VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.3.2016

Rekordní počet klapek. Letos jich půjde do dražby až 140

Zlín - V průběhu minulého týdne dorazila do Zlína od výtvarníků velká část umělecky ztvárněných filmových klapek. Ty budou tvořit unikátní kolekci téměř 140 kusů, která bude svým rozsahem největší v historii. K vidění budou na různých místech v ČR. V neděli 29. května se klapky vydraží ve veřejné aukci, jejíž výtěžek podpoří tvorbu začínajících filmařů.

10.3.2016

Vyhráli jste vstupenky na ŠKWOR do Masters of Rock Café

Zlín - /SOUTĚŽ UKONČENA/ V rámci turné se česká rocková legenda Škwor vydává na podporu nového alba „Hledání IDentity". Křest tohoto v pořadí devátého alba proběhl teprve nedávno a už se můžeme těšit na oficiální představení na nadcházející koncertní šňůře této populární kapely. Předkapely: Wait, Daniel Krob. Tentokrát můžete vyhrát dvojici lístků na koncert kapely Škwor do Masters of Café, který se koná již v sobotu 12. března od 20 hod.

6.3.2016

Tradiční ples Řádu národa zpestřil siláckým výstupem i Železný Zekon

Zlín – Na taneční parket, dámy a pánové. V sobotu v prostorách zlínského hotelu Moskva se plesalo. A nešlo jen tak o nějakou akci, svůj první ples zde mělo totiž hnutí s názvem Řád národa. Jeho představitelé a členové při této příležitosti také tento den otevřeli novou kancelář ve Zlíně a položili květiny na místě posledního odpočinku Tomáše Bati.

6.3.2016

Show Briana Maye nebrala konce. Sál bouřil a nechtěl jej pustit z pódia

Zlín – „Dobrý večer Zlíne, vítejte," Brian May, legendární kytarista slavné skupiny Queen vchází v sobotu po 20. hodině na pódium zlínského Kongresového centra. Přivítá jej obrovský aplaus. Potlesk jakoby nebere konce a slavnému kytaristovi vřelé přivítání doslova vyrazilo dech, ale jen na chvilku. Brian May není na pódiu sám, společně s ním vystupuje i zpěvačka Kerry Ellis.

4.3.2016

Kam o nadcházejícím víkendu? Inspirujte se z tipů Deníku

Region - Hudební zážitek mohou mít hned na několika místech o víkendu lidé ve Zlínském kraji. Zpívat a hrát se bude v Halenkovicích, v Brodě i ve Vsetíně. Nabídku doplňují další akce vybírejte z tipů Deníku.

4.3.2016

Poslední repríza koncertu Tolik bylo dní... je za dveřmi

Zlín - Šansonový recitál herečky Heleny Čermákové pod názvem Tolik bylo dní… v režii umělecké šéfky Hany Mikoláškové slavnostně otevřel letošní jubilejní 70. sezonu Městského divadla Zlín.

4.3.2016

S dnešním Deníkem zdarma do divadla

Zlín - Máme skvělou zprávu pro všechny milovníky divadla. Každý, kdo s sebou přinese do pokladny Městského divadla ve Zlíně dnešní, tedy páteční vydání Zlínského deníku, získá k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma!

4.3.2016

Na Velikonoce budete skvěle naladěni s představením INRI

Zlín - INRI Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum Ježíš Nazaretský, král židovský. Zároveň se takto jmenuje nová inscenace Městského divadla Zlín a jeho umělecké šéfky Hany Mikoláškové, která je autorkou scénáře a hru také režíruje. Premiéra se uskutečnila v sobotu 20. února ve Velkém sále. První reprízy se z důvodu nemoci v uměleckém souboru musely odložit, a tak se můžete na INRI přijít podívat 9. a 22. března, vždy od 19 hodin.

4.3.2016

Alkehol, Törr a Power 5 zvou na velkou show do Valašských Klobouk

Zlínský kraj - Velká show na které dne 5.3.2016 ve VALAŠSKÝCH KLOBOUKÁCH vystoupí ALKEHOL, TÖRR a POWER 5, kteří zde oslaví křtem nového 2cd 20 let působení na scéně.

4.3.2016

Zlínská filharmonie v Indii zahrála i dětem ze slumů

Zlín - Předlouhých 57 let nezazněly v Indii tóny v podání českého orchestru. Až letos se této cti dostalo zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů. Ta při svém netradičním turné na Dálném východě koncertovala v Bombaji i Kalkatě.

3.3.2016

NO NAME oslaví ve Zlíně 20 let

Zlín - 15. března 2016 ožije Kongresové centrum ve Zlíně hity jedné z nejoblíbenějších slovenských kapel u nás – skupiny NO NAME. Ta vyráží na jaře s česko-slovenským koncertním turné „S LÁSKOU", během kterého oslaví dvacet let od svého založení.

3.3.2016

T. G. M. a Zlín? O jeho vztahu napoví výstava fotografií

Zlín - Měl první prezident Tomáš G. Masaryk nějaký vztah ke Zlínu? Na tuto otázku odpovídá výstava, která byla zahájena tento týden v Domě kultury ve Zlíně

29.2.2016

Skvělá zpráva pro předplatitele: s Deníkem zdarma do divadla

Zlín - Předplaťte si regionální Deník alespoň na půl roku a získejte jako dárek roční předplatné do městského divadla Zlín.

27.2.2016

Už 15 tisíc lupenů se prodalo na Masters of Rock ve Vizovicích

Zlínsko – Už teď je jasné, že na největší rockový svátek Masters of Rock do Vizovic přijede v létě patnáct tisíc lidí. Tolik fanoušků už má v tuto chvíli koupený lístek.

25.2.2016

Pomohli v těžkých chvílích, odměnou je prestižní nominace

Zlínský kraj - Cena Salvator 2015 je již 13. ročníkem tradičního ocenění těch, kteří se svými činy zasloužili o záchranu majetku, zdraví nebo dokonce života jiných. Přečtěte si příběhy nominovaných policistů. Vítěz v této kategorii bude oznámen už za několik týdnů.

23.2.2016

Slavičín bude hostit přehlídku ochotnických divadel z celé země

Slavičín – Ve Slavičíně na Zlínsku se v březnu uskuteční divadelní přehlídka Valašské Křoví.

23.2.2016

Divadelníci chystají dětský karneval: tentokrát v duchu pohádky Plaváček

Ani letos nepřijdou nejmenší diváci Městského divadla Zlín o tradiční dětský karneval. Divadelníci jej spolu s organizacemi Dům dětí a mládeže Astra Zlín a Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice chystají na neděli 20. března ve 14.30 hodin. Letošní ročník je inspirován pohádkou Plaváček, kterou děti už dobře znají z jeviště zlínského divadla.

20.2.2016

Příběh Ježíše Krista ožívá na divadelních prknech

Zlín - INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum). To je název nové inscenace Městského divadla Zlín a jeho umělecké šéfky Hany Mikoláškové, jehož premiéru zájemci dnes zhlédnou ve Velkém sále. Divadelní evangelium tady a teď, jak zní podtitul novinky, má být vyprávěním známého příběhu Ježíše Krista v souvislostech téměř dokumentárních.

19.2.2016

Michal Vavruša u filmu zůstat nechtěl. Vadila mu popularita

Zlín – Nenápadný, sympatický muž s brýlemi, profesí stavební inženýr. Takový je pětapadesátiletý Michal Vavruša, kterého můžete potkat klidně ve Zlíně na ulici. Málokdo už ale ví, že coby školák měl výborně našlápnuto být hercem.

19.2.2016

Hitovka Punčocháče od Chinaski rozbouřila zaplněnou halu Euronics

Zlín - Skladby z aktuálního alba Rockfield, ale i známé pecky jako vedoucí, nebo punčocháče, takové bylo složení hudebního programu čtvrtečního koncertu kapely Chinaski. Koncert se uskutečnil ve Zlínské hale Euronics před velmi slušně zaplněnou halou.

18.2.2016

Legendární Jožo Ráž a Elán 
se chystají koncertovat ve Zlíně

Region – Voda čo ma drží nad vodou či Zal'úbil sa chlapec. Alespoň jeden z hitů slovenské populární kapely Elán musel v životě zaslechnout snad každý. Slyšet hity naplno však nebylo v posledních letech jednoduché.

17.2.2016

Navaří „prdelačku" a bude košt

Bělov – Tradiční košt slivovice chystají na sobotní odpoledne v Bělově. Podle tamního starosty Jiřího Přecechtěla se bude jednat už o čtrnáctý ročník. „Zatím máme přihlášených necelých třicet vzorků, ale ve finále očekáváme, že se jich sejde kolem padesátky," informoval starosta. Tuší, že nejvíce vzorků se sejde trnkových, kterým úroda přála.

17.2.2016

Jsme prvním českým orchestrem, který po 57 letech vystoupí v Indii

Zlín – /ROZHOVOR/ Mimořádné hudební cítění a interpretace indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho vychází z unikátního spojení indické a evropské kultury. Přesvědčit se o tom mohli v úterý návštěvníci jeho koncertu s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, který byl „startovní čarou" turné, snímž společně vyrážejí do Indie.

15.2.2016

Dospěláci, přijďte ve středu do Galaxie zařádit si jako děti

Zlín - Můžete vyzkoušet všechny atrakce v hale. Čeká na vás horolezecká stěna, trampolíny, skákací hrady, tobogány, adrenalinová klouzačka, hřiště na fotbal, basketbal, badminton, billiard, air hockey a mnoho dalšího. Po celou dobu bude otevřena restaurace. 

15.2.2016

Šroti nebo Perutě? Pomozte svým favoritům na pódium

Zlínský kraj - Břeclavské pivní slavnosti se letos poprvé otevírají také méně známým interpretům. Šanci představit se na velkém pódiu mají Šroti, Jungle Label, Emplane, Nebeztebe, Sto korun! a Perutě.

15.2.2016

Xandria a Serenity vám rozproudí krev žilách v Masters of Rock Café ve Zlíně

Zlín - Poté, co na uvolněný post zpěvačky nastoupila Holanďanka Dianne van Giersbergen, se Xandria díky jejímu dechberoucímu hlasu a šarmu posunula zase o pomyslný stupínek výš. Právě teď XANDRIA vydává nové EP album s názvem "Fire & Ashes" obsahující sedm zbrusu nových skladeb.

13.2.2016

Je libo film či tanec? A jak strávíte Valentýna? Vyberte si z našich tipů

Zlínský kraj - Vidět oceněné filmy, vychutnat mimořádná vína nebo si zatančit folklorní tance. I tento víkend je nabídka zajímavých akcí v regionu pestrá. Další akce mají valentýnský podtext, a tak se dá svátek zamilovaných strávit opravdu různě.

11.2.2016

Michal Malátný ke koncertu Chinaski ve Zlíně: Zahrajeme nové i starší věci

Region – /ROZHOVOR/ Kapela Chinaski vznikla už v roce 1987 jako skupina Starý hrady. Proslavil ji ale koncem devadesátých let hit 1. signální. Od té doby kapela vyprodává haly nejen u nás. Příští čtvrtek 18. února vystoupí ve Sportovní hale Euronics ve Zlíně. Více o koncertu a plánech Chinaski frontman Michal Malátný.

11.2.2016

Expediční kamera - největší cestovatelský festival v ČR přijede do Zlína

Zlín - Festival nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, Expediční kamera, opět míří do Zlína. Sedmý ročník bude probíhat 18.3.2016 od 18 hodin ve Velkém kině . Na diváky opět čeká pořádná dávka cestovatelských zážitků, divoké přírody i napětí a přednáška člena Expedičního klubu Martina Ksandra.

9.2.2016

Do zlínského divadla už i s lístkem v mobilu

Zlín - Od února letošního roku se mohou návštěvníci Městského divadla Zlín vypravit na představení bez vstupenky. Stačí mít mobilní telefon a v něm SMS zprávu s unikátním kódem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies