VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

7.1.2017

Během natáčení šlo i o život: Vystresovaný kůň narazil s bryčkou do stromu

Luhačovice – Záběry z regionu i řadu komparzistů, které možná znáte od vidění, slibuje seriál Četníci z Luhačovic. První díl uvádí Česká televize už dnes večer. Kromě Martina Donutila, Jiřího Langmajera nebo Aleny Mihulové v něm uvidíte coby lékaře zlínského herce Radoslava Šopíka.

31.12.2016

I v husté mlze si ve Štípě zazpívala stovka lidí

Zlín-Štípa – Závěr roku si ve Štípě vylepšili nejen sváteční mší, ale také zpíváním koled. Na „Silvestrovské koledování" přišlo více než 100 lidí. Letos se přitom konalo teprve potřetí. „Je super, že se podařilo takovouto akci zorganizovat, už jsem tady potřetí," míní Monika Blechová, kterou neodradila ani hustá mlha. „Sama nezpívám, ale ráda tancuji," prozradila.

31.12.2016

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?

Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

29.12.2016

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

27.12.2016

Když zpívá celé náměstí, cítíte tu krásnou energii...

Martinu Lerlovou - /ROZHOVOR/ byste v posledních dnech na zlínském náměstí Míru poznali poměrně snadno. Tedy pokud se pohybujete kolem pódia a všimnete si dámy v zimní bundě ve výrazných barvách. „Ano, jasně, chápu, to je super, to se povedlo… A to je trochu komplikace, ale vyřešíme… Na shledanou," povídá to telefonu, než zavěsí.

22.12.2016

V Baltaci zkoušela filharmonie. Chystá se na turné do Německa

Zlín – Netradiční příjemné zpestření pracovního dne zažili krátce před vánočními svátky, ve čtvrtek, ve zlínském Hotelu Baltaci Atrium: konala se tam totiž důležitá zkouška celé zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

19.12.2016

FOTO, VIDEO: Andělská a sváteční atmosféra zavládla na zlínském náměstí Míru

Zlín - Poslední adventní neděli bylo na zlínském náměstí Míru pořádně živo, veselo, krásně a andělsky. Přesvědčit se o tom mohly již od 15 hodin stovky lidí, kteří si atmosféru nedělního krásného náměstí v centru Zlína užívali do večerních hodin. Vždyť program se nesl v duchu poslední adventní neděle s názvem „Andělská neděle Naděje zrození" .

19.12.2016

Společenský tanec se vrací do Otrokovic

Otrokovice – „Smím prosit?" Přesně tato slova slyšeli všichni, kteří v neděli v Otrokovické Besedě měli po osmitýdenním tanečním kurzu své závěrečné taneční. Další dobrou zprávou je, že se do Otrokovic vrací tanec a taneční hodiny pro všechny generace.

15.12.2016

Skvělý Václav Hudeček koncertoval na Baltaci

Zlín - Už posedmé se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium ve uskutečnil Koncert Václava Hudečka. Společně s jedním z nejznámějších českých virtuosů vystoupil cembalista Martin Hroch.

14.12.2016

V Otrokovicích trénovali na speciální koledě půl hodiny dopředu

Otrokovice – Zhruba dvě stovky lidí si užívaly Česko zpívá koledy v Otrokovicích. „Užila jsem si to bezvadně, u nás ve městě je to vždycky pěkné," zhodnotila pro Deník Andrea Dohnalová.

14.12.2016

Děvčice z Vonice zpívání koled s Deníkem nadchlo. „Rádi přijdeme i příští rok"

Zlín – /ROZHOVOR/ Děvčice z Vonice letos poprvé stály na pódiu na zlínském náměstí Míru při příležitosti vánoční akce Česko zpívá koledy. A již se těší na další rok, aby si společně se stovkami lidí na náměstí, dětmi z hudební školy Yamaha, zpěvačkou Dashou a celou redakcí Zlínského deníku mohly společně zazpívat koledy, které rozezněly již po šesté celou republiku.

14.12.2016

Restaurace budou na Štědrý den většinou zavřené

Zlínský kraj - Restaurace ve Zlínském kraji budou na Štědrý den většinou zavřené. Hosty budou mít například hotelové restaurace, na skleničku si budou moci lidé zajít ve večerních hodinách do některých barů. Podle většiny oslovených majitelů a provozovatelů restaurací však lidí chodících do restaurací na Štědrý den v posledních letech ubývalo.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

FOTO, VIDEO: „Nesem vám (zlínské) noviny..." Na Zlínsku se zpívaly koledy

Zlín – náměstí Míru, Zlín – Okružní, Lipová. Zpěv je léčivý a ve Zlíně jsme se hromadně léčili z nejrůznějších neduhů. „Mám dneska špatný den, nic se mi nedaří, tak jsem si šel koupit punč a zapojil se do zpívání koled," svěřil se Dominik Vychodilík. „A hned je mi dobře," dodal vesele.

14.12.2016

V Hrádku na Vlárské dráze razí speciální mince pro akci Česko zpívá koledy

Slavičín, Hrádek na Vlárské dráze - Příjemné překvapení pro dětské i dospělé účastníky slibují pořadatelé Česko zpívá koledy ve spolupráci s regionálním Deníkem ve slavičínské místní části Hrádek na Vlárské dráze.

14.12.2016

Koledy si zazpíváme s kapelou B. P. T., říká Irena Jančíková

Vizovice - /ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Potřetí, ale vlastně svým způsobem i poprvé si ve středu 14. prosince od 18 hodin společně zazpívají koledy ve Vizovicích na akci Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem. Podvakrát ji totiž podle tamní hlavní organizátorky Ireny Jančíkové z Domu kultury spojili se slavnostním rozsvěcením vánočního stromu, letos si ji poprvé na náměstí užijí jako samostatnou akci.

14.12.2016

Česko zpívá koledy. Přijďte dnes večer i vy

Zlínsko – Už jen několik málo hodin zbývá do okamžiku, kdy se celá Česká republika pomyslně spojí: konkrétně ve středu úderem 18. hodiny díky akci Česko zpívá koledy pořádané regionálním Deníkem. Na Zlínsku se šestice známých koled (Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí) ponese z více než desítky míst, samotný Zlín nevyjímaje.

13.12.2016

Myšlenku uspořádat v Polichně zpívání jsem nosila v hlavě rok

Polichno - Když se vloni Alžběta Chaloupková z Polichna byla podívat v Luhačovicích na Česko zpívá koledy, uzrál jí v hlavě plán: uspořádat za rok stejnou akci i u nich. Rok se s rokem sešel a v části obce čítající zhruba tři sta obyvatel se chystají na premiérový ročník stejnojmenné akce pořádané ve spolupráci s regionálním Deníkem.

13.12.2016

Ve Spytihněvi doprovodí zpěváky houslisté či basista

Spytihněv - Za tónů houslí či basy zazní pětice známých českých koled ve Spytihněvi. Do akce Česko zpívá koledy se tam obec zapojuje letos poprvé. „Bylo to takové aktuální hnutí mysli," usmívá se starosta Vít Tomaštík. Zpívání koled chtěli původně udělat po vlastní ose v maličko pozdějším termínu, to už ale mnozí řeší předvánoční shon. Nakonec se proto připojili k celorepublikové akci.

13.12.2016

V Lipové přijdou ke kapličce děti, babičky i dědečkové

Lipová - „Dědina se sejde, zazpívá si. Koledy se krásně nesou. Dobře jste to vymysleli," říká na adresu regionálního Deníku Luboš Frajt z Lipové.

13.12.2016

U zpívání koled se v Rudimově příští týden zahřejí třeba svařákem či čajem

Rudimov - Příjemnou rodinnou atmosféru slibuje akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem v Rudimově. I tam, v malé obci čítající zhruba jen 250 obyvatel, se ve středu 14. prosince úderem osmnácté hodiny rozezní známé české koledy z tamního výletiště. Pro děti na zahřátí připraví horký čaj, dospělákům svařák.

13.12.2016

Moderátor Michal Mynář: Ve středu se rozezpíváme naší vlastní speciální koledou

Otrokovice - /ROZHOVOR/ Už jen několik málo dní zbývá do chvíle, kdy se regiony opět po roce spojí a společně rozezní náměstí, návsi a jiná místa vánočními koledami v rámci akce Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem. Koná se ve středu 14. prosince od 18 hodin. Pětice známých koled Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko a Pásli ovce valaši se ponese také z náměstí v Otrokovicích.

13.12.2016

Lidé v zimě ven moc nechodí. Mají příležitost popovídat si s jinými

Bohuslavice nad Vláří - „Atmosféra je strašně krásná. Akce Česko zpívá koledy je před Vánocemi takovým zklidněním," říká Deníku Jarmila Machučová z Bohuslavic nad Vláří, kde se už do tradiční akce zapojí potřetí. Ona sama si nenechala ujít žádný z dosavadních ročníků v obci.

13.12.2016

Děti ze zlínské ZŠ Okružní trénují koledy

Zlín - Trošku oživit kulturní život na sídlišti Jižní Svahy. To si dala za cíl učitelka Kateřina Čížková ze Základní školy Okružní ve Zlíně, rozhodla se proto připojit sídliště k jejich prvnímu Česko zpívá koledy. Kromě šestice známých českých koled si zazpívají u tamní prodejny Albert také další dvě: V jeslích dítě spinká a Tichá noc.

13.12.2016

Jakmile dozpíváme, rozsvítíme celé náměstí prskavkami, říká Františka Daňová

Brumov-Bylnice - /ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Zbývající dny do dalšího ročníku akce Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem už odpočítávali v Brumově-Bylnici. Už zítra se na náměstí u radnice a stromečku lidé začnou scházet necelou hodinu před zahájením.

12.12.2016

Náměstí ve Zlíně žije adventem. Nové stánky sklízí pochvalu i kritiku

Zlín – Vánoční jarmark ve Zlíně naplno odstartoval 10. prosince. K původním čtyřiceti stánkům přibylo dalších 69 prodejců především řemeslných a rukodělných výrobků. Letos mají prodejci nové stánky.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

11.12.2016

Energická Francouzka přivezla do Zlína muzikálovou šou

Zlín – Famózní koncert s francouzským šarmem, originálními projekcemi a šansonovo-jazzovými rytmy si vychutnali návštěvníci zlínské haly Euronics. Fenomenální zpěvačka Zaz předvedla profesionální šou. Jediným šrámem bylo její tradiční zpoždění.

9.12.2016

Tartuffe: Radovan Král v titulní roli nestárnoucí komedie

Zlín - Radovan Král, vítěz divácké ankety Aplaus 2016 v kategorii nejlepší herec loňské sezony Městského divadla Zlín, se divákům představí coby pokrytec Tartuffe ve stejnojmenné nestárnoucí Molièrově komedii v režii Pavla Kheka. Spolu s dalšími členy uměleckého souboru chystají premiéru na 10. prosince ve Velkém sále.

9.12.2016

Skvosty z depozitáře ukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo

Zlín - Na vysokou hodnotu, pestrost a rozsáhlost sbírek Krajské galerie výtvarného umění poukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo. I přes realizaci stálé expozice totiž zůstávají nádherná díla z větší části uložena mimo dosah veřejnosti. Galerie nyní ukazuje vzácné kousky, které své zastoupení ve stálé expozici nenachází.

7.12.2016

Muzeum představuje zdánlivě nesourodé kombinace světa hmyzu a drahokamů

Region - Svět hmyzu a drahokamů představí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Výstava nazvaná Létající drahokamy začala ve čtvrtek a potrvá do 29. ledna příštího roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení