VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.12.2016

Česko zpívá koledy. Přijďte dnes večer i vy

Zlínsko – Už jen několik málo hodin zbývá do okamžiku, kdy se celá Česká republika pomyslně spojí: konkrétně ve středu úderem 18. hodiny díky akci Česko zpívá koledy pořádané regionálním Deníkem. Na Zlínsku se šestice známých koled (Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí) ponese z více než desítky míst, samotný Zlín nevyjímaje.

13.12.2016

Myšlenku uspořádat v Polichně zpívání jsem nosila v hlavě rok

Polichno - Když se vloni Alžběta Chaloupková z Polichna byla podívat v Luhačovicích na Česko zpívá koledy, uzrál jí v hlavě plán: uspořádat za rok stejnou akci i u nich. Rok se s rokem sešel a v části obce čítající zhruba tři sta obyvatel se chystají na premiérový ročník stejnojmenné akce pořádané ve spolupráci s regionálním Deníkem.

13.12.2016

Ve Spytihněvi doprovodí zpěváky houslisté či basista

Spytihněv - Za tónů houslí či basy zazní pětice známých českých koled ve Spytihněvi. Do akce Česko zpívá koledy se tam obec zapojuje letos poprvé. „Bylo to takové aktuální hnutí mysli," usmívá se starosta Vít Tomaštík. Zpívání koled chtěli původně udělat po vlastní ose v maličko pozdějším termínu, to už ale mnozí řeší předvánoční shon. Nakonec se proto připojili k celorepublikové akci.

13.12.2016

V Lipové přijdou ke kapličce děti, babičky i dědečkové

Lipová - „Dědina se sejde, zazpívá si. Koledy se krásně nesou. Dobře jste to vymysleli," říká na adresu regionálního Deníku Luboš Frajt z Lipové.

13.12.2016

U zpívání koled se v Rudimově příští týden zahřejí třeba svařákem či čajem

Rudimov - Příjemnou rodinnou atmosféru slibuje akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem v Rudimově. I tam, v malé obci čítající zhruba jen 250 obyvatel, se ve středu 14. prosince úderem osmnácté hodiny rozezní známé české koledy z tamního výletiště. Pro děti na zahřátí připraví horký čaj, dospělákům svařák.

13.12.2016

Moderátor Michal Mynář: Ve středu se rozezpíváme naší vlastní speciální koledou

Otrokovice - /ROZHOVOR/ Už jen několik málo dní zbývá do chvíle, kdy se regiony opět po roce spojí a společně rozezní náměstí, návsi a jiná místa vánočními koledami v rámci akce Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem. Koná se ve středu 14. prosince od 18 hodin. Pětice známých koled Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko a Pásli ovce valaši se ponese také z náměstí v Otrokovicích.

13.12.2016

Lidé v zimě ven moc nechodí. Mají příležitost popovídat si s jinými

Bohuslavice nad Vláří - „Atmosféra je strašně krásná. Akce Česko zpívá koledy je před Vánocemi takovým zklidněním," říká Deníku Jarmila Machučová z Bohuslavic nad Vláří, kde se už do tradiční akce zapojí potřetí. Ona sama si nenechala ujít žádný z dosavadních ročníků v obci.

13.12.2016

Děti ze zlínské ZŠ Okružní trénují koledy

Zlín - Trošku oživit kulturní život na sídlišti Jižní Svahy. To si dala za cíl učitelka Kateřina Čížková ze Základní školy Okružní ve Zlíně, rozhodla se proto připojit sídliště k jejich prvnímu Česko zpívá koledy. Kromě šestice známých českých koled si zazpívají u tamní prodejny Albert také další dvě: V jeslích dítě spinká a Tichá noc.

13.12.2016

Jakmile dozpíváme, rozsvítíme celé náměstí prskavkami, říká Františka Daňová

Brumov-Bylnice - /ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Zbývající dny do dalšího ročníku akce Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem už odpočítávali v Brumově-Bylnici. Už zítra se na náměstí u radnice a stromečku lidé začnou scházet necelou hodinu před zahájením.

12.12.2016

Náměstí ve Zlíně žije adventem. Nové stánky sklízí pochvalu i kritiku

Zlín – Vánoční jarmark ve Zlíně naplno odstartoval 10. prosince. K původním čtyřiceti stánkům přibylo dalších 69 prodejců především řemeslných a rukodělných výrobků. Letos mají prodejci nové stánky.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

11.12.2016

Energická Francouzka přivezla do Zlína muzikálovou šou

Zlín – Famózní koncert s francouzským šarmem, originálními projekcemi a šansonovo-jazzovými rytmy si vychutnali návštěvníci zlínské haly Euronics. Fenomenální zpěvačka Zaz předvedla profesionální šou. Jediným šrámem bylo její tradiční zpoždění.

9.12.2016

Tartuffe: Radovan Král v titulní roli nestárnoucí komedie

Zlín - Radovan Král, vítěz divácké ankety Aplaus 2016 v kategorii nejlepší herec loňské sezony Městského divadla Zlín, se divákům představí coby pokrytec Tartuffe ve stejnojmenné nestárnoucí Molièrově komedii v režii Pavla Kheka. Spolu s dalšími členy uměleckého souboru chystají premiéru na 10. prosince ve Velkém sále.

9.12.2016

Skvosty z depozitáře ukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo

Zlín - Na vysokou hodnotu, pestrost a rozsáhlost sbírek Krajské galerie výtvarného umění poukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo. I přes realizaci stálé expozice totiž zůstávají nádherná díla z větší části uložena mimo dosah veřejnosti. Galerie nyní ukazuje vzácné kousky, které své zastoupení ve stálé expozici nenachází.

7.12.2016

Muzeum představuje zdánlivě nesourodé kombinace světa hmyzu a drahokamů

Region - Svět hmyzu a drahokamů představí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Výstava nazvaná Létající drahokamy začala ve čtvrtek a potrvá do 29. ledna příštího roku.

4.12.2016

Valašský mikulášský jarmek opět nezklamal

Valašské Klobouky – Tisíce lidí, hlava na hlavě, bezpočet stánků a do toho desítky čertů strašících nejen děti, ale i dospělé. Pětadvacátý ročník třídenního Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách ani letos návštěvníky nezklamal. V sobotu se ve městě s pěti tisíci obyvateli počet lidí minimálně zdvojnásobuje. Vypadá to, jako kdyby se Valašské Klobouky staly na pár hodin středem světa.

29.11.2016

Koupí obrazu uděláte radost sobě i potřebným dětem

Zlín – Umělecké dílo může potěšit nejen obdivovatele a sběratele. Některá díla totiž umí i pomáhat. „V Kavárně Továrna už 30. listopadu připravujeme prodej obrazů, ze kterého veškeré utržené peníze dostanou chudé děti na Ukrajině," naznačila plány organizátorka Alžběta Koniorová z Otrokovic.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

AKTUALIZOVÁNO
27.11.2016

FOTO, VIDEO: Ve Zlíně rozsvítili vánoční strom. Sledovaly to tisícovky Zlíňanů

Zlín – Deset, devět až tři, dva, jedna – a strom už svítí. Tisícovky lidí, které v neděli v podvečer zcela zaplnily zlínské náměstí Míru při rozsvěcení vánočního stromu zajásaly a střed Zlína zaplavila obrovská radost.

25.11.2016

Zlínský jarmark - výběr z adventních akcí

Zlín - Kulturní akce jsou připraveny pro všechny návštěvníky náměstí Míru ve Zlíně už od této neděle. Deník přináší vybrané tipy

21.11.2016

Na Zlín Design Marketu letos přibude značek

Zlín - Zájem o Zlín Design Market ze strany designérů a módních značek roste. Letos se mohou návštěvníci těšit na designéry z několika míst České republiky (Brno, Plzeň, Ostrava, Praha, Teplice aj.) i Slovenska. „Těší nás, že se můžeme podílet na podpoře začínajících, ale i zavedených značek," říkají organizátoři. Třetí ročník akce se koná příští víkend 26. a 27. listopadu na zlínském zámku.

21.11.2016

Fanoušci sepisují petici, chtějí zrušit koncert křesťanské kapely

Valašské Klobouky - Zrušení sobotních koncertů metalových kapel Root a Törr kvůli údajnému šíření satanismu rozdělilo obyvatele Valašských Klobouk na dva nesmiřitelné tábory.

19.11.2016

Česká televize dnes odvysílá inscenaci Cena facky ze Slováckého divadla

Uherské Hradiště - Česká televize připravila unikátní projekt s názvem Rok regionálních divadel, ve kterém zaznamenala nejlepší divadelní inscenace jednotlivých krajů. Zlínský kraj reprezentuje Slovácké divadlo s oceňovanou groteskou Cena facky aneb Gottwaldovy boty režiséra Břetislava Rychlíka.

17.11.2016

Slza zaplnila Zlaté jablko. Na autogram čekali mnozí i tři hodiny

Zlín /ROZHOVOR/ – Davy fanoušků čekali na duo Slza několik hodin ve zlínském Zlatém jablku. „Autogramiáda začne až za dvě hodiny, ale raději jsem přišla dřív," prozradila Edita Malcová, která zná Slzu tři roky.

13.11.2016

Reflexy naposledy pokřtily své CD na Moravě

Napajedla – Nadšené skandování, společný zpěv a hlavně výborná atmosféra plná energie. Tím se vyznačuje v sobotu večer dlouho očekávaná událost v Napajedlích: v sokolovně má někdy před půlnocí pokřtít své nové, v pořadí už jedenácté CD nazvané Proud mezi námi kapela Reflexy. Je to poslední, jedenáctý křest jejich nového nosiče na Moravě.

12.11.2016

Česko bude opět zpívat společně koledy 14. prosince. Přidejte se

Region – První svíce na adventním věnci se o uplynulé neděli rozzářila a z rádií se už tu a tam ozývají první koledy. Jejich čas ale ještě teprve přijde. V předpremiéře se rozezní ty nejznámější české koledy a vánoční písně ve středu 14. prosince v 18 hodin při tradiční akci Deníku – Česko zpívá koledy.

12.11.2016

Slovenský režisér Juraj Jakubisko: Ve Zlíně vždy byla plejáda kamarádů a snů

Zlín - /ROZHOVOR/ „Film bez diváků je mrtvý film," prozrazuje své motto v rozhovoru pro Deník osmasedmdesátiletý legendární slovenský filmový režisér Juraj Jakubisko.

11.11.2016

Školu ve Fryštáku provoní Medové odpoledne

Fryšták – Vůně medu se v sobotu odpoledne ponese z jídelny základní školy ve Fryštáku. Od 13 do 20 hodin se tam totiž koná Medové odpoledne. Součástí je malá včelařská výstava s živými včelami v proskleném úlku. „Akce je spojena s prodejem perníčků z kurzu medového pečiva, včelích produktů, medoviny a soutěží o nejchutnější med," láká do školy ředitel Libor Sovadina. Medové odpoledne pořádají členové fryštáckého svazu včelařů. (jk)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies