotu se mohli fanoušci potkat například s Aňou a Ester Geislerovými, Zdeňkem Piškulou, Ondřejem Pavelkou, Alenou Mihulovou, nebo Antonínem Procházkou.

29.5.2016

Tanec v ulicích. Lektoři roztančili kolemjdoucí i herce na chůdách v rytmu salsy

Zlín - Jako jeden z doprovodných programů Zlínského filmového festivalu probíhá v ulicích města projekt Tanec v ulicích. Zlínské taneční školy mají možnost zájemce naučit základy tanců, na které se specializují. Sobotní dusný podvečer ovládla salsa.

27.5.2016

Zlínský festival se letos zaměřil na představování mladých hvězd

Zlín – Zlínský filmový festival se letos zaměřil na představování mladých hereckých hvězd. Přijede například mladá herečka Daphné Patakia žijící ve Francii, která byla Shooting Star na berlínském festivalu, či britský herec Jackson Bews, jež si zahrál s Angelinou Jolie ve snímku Zloba-Královna černé magie, řekla dnes ČTK Míla Řádová, která má na festivalu na starosti servis VIP. Festival začal dnes, potrvá do 3. června.

27.5.2016

Deník pro vás tradičně připravil výběr akcí, kde si v regionu užít tento víkend

Zlínský kraj - V divadle navštívíte maskérnu, malírnu i garderobu, na Kohútce se utkají Valaši se Slováky, v Lukově je Den stromů, v Napajedlích budou podesáté závodit inlinisté, Dětský den v Holešově zpestří i Pavel Novák, Hrad Buchlov ovládnou pohádkové bytosti, Lázně v Ostrožské Nové Vsi uvidí módní přehlídku i kadeřnickou show, Dětská neděle s domem Šikula v kině Hvězda, noční rybářské závody na Výlantě, Hradohraní v Malenovicích  

27.5.2016

V krajském muzeu se nohy cítí jako v ráji. Podívejte se

Zlín – Zábavu i poznání nabízí nová výstava lákavě nazvaná Noha v ráji. K vidění je ve zlínském Muzeu jihovýchodní Moravy a je věnována 15. výročí založení ateliéru Design obuvi při Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

27.5.2016

Ve Zlíně začíná 56. ročník filmového festivalu, nabídne 361 snímků

Zlín – Letošní mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně nabídne 14 světových, 43 mezinárodních a 135 českých premiér. Novinářům to dnes na zahajovací tiskové konferenci řekla umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová. Na festivalu bude promítáno 361 snímků z 56 států. Speciální sekce patří francouzskému filmu a tvorbě zlínských ateliérů, které si letos připomínají 80 let existence. Festival potrvá do 3. června, letos je o den delší než loni.

AKTUALIZOVÁNO
26.5.2016

Máme rádi moravskou pohostinnost, říká Jan Čenský a Dana Morávková

Region - Pokud řeknete heslo Zlínský deník, dostanete osobní dárek od Honzy Čenského :-) Je připraven k líbání, Vaše Dana Morávková :-). Nejen to zaznělo v on-line rozhovoru, ve kterém čtenářům Deníků ve Zlínském kraji odpovídala známá herecká a moderátorská dvojice Dana Morávková a Jan Čenský. Ve čtvrtek 2. června od 16 hodin se s nimi můžete setkat na autogramiádě ve Zlatém Jablku.

26.5.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert Suzanne Vega

Zlín - Milí čtenáři, máme pro Vás vstupenky na koncert Americké zpěvačky Suzanne Vega, která potvrdila pouze dva koncerty v České republice a jeden z nich se uskuteční ve Zlíně 5. června 2016 v Kongresovém centru.

26.5.2016

Zlatý střevíček. Cenu letos získá Dáša Havlová

Zlín - Socha Zlatého střevíčku. Jde o laminát s kovovou výztuhou a měří čtyři metry. Socha Zlatého střevíčku je od včerejška k vidění na nádvoří před zlínským Kongresovým centrem. Avizuje 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Zlín Film Festival, který začíná už zítra.

23.5.2016

Petr Čajánek byl kmotrem křtu knihy Supermáma Jany Svobodové

Zlín - Dcera světoznámého obuvnického experta doc. Petra Hlaváčka Jana Svobodová křtila svoji knihu Supermáma. Za kmotra byl hokejista a táta tří dětí Petr Čajánek. Akce se konala pod záštitou Krajské knihovny Františka Bartoše minulý týden ve čtvrtek v kavárně v budově 15. Jana Svobodová na vernisáži zavzpomínala, proč se jmenuje knížka Supermáma, následovala autogramiáda, a podpis dostali návštěvníci i od Petra Čajánka.

21.5.2016

Múzu hledali výtvarníci na Držkové. Podívejte se

Držková - Na Držkovou se opět sjeli umělci na devátý ročník Mezinárodního výtvarného sympozia. Návštěvníky nejprve upoutají zejména sochy. Tentokrát přijali pozvání sochaři Jiří Vráblík a Andrej Šoka. O výtvarná díla se postarali umělci Jiří Kubelka, Zdeněk Netopil, Josef Šarman, z dalekých Košic přijeli Ľubica Oberučová a Ladislav Demko. Sympozia se účastnily také polské výtvarnice Jagla Jonderko Barbara a Anna Schumacher.

21.5.2016

Galerijní a muzejní noc ve Zlíně nadchla. Nenechaly si ji ujít tisícovky lidí

Zlín – „Nespěte, jděte za uměním,", to byla výzva pro všechny návštěvníky Galerijní a muzejní noci 2016, v prostorách Baťova institutu ve Zlíně. Všichni, kteří si ji letos nenechali ujít, tak opět prožili netradiční setkání s uměním. Že Zlín umění miluje, bylo víc než jasné, vždyť komplexem budov 14|15 Baťova institutu ve Zlíně v pátek večer prošly tisíce lidí.

20.5.2016

Výstava v Orlovně láká na parafráze Tiziana. Podívejte se

Kroměříž – Netradiční výstavu parafrází Tizianova obrazu Apollo a Marsyas nabízí kroměřížská Galerie Orlovna. Letos totiž uplynulo 440 let od smrti italského renesančního malíře, slavnostní vernisáž tak ve čtvrtek zahájila největší výstavu současného umění na toto téma na území České republiky.

20.5.2016

Habera a Team vyprodali zlínský stadion, zahájili turné po Česku

Zlín – Slovenský zpěvák Pavol Habera a kapela Team dnes ve Zlíně před zaplněným zimním stadionem zahájili českou část svého letošního turné. Koncert byl podle pořadatelů brzy vyprodán, na stadion dorazilo asi 7000 lidí.

17.5.2016

Muzikanti ze Zlína patří mezi elitu. Bohužel neumí hledat bomby...

Zlín - /ROZHOVOR/ Tvrdou zkouškou i pro profesionálního hudebníka je hraní na zaoceánské lodi. Nejen, že se hraje každý den několik hodin, ale je také nezbytné dodržovat velmi přísný režim a dokázat najít bombu.

AKTUALIZOVÁNO
15.5.2016

Gabriela Gunčíková ve finále soutěže nevyhrála. I tak je to úspěch

Region – Fandili, co mohli, drželi palce, přesto ale nevyhrála. Gabriela Gunčíková, rodačka z Kroměřížska, skončila ve finále 61. ročníku pěvecké soutěže Eurovision Song Contest konané v sobotu večer ve švédském Stockholmu na předposledním pětadvacátém místě. Za svou píseň „I Stand" získala rovných 41 bodů. Za ní skončila už jen německá zpěvačka Jamie-Lee.

14.5.2016

Gábina a soutěž Eurovize? Vyhraje, věří lidé z Kroměřížska

Kroměřížsko, Stockholm – Interpreti z celkem šestadvaceti zemí, mezi nimiž poprvé v historii nebude chybět ani Česká republika: to je vizitka sobotního večerního finále pěvecké soutěže Eurovision Song Contest ve švédském Stockholmu.

12.5.2016

OBRAZEM: Malí umělci z celého kraje diváky nadchli

Zlín - Stovky mladých umělců zaplnily Kongresové centrum. V rámci multižánrového festivalu ZUŠKA?ZUŠKA! si galavečer ve Zlíně užili zástupci všech 23 veřejných škol ve Zlínském kraji, které navštěvuje téměř 16 tisíc žáků.

11.5.2016

Festival, to nejsou jen filmy, Zlín ožije zábavou pro všechny

Zlín – Baron Prášil procestoval celý svět, ale přesto se v novém kabátě vrací zpět tam, kde vznikl – do Zlína. Právě nesmrtelný Baron Prášil z dílny Karla Zemana dostal nový, zdigitalizovaný kabát, a tak se vší parádou a ve světové premiéře 27. května slavnostně otevře brány 56. Filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Slavnostní uvedení filmu je také součástí oslav 80. výročí založení zlínských filmových ateliérů.

11.5.2016

Mladí zdravotníci ošetřovali na náměstí raněné

Zlín – Ošetřit zraněného při autonehodě či oživit bezdomovce. První pomoc nejen při takových nešťastných událostech poskytovali v úterý školáci na zlínském náměstí Míru: konala se tam totiž soutěž mladých zdravotníků.

7.5.2016

Kouzelník Jiří Hadaš: Na Magic festivalu se potkáte se světovými hvězdami

Region /ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN/- Jaké triky jsou nejtěžší? Které čáry zvládne při troše šikovnosti každý? A koho a proč lze považovat za Harryho Houdiniho současnosti? Nejen na to se můžete ptát známého českého kouzelníka Jiřího Hadaše. Právě J. Hadaš je ředitelem festivalu.

6.5.2016

Šmoulové ve Zlíně. Jejich show již tuto neděli na zimáku

Zlín – Na odpoledne plné hudby, tance a zábavy s oblíbenými postavičkami Šmoulů se mohou těšit všichni, kdo v neděli přijdou na zlínský Zimní stadion Luďka Čajky. Akce začíná v 16 hodin.

6.5.2016

Krajská galerie vystavuje kresby a rukopisy K. H. Máchy

Region - V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně jsou ode dneška k vidění kresby a rukopisy Karla Hynka Máchy. Výstava pojmenovaná podle verše z Máje Slunce jasná světů jiných potrvá do 10. července.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

3.5.2016

FOTO, VIDEO: Zlínští studenti slavili do noci na Majálesu

Zlín – Středoškoláci, vysokoškoláci i studenti vyšších odborných škol. Ti všichni se v pondělí rozhodli oslavit ve Zlíně Majáles. Bezmála stovka jich úderem čtrnácté hodiny vyrazila z náměstí Míru průvodem do parku před Baťovou vilu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení