VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

4.9.2016

Druhý ročník hudebního LešetínFestu opět potěšil pivem a muzikou

Zlín – Pivo a muzika – to jsou dva základní atributy LešetínFestu, jehož druhý ročník se konal v sobotu ve Zlíně u hotelu Baltaci Atrium. „Minimálně tisícovka lidí tudy prošla určitě," sdělila Deníku jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

3.9.2016

Festival dechových souborů, průvod i folklor - to je FEDO

Zlín – Na Náměstí Míru ve Zlíně vpochodovaly rázným krokem stovky muzikantů a tanečnic. Hrdě a s širokým úsměvem se představily davům přihlížejících. „Je to překrásné," uznale ohodnotila seniorka Věra Kroupová z Vizovic. „Jezdíme se sem na festival dívat každý rok a vždy jsme nadšené," dodala spokojeně.

2.9.2016

Tipy na víkend: Vaření trnek, letní kino, dobré jídlo, kapely

Zlínský kraj - O hudbu nejrůznějších žánrů nebude o nadcházejícím víkendu nouze. V regionu se chystá hned několik festiválků Lešetín fest, Podhostýnské září, Fesťák nad řekou i Mezinárodní festival dechových orchestrů a folklorních souborů. Hrát se bude i v hradišťském parku, při vaření trnek v Dolním Němčí nebo v meziříčském M-klubu.

2.9.2016

Festival plný chutí, vůní a hvězd už zítra

Zlín - Nejchutnější festival jídla a pití tak nazývají událost organizátoři Garden Food Festivalu. A těšit se na něj můžete už tento víkend. Nejlepší čeští kuchaři, jako jsou Zdeněk Pohlreich nebo Jan Punčochář, letos poprvé přijedou i do Zlína a předvedou své umění při živém vaření na pódiu.

31.8.2016

Pět důvodů, proč vyrazit na festival FEDO

Zlín – Hudbu, tanec a zábavu nabídne 18. ročník Mezinárodního festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO. Čtyřdenní akce startuje ve čtvrtek v podvečer. Událost bude zahájena koncertem ke 100. výročí úmrtí skladatele Julia Fučíka na náměstí Míru ve Zlíně.

29.8.2016

Festival Neleň! představí talenty. Návštěvníci nahlédnout do molekulárního baru

Slavičín – Druhý ročník multižánrového festivalu Neleň!, který představí nejen inspirující příběhy místních osobností, se uskuteční od 16. do 18. září ve Slavičíně na Luhačovsku. Programu se letos koná na pěti scénách v prostorách Sokolovny, městské knihovny a Orlovny. Zde se návštěvníci dočkají jak přednášek, workshopů, tak i koncertů, divadla, výstavy i autorského čtení.

28.8.2016

Zlínský muzikant si zahraje 
ve filmu s Jeanem Reno

Zlín – Ruku s Jeanem Reno si možná příští týden podá zlínský akordeonista Vojtěch Szabó. Zahraje si na luxusním plese na Bouzově, v jedné ze scén hongkongského velkofilmu Dobrodruzi, který francouzský herec v Česku natáčí.

25.8.2016

FOTO: Tchaj-wanci předvedli folklor ve Hvozdné

Hvozdná -  Exotika. Až z dalekého Tchai-wanu přijel do region jeden ze souborů, které hostí letošní 47. Liptálské slavnosti. Exotické kostýmy i tradiční tance typické pro jejich zemi předvedli včera tanečníci ve Hvozdné. Program Liptálských slavností začal včera a potrvá do neděle.

22.8.2016

Mezi hradbami v Brumově zněly skladby Thoma Artwaye či Buty

Brumov - Pivo teklo proudem, na pódiu hrály kapely a areál brumovského hradu ovládla veselá nálada. V pátek se tam konal pátý ročník Hradfestu. Festivalu, který neláká velikostí, ale právě atmosférou.

22.8.2016

LešetínFest láká návštěvníky na spoustu zábavy zdarma

Zlín - /ROZHOVOR/ Lešetínský fašank je ve Zlíně již tradiční zimní akcí, kterou pořádají lidé ze spolku ,,Lešetín Zlín". Již druhým rokem připravují i letní hudební festival s názvem LešetínFest. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 3. září na parkovišti hotelu Baltaci Atrium v ulici Lešetín II. Na otázky ohledně festivalu odpovídala jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2016

Stovky snědených knedlíků a tisíce nadšených fanoušků

Vizovice – Léto a Trnkobraní ve Vizovicích patří neodmyslitelně k sobě. Takže 49. ročník tohoto festivalu nechyběl na programu mnoha příznivců dobré hudby a kvalitního pití ani letos. To už v pátek prozrazovaly kolony aut táhnoucí se k areálu likérky R. Jelínek, kde se akce konala.

15.8.2016

Nejtěžší je sehnat kvalitní účinkující, říká organizátor Hradfestu

Zlín - /ROZHOVOR/ Brumovský hrad se 19. srpna rozezní hudbou pátého ročníku Hradfestu. Hvězdou večera bude skupina Buty. Co dalšího letos organizátoři pro návštěvníky připravili, přiblížil člen organizátorského týmu Karel Růžička.

15.8.2016

Na hrad do Malenovic si přijel odpočinout Karel IV.

Malenovice - Noční prohlídky patří co do zájmu návštěvníků mezi nejnavštěvovanější akce na malenovickém hradu. I letošní ročník přilákal přibližně šest set zájemců. Po několika letech totiž nabídli pořadatelé nový a netradiční program.

15.8.2016

Šestnáctý ročník Moravských chodníčků přilákal milovníky lidových tanců

Napajedla – Folklor není mrtev. Svědčí o tom celá řada festivalů, které se celoročně pořádají, aby připomínaly tradice a nadšení pro lidovou tvorbu. Jedním z takových jsou i Moravské chodníčky, které se letos konaly již po šestnácté.

13.8.2016

Vizovické trnkobraní: těšte se na Mig 21, Monkey Business či Divokého Billa

Vizovice – Tradiční letní švestkový festival Vizovické trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 19. a 20. srpna v areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní hudební program s kapelami, jako je Mig 21, Mandrage, Monkey Business, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy a další interprety.

8.8.2016

Vlachovické spojuje láska k tradicím. Starosta by rád sestavil vlastní kapelu

Vlachovice – /SERIÁL HODINA NA VENKOVĚ/ Obyvatele Vlachovic nedávno velmi sblížilo budování vlastního muzea. Přesto, že tento sen se zdál zpočátku nereálný, po několika letech mají v malé obci skutečně unikátní expozici.

5.8.2016

Na Vizovickém Trnkobraní vystoupí Mig 21 či Monkey Business

Zlín – Na festivalu Vizovické Trnkobraní vystoupí kapely Mig 21, Mandrage, Monkey Business, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy. Součástí festivalu bude již tradičně veřejnosti otevřená soutěž v pojídání švestkových knedlíků, sdělila dnes ČTK zástupkyně pořadatelů Klára Mixová. Festival se uskuteční 19. a 20. srpna v areálu vizovické likérky, letos jde o 49. ročník. Loni jej navštívilo přes 15.000 lidí.

5.8.2016

Turisté ze Zlína slaví 90 let. Historii i současnost představují na výstavě

Zlín Devadesát. Právě tolik let letos uplynulo od doby, kdy se ve Zlíně začalo s organizovanou turistikou. Zlínský Klub českých turistů tak slaví úctyhodné jubilem. Výročí si turisté mimo jiné, připomínají i výstavou fotografií s cestovatelskou tematikou. Výstava je k vidění v sídle Zlínského kraje.

1.8.2016

V Luhačovicích začala houslová Akademie Václava Hudečka

Luhačovice – Houslová Akademie Václava Hudečka dnes začala v Luhačovicích na Zlínsku. Kurzy pro nadané mladé houslisty vedené Hudečkem se letos konají již 20. rokem. Pracuje se především na výrazu, na hudebním procítění, a celkově na vystupování, řekl dnes ČTK Hudeček.

1.8.2016

Reflexy natočily singl s Alžbětou Kolečkářovou

Region – Po třech letech ohlásila populární pop-rocková kapela Reflexy vydání svého již jedenáctého alba. Upozornila na to novým videoklipem, který je společným singlem se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

25.7.2016

VIDEO: Hvězdy na nebi i pódiu. V Zádveřicích to žilo

Zádveřice – Na žebříčku té nejlepší pohody je zcela jistě na samém vrcholu Zádveřická rocková noc pod hvězdami. Ta při svém jubilejním desátém ročníku opět ukázala, že skvělá muzika, přátelé a celková výborná atmosféra se dokážou nesmazatelně vepsat do srdce každého návštěvníka, stejně jako i do toho mého. Zase jsem měla možnost tuto akci navštívit a zase jsem z ní nadšená.

25.7.2016

VIDEO: Nebylo třeba do Ria. Salsa a samba se nesly Otrokovickými slavnostmi

Otrokovice – „Kdybychom tak i my ve Zlíně měli letní slavnosti, to by byla paráda," zasnily se v sobotu kamarádky Květa a Jitka ze Zlína na již pátém ročníku víkendových Otrokovických letních slavností. Prozradily, že na této akci jsou poprvé a jsou z ní nadšené. „Nejvíc se nám líbily závody dračích lodí, ale i tady na Baťově si užíváme perfektní slunečnou atmosféru. Hodně se nám líbilo i vystoupení Olgy Lounové," hodnotily kamarádky.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

22.7.2016

Kam o víkendu? Třeba na setkání rodáků, divadlo, muziku či dobré pivo

Region - Řadu zajímavých akcí přináší předposlední červencový víkend. Tři sestry, harmoniky, nebo dechovka? Ať už si rádi poslechnete cokoliv, o víkendu máte na výběr. Vybírejte i tentokrát z tipů Deníku.

22.7.2016

Rocková noc pod hvězdami nabídne letos Lauru a její tygry či Flerety

Zádveřice - Fotbalové hřiště v Zádveřicích bude již tuto sobotu od 17 hodin opět patřit hvězdám rockové hudební scény. „Letos vystoupí Jiří Schelinger revival, Folk team, Laura a její tygři, skupina Fleret a Turbo," lákají pořadatelé. Posledně jmenovaná kapela zádveřický festival uzavře koncertem, který začne půlhodinu před půlnocí a nabídne dvě hodiny té nejlepší muziky.

20.7.2016

Františka Nedvěda ošetřili ve Zlíně

Zlínsko – Známého písničkáře Františka Nedvěda ošetřili lékaři Baťovy nemocnice ve Zlíně. Pomoc vyhledal po jednom z koncertů v Luhačovicích. František Nedvěd je těžký diabetik.

AKTUALIZOVÁNO
17.7.2016

Nejúspěšnější v historii. Do Vizovic na Masters of Rock přijelo 25 tisíc lidí

Vizovice – Pětadvacet tisíc rockových a metalových fanoušků ze sedmatřiceti zemí světa, rekordních 79 kapel z šestnácti států. Takový byl čtrnáctý ročník festivalu Masters of Rock, který se konal od čtvrtka do neděle v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Hvězdami nabitý festival byl navíc několik dní dopředu historicky poprvé kompletně vyprodaný.

17.7.2016

Masters of Rock pokračuje čtvrtým dnem. Završí jej večer Tarja

Vizovice – Čtvrtý a zároveň poslední den festivalu Masters of Rock si v areálu vizovické likérky užívají deseti tisíce fanoušků. Skupina Megadeth, která měla být hvězdou dnešního programu, nepřijede. „Dave Elefson si v Maďarsku zlomil nohu. Megadeht zrušili i všechna svá ostatní vystoupení. V programu je nahradí slovenská kapela Tublatanka, která vystoupí během dne. Vlivem toho posuneme koncerty dvou kapel," řekl Deníku šéf pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. Hvězdou dnešního večera tak bude finská metalová královna Tarja.

17.7.2016

Švédští Amon Amarth na Masters vyprávěli příběhy Vikingů

Vizovice – Vizovickou likérkou Rudolf Jelínek v noci na dnešek zněly oslavné písně na Vikingy v podání melodické death metalové kapely ze Švédska Amon Amarth. Skupina se na festival Masters of Rock vrátila po dlouhých osmi letech. Nadšenému publiku servírovala skladby z letošní novinky Jomsviking i osvědčené starší hity.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies