VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.12.2016

Skvosty z depozitáře ukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo

Zlín - Na vysokou hodnotu, pestrost a rozsáhlost sbírek Krajské galerie výtvarného umění poukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo. I přes realizaci stálé expozice totiž zůstávají nádherná díla z větší části uložena mimo dosah veřejnosti. Galerie nyní ukazuje vzácné kousky, které své zastoupení ve stálé expozici nenachází.

7.12.2016

Muzeum představuje zdánlivě nesourodé kombinace světa hmyzu a drahokamů

Region - Svět hmyzu a drahokamů představí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Výstava nazvaná Létající drahokamy začala ve čtvrtek a potrvá do 29. ledna příštího roku.

4.12.2016

Valašský mikulášský jarmek opět nezklamal

Valašské Klobouky – Tisíce lidí, hlava na hlavě, bezpočet stánků a do toho desítky čertů strašících nejen děti, ale i dospělé. Pětadvacátý ročník třídenního Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách ani letos návštěvníky nezklamal. V sobotu se ve městě s pěti tisíci obyvateli počet lidí minimálně zdvojnásobuje. Vypadá to, jako kdyby se Valašské Klobouky staly na pár hodin středem světa.

29.11.2016

Koupí obrazu uděláte radost sobě i potřebným dětem

Zlín – Umělecké dílo může potěšit nejen obdivovatele a sběratele. Některá díla totiž umí i pomáhat. „V Kavárně Továrna už 30. listopadu připravujeme prodej obrazů, ze kterého veškeré utržené peníze dostanou chudé děti na Ukrajině," naznačila plány organizátorka Alžběta Koniorová z Otrokovic.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

AKTUALIZOVÁNO
27.11.2016

FOTO, VIDEO: Ve Zlíně rozsvítili vánoční strom. Sledovaly to tisícovky Zlíňanů

Zlín – Deset, devět až tři, dva, jedna – a strom už svítí. Tisícovky lidí, které v neděli v podvečer zcela zaplnily zlínské náměstí Míru při rozsvěcení vánočního stromu zajásaly a střed Zlína zaplavila obrovská radost.

25.11.2016

Zlínský jarmark - výběr z adventních akcí

Zlín - Kulturní akce jsou připraveny pro všechny návštěvníky náměstí Míru ve Zlíně už od této neděle. Deník přináší vybrané tipy

21.11.2016

Na Zlín Design Marketu letos přibude značek

Zlín - Zájem o Zlín Design Market ze strany designérů a módních značek roste. Letos se mohou návštěvníci těšit na designéry z několika míst České republiky (Brno, Plzeň, Ostrava, Praha, Teplice aj.) i Slovenska. „Těší nás, že se můžeme podílet na podpoře začínajících, ale i zavedených značek," říkají organizátoři. Třetí ročník akce se koná příští víkend 26. a 27. listopadu na zlínském zámku.

21.11.2016

Fanoušci sepisují petici, chtějí zrušit koncert křesťanské kapely

Valašské Klobouky - Zrušení sobotních koncertů metalových kapel Root a Törr kvůli údajnému šíření satanismu rozdělilo obyvatele Valašských Klobouk na dva nesmiřitelné tábory.

19.11.2016

Česká televize dnes odvysílá inscenaci Cena facky ze Slováckého divadla

Uherské Hradiště - Česká televize připravila unikátní projekt s názvem Rok regionálních divadel, ve kterém zaznamenala nejlepší divadelní inscenace jednotlivých krajů. Zlínský kraj reprezentuje Slovácké divadlo s oceňovanou groteskou Cena facky aneb Gottwaldovy boty režiséra Břetislava Rychlíka.

17.11.2016

Slza zaplnila Zlaté jablko. Na autogram čekali mnozí i tři hodiny

Zlín /ROZHOVOR/ – Davy fanoušků čekali na duo Slza několik hodin ve zlínském Zlatém jablku. „Autogramiáda začne až za dvě hodiny, ale raději jsem přišla dřív," prozradila Edita Malcová, která zná Slzu tři roky.

13.11.2016

Reflexy naposledy pokřtily své CD na Moravě

Napajedla – Nadšené skandování, společný zpěv a hlavně výborná atmosféra plná energie. Tím se vyznačuje v sobotu večer dlouho očekávaná událost v Napajedlích: v sokolovně má někdy před půlnocí pokřtít své nové, v pořadí už jedenácté CD nazvané Proud mezi námi kapela Reflexy. Je to poslední, jedenáctý křest jejich nového nosiče na Moravě.

12.11.2016

Česko bude opět zpívat společně koledy 14. prosince. Přidejte se

Region – První svíce na adventním věnci se o uplynulé neděli rozzářila a z rádií se už tu a tam ozývají první koledy. Jejich čas ale ještě teprve přijde. V předpremiéře se rozezní ty nejznámější české koledy a vánoční písně ve středu 14. prosince v 18 hodin při tradiční akci Deníku – Česko zpívá koledy.

12.11.2016

Slovenský režisér Juraj Jakubisko: Ve Zlíně vždy byla plejáda kamarádů a snů

Zlín - /ROZHOVOR/ „Film bez diváků je mrtvý film," prozrazuje své motto v rozhovoru pro Deník osmasedmdesátiletý legendární slovenský filmový režisér Juraj Jakubisko.

11.11.2016

Školu ve Fryštáku provoní Medové odpoledne

Fryšták – Vůně medu se v sobotu odpoledne ponese z jídelny základní školy ve Fryštáku. Od 13 do 20 hodin se tam totiž koná Medové odpoledne. Součástí je malá včelařská výstava s živými včelami v proskleném úlku. „Akce je spojena s prodejem perníčků z kurzu medového pečiva, včelích produktů, medoviny a soutěží o nejchutnější med," láká do školy ředitel Libor Sovadina. Medové odpoledne pořádají členové fryštáckého svazu včelařů. (jk)

11.11.2016

Reflexy pokřtí CD ve Francově Lhotě i Napajedlích

Region - Od října na pultech v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. A již dnes jej skupina pokřtí na koncertu ve Francově Lhotě na Vsetínsku a o den později v Napajedlích na Zlínsku.

11.11.2016

Ve Zlíně budou na festivalu k vidění stavebnice všech druhů

Zlín - Dvoudenní festival stavebnic se od soboty do neděle koná ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. K vidění budou ty tradiční i méně obvyklé, lidé si mohou stavět z plastových kostiček Sluban, kovových součástek Merkuru, magnetických tyčinek Geomag, ale třeba i z dřevěných stavebnic zlínského výrobce Walachia. Novinkou budou dřevěné stavebnice Makura, Pony či stavebnice hradů.

11.11.2016

Mysli Jinak nabízí setkání s originalitou

Zlín - Pokud se rádi setkáváte s inspirativními lidmi a jejich originálními myšlenkami, uskuteční se právě pro vás ve Zlíně dvě besedy, na kterých zajímavé osobnosti potkáte. Pořádá je hnutí Mysli Jinak a výtěžek z nich poputuje na benefiční aktivity festivalu Slovácké léto v Uherském Hradišti.

11.11.2016

Přijede Martin na bílém koni

Zlín - Svátek svatého Martina z Tours připomene 11. listopadu ve Zlíně tradiční průvod Martínků. Již po šestnácté se o přípravu neobvyklé podoby průvodu postarala místní umělecká škola.

11.11.2016

Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček přidává pro velký úspěch doma 6 repríz

Zlín - Hlad veřejnosti po nekorektním kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín je stále obrovský. Divadelníci vyslyšeli volání zlínského publika a našli termíny pro dalších šest repríz 5. 12. ve 20.00, 11. 12. v 19.00, 13. 12. ve 14.30 a v 19.00 a 18. 12. v 17.00 a ve 20.00 ve Studiu Z. Zveřejnili je dnes v poledne. Během hodiny bylo vyprodáno.

10.11.2016

Na Holešovské Regatě oslaví Olympic 55 let

Holešov - Holešovská Regata bude opět dvoudenní. Páteční večer, tradičně přinášející koncerty výrazných kapel či interpretů české hudební scény, tentokrát ponese podtitul Pocta legendám. Speciálním koncertem v Holešově oslaví své 55. narozeniny skupina Olympic.

9.11.2016

70 let od první cesty Zikmund pokřtil knihu. Podívejte se

Zlín – Novou knihu, která je plná popisu přátelství a dobrodružných cest a doplněná unikátními fotografiemi z výprav známé dvojice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky, pokřtili v pondělí v expozici věnované cestovatelské sbírce v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

7.11.2016

Ovčáček čtveráček vzbudil smích i výhrůžky

Zlín - Rychle vyprodaná premiéra divadelního kabaretu sklidila v neděli velký divácký úspěch, plný sál a nekončící potlesk ve stoje. Herci přitom měli na nacvičení díla extrémně málo času. „Vše se událo velmi rychle a jsme rádi, že jsme to v tak krátkém čase zvládli," raduje se ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

4.11.2016

Magický Zlín objektivem Josefa Řezníčka

Zlín - Jak zachytil Josef Řezníček ve fotografiích krajské město, se mohou od včerejška přesvědčit návštěvníci zlínské Alternativy na výstavě Magický Zlín. Autor fotografií Josef Řezníček se narodil v roce 1973 ve Zlíně. Vystudoval Filmovou školu ve Zlíně a fotografii se věnuje od poloviny devadesátých let. Měl již několik výstav na různých místech v Čechách a na Moravě.

28.10.2016

Luxus a ženská krása. Módní přehlídku hostil Baltaci Atrium

Zlín – Krásu a styl v podání známých modelek prezentujících špičkovou módu zažil ve čtvrtek večer Zlín. Premiéra unikátní přehlídky PIPER-HEIDSIECK se konala v moderních prostorách pětihvězdičkového Hotelu Baltaci Atrium. Milovníci módy se tak ocitli na zhruba dvě hodiny ve vybrané společnosti luxusních značek a VIP osobností. Kolekce na dvacetimetrovém mole prezentovaly například Gabriela Franková (Miss ČR), Karolína Mališová (Česká Miss Earth 2015), Adéla Rezková (Top 10 Miss ČR 2016), Tereza Polášková (Miss Czech Masters) a další modelky.

28.10.2016

Zlínský ateliér Průmyslový design se představí na holandském Design Weeku

Region - Studenti průmyslového designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se představí na největší designérské události severní Evropy. V holandském Eindhovenu se ve dnech 22.30. 10. 2016 uskuteční Dutch Design Week. Projekt ateliéru Průmyslový design s názvem Cucej představí tradiční české lázeňství, konkrétně výstavu lázeňských pítek.

26.10.2016

Vítězslav Tichý: Filmaři umí vše, i přestěhovat Tesák k Vizovicím

Region - /ROZHOVOR/ Zakladatel známého setkání milovníků filmu Vítězslav Tichý, jehož osmnáctý ročník se koná v těchto dnech ve Vizovicích, v rozhovoru pro Deník mimo jiné prozradil, že filmovým nadšencem byl již od dětských let. „Vzpomínám dodnes na filmy, které jsem viděl již v 1012 letech. Romeo, Julie a tma, Král Šumavy, Obžalovaný, Noční host a další," zavzpomínal v rozhovoru.

21.10.2016

Kam o víkendu? Zkuste noční prohlídku, drakiádu, divadlo nebo klobáskobraní

Zlínský kraj - Deník přináší přehled vybraných akcí v regionu na nadcházející víkend. Déšť sice slibují meteorologové na většině území v sobotu a částečně i v neděli, ale kdo se chce dobře pobavit, toho ani těch pár kapek nezastaví. Akcí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, se bude o nadcházejícím víkendu konat napříč celým Zlínským krajem nepočítaně. Deník pro vás vybral některé z nich. Nyní už je jen na vás, kterou z nich si užijete, třeba i mezi kapkami deště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení