VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.11.2016

Reflexy pokřtí CD ve Francově Lhotě i Napajedlích

Region - Od října na pultech v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. A již dnes jej skupina pokřtí na koncertu ve Francově Lhotě na Vsetínsku a o den později v Napajedlích na Zlínsku.

11.11.2016

Ve Zlíně budou na festivalu k vidění stavebnice všech druhů

Zlín - Dvoudenní festival stavebnic se od soboty do neděle koná ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. K vidění budou ty tradiční i méně obvyklé, lidé si mohou stavět z plastových kostiček Sluban, kovových součástek Merkuru, magnetických tyčinek Geomag, ale třeba i z dřevěných stavebnic zlínského výrobce Walachia. Novinkou budou dřevěné stavebnice Makura, Pony či stavebnice hradů.

11.11.2016

Mysli Jinak nabízí setkání s originalitou

Zlín - Pokud se rádi setkáváte s inspirativními lidmi a jejich originálními myšlenkami, uskuteční se právě pro vás ve Zlíně dvě besedy, na kterých zajímavé osobnosti potkáte. Pořádá je hnutí Mysli Jinak a výtěžek z nich poputuje na benefiční aktivity festivalu Slovácké léto v Uherském Hradišti.

11.11.2016

Přijede Martin na bílém koni

Zlín - Svátek svatého Martina z Tours připomene 11. listopadu ve Zlíně tradiční průvod Martínků. Již po šestnácté se o přípravu neobvyklé podoby průvodu postarala místní umělecká škola.

11.11.2016

Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček přidává pro velký úspěch doma 6 repríz

Zlín - Hlad veřejnosti po nekorektním kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín je stále obrovský. Divadelníci vyslyšeli volání zlínského publika a našli termíny pro dalších šest repríz 5. 12. ve 20.00, 11. 12. v 19.00, 13. 12. ve 14.30 a v 19.00 a 18. 12. v 17.00 a ve 20.00 ve Studiu Z. Zveřejnili je dnes v poledne. Během hodiny bylo vyprodáno.

10.11.2016

Na Holešovské Regatě oslaví Olympic 55 let

Holešov - Holešovská Regata bude opět dvoudenní. Páteční večer, tradičně přinášející koncerty výrazných kapel či interpretů české hudební scény, tentokrát ponese podtitul Pocta legendám. Speciálním koncertem v Holešově oslaví své 55. narozeniny skupina Olympic.

9.11.2016

70 let od první cesty Zikmund pokřtil knihu. Podívejte se

Zlín – Novou knihu, která je plná popisu přátelství a dobrodružných cest a doplněná unikátními fotografiemi z výprav známé dvojice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky, pokřtili v pondělí v expozici věnované cestovatelské sbírce v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

7.11.2016

Ovčáček čtveráček vzbudil smích i výhrůžky

Zlín - Rychle vyprodaná premiéra divadelního kabaretu sklidila v neděli velký divácký úspěch, plný sál a nekončící potlesk ve stoje. Herci přitom měli na nacvičení díla extrémně málo času. „Vše se událo velmi rychle a jsme rádi, že jsme to v tak krátkém čase zvládli," raduje se ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

4.11.2016

Magický Zlín objektivem Josefa Řezníčka

Zlín - Jak zachytil Josef Řezníček ve fotografiích krajské město, se mohou od včerejška přesvědčit návštěvníci zlínské Alternativy na výstavě Magický Zlín. Autor fotografií Josef Řezníček se narodil v roce 1973 ve Zlíně. Vystudoval Filmovou školu ve Zlíně a fotografii se věnuje od poloviny devadesátých let. Měl již několik výstav na různých místech v Čechách a na Moravě.

28.10.2016

Luxus a ženská krása. Módní přehlídku hostil Baltaci Atrium

Zlín – Krásu a styl v podání známých modelek prezentujících špičkovou módu zažil ve čtvrtek večer Zlín. Premiéra unikátní přehlídky PIPER-HEIDSIECK se konala v moderních prostorách pětihvězdičkového Hotelu Baltaci Atrium. Milovníci módy se tak ocitli na zhruba dvě hodiny ve vybrané společnosti luxusních značek a VIP osobností. Kolekce na dvacetimetrovém mole prezentovaly například Gabriela Franková (Miss ČR), Karolína Mališová (Česká Miss Earth 2015), Adéla Rezková (Top 10 Miss ČR 2016), Tereza Polášková (Miss Czech Masters) a další modelky.

28.10.2016

Zlínský ateliér Průmyslový design se představí na holandském Design Weeku

Region - Studenti průmyslového designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se představí na největší designérské události severní Evropy. V holandském Eindhovenu se ve dnech 22.30. 10. 2016 uskuteční Dutch Design Week. Projekt ateliéru Průmyslový design s názvem Cucej představí tradiční české lázeňství, konkrétně výstavu lázeňských pítek.

26.10.2016

Vítězslav Tichý: Filmaři umí vše, i přestěhovat Tesák k Vizovicím

Region - /ROZHOVOR/ Zakladatel známého setkání milovníků filmu Vítězslav Tichý, jehož osmnáctý ročník se koná v těchto dnech ve Vizovicích, v rozhovoru pro Deník mimo jiné prozradil, že filmovým nadšencem byl již od dětských let. „Vzpomínám dodnes na filmy, které jsem viděl již v 1012 letech. Romeo, Julie a tma, Král Šumavy, Obžalovaný, Noční host a další," zavzpomínal v rozhovoru.

21.10.2016

Kam o víkendu? Zkuste noční prohlídku, drakiádu, divadlo nebo klobáskobraní

Zlínský kraj - Deník přináší přehled vybraných akcí v regionu na nadcházející víkend. Déšť sice slibují meteorologové na většině území v sobotu a částečně i v neděli, ale kdo se chce dobře pobavit, toho ani těch pár kapek nezastaví. Akcí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, se bude o nadcházejícím víkendu konat napříč celým Zlínským krajem nepočítaně. Deník pro vás vybral některé z nich. Nyní už je jen na vás, kterou z nich si užijete, třeba i mezi kapkami deště.

19.10.2016

Miroslav Donutil: Zlín mám rád. Má skvělou atmosféru

Zlín - /ROZHOVOR/ „Jsem spokojený, že jsem, čím jsem. Protože se mi splnily mé sny, dokonce jsem si už zahrál novináře, doktory, námořníky i lesníky. Zahrál jsem si všechno, čím jsem kdy chtěl být," svěřil se v rozhovoru pro Deník Miroslav Donutil, herec, který nedávno přijel do Zlína se svým představením s názvem Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci, odpovím. Herec, který má podle expertů komediální talent od boha.

14.10.2016

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

12.10.2016

Reflexy vyráží za svými fanoušky

Region - Od října na pultech, v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. Toto CD je velmi rozmanitým důkazem, že tato autorská továrna na hity stále zraje nejen po muzikantské, či textařské stránce, ale i zvukově Reflexy jdou s dobou, přičemž si krom nejmladšího publika, na tomto CD, svému srdci songy blízké najdou i fanoušci, kteří kapelu podporovali už v jejich začátcích, před více než dvaceti lety.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

4.10.2016

Režisér Vorlíček: Jan Libíček vždy do hloubky pochopil postavu

Zlín – Herec Jan Libíček podle jeho přítele a režiséra Václava Vorlíčka vždy dokonale pochopil postavu, kterou hrál. Režisér to řekl při sobotním odhalení pamětní desky s Libíčkovým jménem na hercově rodném domě ve Zlíně. Libíček by se letos dožil 85 let, zemřel v roce 1974 ve věku 42 let.

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

27.9.2016

Do Zlína chtějí vrátit animovanou tvorbu. Pomůže tomu Filmový uzel Zlín

Zlín – Filmový uzel Zlín. To je název nově otevřeného multimediálního centra ve zlínských filmových ateliérech. Vznikl nákladnou úpravou ve dvou tamních nejstarších objektech a jeho cílem je vrátit do ateliérů klasickou animovanou tvorbu. Za zábavou, vzděláním i poučením tam mohou zamířit děti, dospělí i senioři. Každý si tam najde to své.

25.9.2016

V Napajedlích slavnostně otevřou kino. První promítnou Casablancu

Napajedla – Snímkem Casablanca oficiálně už tento pátek zahájí novou éru promítání v Kině Napajedla, kdy jej také slavnostně otevřou. Objekt má za sebou celkovou rekonstrukci, nyní tam firma pracuje na jeho digitalizaci, instaluje techniku. Provozovat kino bude Klub kultury Napajedla.

16.9.2016

Kejlířský jarmark ve Zlíně láká ukázkami řemeslné výroby i na divadlo

Zlín – Žongléři, artisti, klauni, pouliční divadlo, stánky a mnoho dalšího je k vidění v centru Zlína: až do soboty se koná kejklířský jarmark. Zajímavé věci mohou lidé nejen zhlédnout, ale také vyzkoušet.  

12.9.2016

Chytré hračky vzdělávají děti i dospělé

Otrokovice - Slova Jana Amose Komenského „škola hrou" převedly do reality chytré hračky. Vyzkoušet si hry a hračky, které mají vzdělávací charakter, mohou malí i velcí zájemci. Stačí se vypravit v rámci Evropského týdne mobility do Otrokovické BESEDY. Vstup je zdarma.

11.9.2016

Zlínskému divadlu kralují Královi a „Charleyovka"

Zlín – Manželé Petra a Radovan Královi a také slavná komedie Charleyova teta – to jsou vítězové XVII. ročníku divácké ankety Aplaus o nejlepší herečku, herce a inscenaci Městského divadla Zlín. Ceny předal hercům a režisérce inscenace Haně Mikoláškové vzácný host slavnostního zahajovacího galavečera 71. divadelní sezony – herec Bolek Polívka v sobotu 10. září ve Velkém sále.

9.9.2016

Kapela Reflexy vydá nové album. Proud mezi námi je CD s číslem 11

Region - Jsou populární, na jejich koncerty chodí stovky lidí a od 1. října v obchodech s hudbou přibude i jedenácté, dlouho očekávané nové CD.

8.9.2016

71. sezona zlínského divadla nabídne premiéry i výstavu

Zlín - Několik premiér plných napětí, ale i zábavy, nebo také výstavu kostýmů nabídne letošní 71. sezona Městského divadla Zlín. Tu slavnostně zahájí už tuto sobotu galavečerem Když hvězdy zpívají a tančí… ve Velkém sále, udělovat se na něm budou i divácké Ceny aplaus. O titul nejlepší herečka a nejlepší herec sezony 2015/2016 usilují Markéta Kalužíková, Petra Králová a Marie Vančurová, z mužů Tomáš David, Radovan Král a Marek Příkazký.

5.9.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert

Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert Elán tour 2016 živých nás nedostanú – 30 let výročí alba hodina slovenčiny . Koncert se uskuteční 28. září 2016 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. A jak se na tuto podívanou dostanete?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies