VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.2.2017

Zemřela Jarmila Šuláková, královna lidové písně

Zlínský kraj – Velmi smutná zpráva. Ve věku nedožitých 88 let zemřela v sobotu 11. února nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková.

AKTUALIZOVÁNO
5.2.2017

Na Dětský karneval přišli i Chaplinovi

Fryšták – Pán a paní Chaplinovi či traktorista se svým ručně vyrobeným traktorem vyloudili o víkendu ve Fryštáku nejeden úsměv na tváři: i do takových kostýmů se totiž převlékly děti na sobotním Dětském karnevalu, který se konal v tamním sále ZDV (Zemědělské družstvo vlastníků).

3.2.2017

Kam o víkendu? Třeba na fašank, ples, koncert Hammerfall nebo do zoo

Zlínský kraj - Nechte se inspirovat! Regionální deník přináší víkendové tipy. 

3.2.2017

Vnučka pomohla archivem i vzpomínkami

Zlín - Muž, který byl roky vnímán jako zrádce a kolaborant a očištěn až po šedesáti letech, momentálně plní zlínské divadlo a bude znovu plnit i knižní pulty.

2.2.2017

Vezměte kostým, masku, číro a zapojte se do průvodu na Lešetínském fašanku

Zlín /ROZHOVOR/ – Průvod masek, soutěž o tu nejlepší, ochutnávku fašankové domácí zabijačky, pochovávání basy a celou řadu další zábavy nabídne letošní 18. ročník oblíbeného Lešetínského fašanku. Koná se už tuto sobotu ve Zlíně od 10 hodin. Vloni si jej užívalo kolem dvou tisíc návštěvníků.

2.2.2017

Zlínská herečka Jana Tomečková je nominovaná na Thálii

Zlín - Širší nominaci na Cenu Thálie 2016 přinesla pichlavá rodinná tragikomedie Srpen v zemi indiánů dlouholeté herečce Městského divadla Zlín Janě Tomečkové. V roli těžce nemocné a na lécích závislé matky rodu Violet Westonové exceluje.

26.1.2017

Dodo Gombár se vrací s inscenací Mezi nebem a ženou

Region - Dvanáct měsíců v roce, dvanáct příběhů. Nová inscenace Mezi nebem a ženou, která v posledních týdnech vznikala v Městském divadle Zlín, připomíná kalendář příběhů o vztazích mezi muži a ženami. Do Zlína se s ní vrací někdejší umělecký šéf Dodo Gombár, režisér úspěšných inscenací Žítkovské bohyně, Baťa Tomáš, živý, Kabaret, Limonádový Joe nebo Šumař na střeše. „Text je poctou ženě, té vydařenější části božího díla," prozradil. Premiéra bude 28. ledna v 19.00 ve Studiu Z.

25.1.2017

Srdcový bál láká na velkolepý program i valentýnský raut

Zlín – Hudba v podobě tří kapel, jedinečná písečná animace, akrobatická show a atraktivní pole dance, fotokoutek nebo třeba velký valentýnský raut, to je jen stručný výčet toho, co čeká návštěvníky Srdcového bálu, který se uskuteční v sobotu 11. února v Kongresovém centru ve Zlíně.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2017

Na 5. plese filharmonie zahrál Slováček, přijela i Polívková. Podívejte se

Zlín – Dámy v oslnivých a třpytících se šatech, pánové v nažehlených oblecích. Z každého koutu zlínského Kongresového centra čiší příjemná atmosféra a dobrá nálada. Je sobota lehce před osmou hodinou večer a tamní velký sál je plný tanečníků, kteří si plnými doušky užívají 5. Ples Filharmonie Bohuslava Martinů ve spolupráci s Baltaci a. s.

18.1.2017

Legendární Fleret po roce opět ve Zlíně

Zlín - Vizovická kapela FLERET, která se řadí svým stylem mezi folk-rockovou scénu, přijede opět do Zlína. Řízní Valaši z Vizovic ve své historicky nejlepší sestavě a se Zuzanou Šulákovou to rozparádí v pátek 20. ledna od 20 hodin v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově.

17.1.2017

Heymoonshaker přivezou do Zlína směs beatboxu a blues

Zlín – Britský tandem Andy BaLcon a Dave Crowe, který se skrývá za jménem Heymoonshaker, byl na letošním Rock for People jedním z největších překvapení. Jejich směs syrového blues a excelentního beatboxu, která je okořeněna také dubstepem a dalšími styly, fascinovala fanoušky i odborníky. V pátek 3. února si podmaní zlínský Fénix club.

13.1.2017

Kam o víkendu? Na poprock, degustaci nebo plesy

Zlínský kraj - Kam se vypravit během víkendu? I zasněžený kraj skýtá mnoho možností, kam vyrazit za zábavou. Nabídka je pestrá - vernisáže, koncerty i degustace. Podívejte se na tipy našich zpravodajů.

13.1.2017

Na jevišti ožije kontroverzní Jan Antonín Baťa. Premiéra je zítra

Zlín - Jan Antonín Baťa a jeho velké vize, s obrovskou dynamikou rozvíjené, ale nedokončené, pošlapané a umlčené, jsou tématem druhého pokračování baťovské trilogie, které pro své publikum pod vedením slovenského režiséra Patrika Lančariče připravili herci v Městském divadle Zlín. Premiéra je zítra v 19 hodin ve Velkém sále. V hlavní roli se představí Rostislav Marek.

12.1.2017

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI

Zlínský kraj - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

11.1.2017

Městské divadlo Zlín hlásí návštěvnický rekord. Přišlo více než 130 tisíc diváků

Zlín - Tak jsme se konečně dopočítali. Městské divadlo Zlín přivítalo v roce 2016 celkem 136 814 diváků, což je nový návštěvnický rekord. „Když jsem loni touto dobou vyhlašoval, že do zlínského divadla přišlo rekordních 125 553 diváků, ani ve snu mě nenapadlo, že toto číslo ještě může růst spíš jsem si říkal, kéž by se to podařilo udržet. Výsledek roku 2016 je z tohoto pohledu z říše snů," reagoval ředitel MDZ Petr Michálek.

7.1.2017

Během natáčení šlo i o život: Vystresovaný kůň narazil s bryčkou do stromu

Luhačovice – Záběry z regionu i řadu komparzistů, které možná znáte od vidění, slibuje seriál Četníci z Luhačovic. První díl uvádí Česká televize už dnes večer. Kromě Martina Donutila, Jiřího Langmajera nebo Aleny Mihulové v něm uvidíte coby lékaře zlínského herce Radoslava Šopíka.

31.12.2016

I v husté mlze si ve Štípě zazpívala stovka lidí

Zlín-Štípa – Závěr roku si ve Štípě vylepšili nejen sváteční mší, ale také zpíváním koled. Na „Silvestrovské koledování" přišlo více než 100 lidí. Letos se přitom konalo teprve potřetí. „Je super, že se podařilo takovouto akci zorganizovat, už jsem tady potřetí," míní Monika Blechová, kterou neodradila ani hustá mlha. „Sama nezpívám, ale ráda tancuji," prozradila.

31.12.2016

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?

Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

29.12.2016

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

27.12.2016

Když zpívá celé náměstí, cítíte tu krásnou energii...

Martinu Lerlovou - /ROZHOVOR/ byste v posledních dnech na zlínském náměstí Míru poznali poměrně snadno. Tedy pokud se pohybujete kolem pódia a všimnete si dámy v zimní bundě ve výrazných barvách. „Ano, jasně, chápu, to je super, to se povedlo… A to je trochu komplikace, ale vyřešíme… Na shledanou," povídá to telefonu, než zavěsí.

22.12.2016

V Baltaci zkoušela filharmonie. Chystá se na turné do Německa

Zlín – Netradiční příjemné zpestření pracovního dne zažili krátce před vánočními svátky, ve čtvrtek, ve zlínském Hotelu Baltaci Atrium: konala se tam totiž důležitá zkouška celé zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

19.12.2016

FOTO, VIDEO: Andělská a sváteční atmosféra zavládla na zlínském náměstí Míru

Zlín - Poslední adventní neděli bylo na zlínském náměstí Míru pořádně živo, veselo, krásně a andělsky. Přesvědčit se o tom mohly již od 15 hodin stovky lidí, kteří si atmosféru nedělního krásného náměstí v centru Zlína užívali do večerních hodin. Vždyť program se nesl v duchu poslední adventní neděle s názvem „Andělská neděle Naděje zrození" .

19.12.2016

Společenský tanec se vrací do Otrokovic

Otrokovice – „Smím prosit?" Přesně tato slova slyšeli všichni, kteří v neděli v Otrokovické Besedě měli po osmitýdenním tanečním kurzu své závěrečné taneční. Další dobrou zprávou je, že se do Otrokovic vrací tanec a taneční hodiny pro všechny generace.

15.12.2016

Skvělý Václav Hudeček koncertoval na Baltaci

Zlín - Už posedmé se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium ve uskutečnil Koncert Václava Hudečka. Společně s jedním z nejznámějších českých virtuosů vystoupil cembalista Martin Hroch.

14.12.2016

V Otrokovicích trénovali na speciální koledě půl hodiny dopředu

Otrokovice – Zhruba dvě stovky lidí si užívaly Česko zpívá koledy v Otrokovicích. „Užila jsem si to bezvadně, u nás ve městě je to vždycky pěkné," zhodnotila pro Deník Andrea Dohnalová.

14.12.2016

Děvčice z Vonice zpívání koled s Deníkem nadchlo. „Rádi přijdeme i příští rok"

Zlín – /ROZHOVOR/ Děvčice z Vonice letos poprvé stály na pódiu na zlínském náměstí Míru při příležitosti vánoční akce Česko zpívá koledy. A již se těší na další rok, aby si společně se stovkami lidí na náměstí, dětmi z hudební školy Yamaha, zpěvačkou Dashou a celou redakcí Zlínského deníku mohly společně zazpívat koledy, které rozezněly již po šesté celou republiku.

14.12.2016

Restaurace budou na Štědrý den většinou zavřené

Zlínský kraj - Restaurace ve Zlínském kraji budou na Štědrý den většinou zavřené. Hosty budou mít například hotelové restaurace, na skleničku si budou moci lidé zajít ve večerních hodinách do některých barů. Podle většiny oslovených majitelů a provozovatelů restaurací však lidí chodících do restaurací na Štědrý den v posledních letech ubývalo.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

FOTO, VIDEO: „Nesem vám (zlínské) noviny..." Na Zlínsku se zpívaly koledy

Zlín – náměstí Míru, Zlín – Okružní, Lipová. Zpěv je léčivý a ve Zlíně jsme se hromadně léčili z nejrůznějších neduhů. „Mám dneska špatný den, nic se mi nedaří, tak jsem si šel koupit punč a zapojil se do zpívání koled," svěřil se Dominik Vychodilík. „A hned je mi dobře," dodal vesele.

14.12.2016

V Hrádku na Vlárské dráze razí speciální mince pro akci Česko zpívá koledy

Slavičín, Hrádek na Vlárské dráze - Příjemné překvapení pro dětské i dospělé účastníky slibují pořadatelé Česko zpívá koledy ve spolupráci s regionálním Deníkem ve slavičínské místní části Hrádek na Vlárské dráze.

14.12.2016

Koledy si zazpíváme s kapelou B. P. T., říká Irena Jančíková

Vizovice - /ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Potřetí, ale vlastně svým způsobem i poprvé si ve středu 14. prosince od 18 hodin společně zazpívají koledy ve Vizovicích na akci Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem. Podvakrát ji totiž podle tamní hlavní organizátorky Ireny Jančíkové z Domu kultury spojili se slavnostním rozsvěcením vánočního stromu, letos si ji poprvé na náměstí užijí jako samostatnou akci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies