VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.7.2016

Švédští Amon Amarth na Masters vyprávěli příběhy Vikingů

Vizovice – Vizovickou likérkou Rudolf Jelínek v noci na dnešek zněly oslavné písně na Vikingy v podání melodické death metalové kapely ze Švédska Amon Amarth. Skupina se na festival Masters of Rock vrátila po dlouhých osmi letech. Nadšenému publiku servírovala skladby z letošní novinky Jomsviking i osvědčené starší hity.

AKTUALIZOVÁNO
16.7.2016

Megadeth ve Vizovicích nevystoupí kvůli zranění baskytaristy

Vizovice – Premiérové vystoupení americké skupiny Megadeth na vizovickém Masters of Rock se odkládá. Jedna ze stěžejních kapel thrashmetalové scény koncert, který měl letošní 14. ročník festivalu v neděli uzavřít, dnes zrušila. Důvodem je zlomenina nohy baskytaristy Davida Ellefsona. Nedělní program festivalu doplní slovenská Tublatanka.

16.7.2016

VIDEO: Raději o dovolené pojedu na Masters než k moři

Vizovice – „Já jsem odmalička metalovej, metal to je moje. Vyrůstal jsem na americké metalové skupině Metallica. Je to má klasika," říká osmadvacetiletý Robert Šlapa, který přijel na Masters of Rock s kamarády z Královéhradecka. Dorazil na něj už potřetí, pochvaluje si především atmosféru.

16.7.2016

Otrokovické letní slavnosti se inspirují Brazílií. Bude i karneval

Otrokovice - Brazilský karneval a zároveň letní olympijské hry v Rio de Janeiru se letos staly inspirací pro organizátory Otrokovických letních slavností.

15.7.2016

VIDEO: Až tady na Masters of Rock jsem zjistila, že mě rockové festivaly baví

Vizovice – Svůj premiérový Masters of Rock si ve Vizovicích od čtvrtku užívá osmačtyřicetiletá Iveta Tesařová z Ostravy. Oděna do černé tam přijela se svým přítelem Lukášem, který byl díky masce s vyceněnými zuby a vyplazeným jazykem změněný k nepoznání.

15.7.2016

U Besedy zahraje Few Exceptions

Otrokovice - Otrokovická Beseda zve v neděli od 16 hodin na vystoupení kapely Few Exceptions.

AKTUALIZOVÁNO
14.7.2016

Ve Vizovicích začal Masters of Rock. Už se na něj sjelo na 18 tisíc fanoušků

Vizovice – Čtrnáctý ročník čtyřdenního rockového svátku tvrdé muziky Masters of Rock odstartoval ve čtvrtek ve Vizovicích. „Festival je vyprodaný, nyní je v areálu likérky Rudolf Jelínek 18 tisíc lidí, stále přijíždějí další. Celkem by jich tady mělo být na 25 tisíc," informoval ve čtvrtek odpoledne ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron poté, co skončila slovenská kapela Horkýže Slíže.

14.7.2016

Tisíce fanoušků tvrdé muziky míří do Vizovic. Začíná festival Masters of Rock

Region - Čtyřdenní maraton rockové hudby v areálu vizovické likérky dnes začíná. Na 14. ročník festivalu Masters of Rock míří tisíce fanoušků nejen z Česka, ale i ze zahraničí. „Očekáváme až 25 tisíc fanoušků z až 37 zemí světa," zmínil již dříve šéf festivalu Masters of Rock Jiří Daron. A pořadatelé již začátkem týdne hlásili vyprodáno!

11.7.2016

Vizovický festival Masters of Rock je beznadějně vyprodaný

Vizovice – Hvězdami nabitý festival Masters of Rock ve Vizovicích je několik dnů před začátkem vyprodaný. Vstupenky tak nejsou k dostání v předprodejích a nebudou k dispozici ani na místě konání, řekla dnes ČTK Jana Svozilová z pořádající agentury Pragokoncert. Pořadatelé letos lístky posílali do 37 zemí světa. Areál vizovické likérky Rudolf Jelínek pojme zhruba 25.000 lidí.

10.7.2016

Klobucké léto pokračuje!

Valašské Klobouky - Laura a její tygři rozproudili Valašské Klobouky. Na energickou show dorazily v pátek více než tři stovky návštěvníků. „Koncert strhnul návštěvníky svým drivem a temperamentem. Na nádvoří se tak rozprostřela skvělá letní pohoda, při níž se mnozí neváhali pohupovat v rytmu a báječně se bavit," sdělila tisková mluvčí Lenka Zvonková.

9.7.2016

Šíří nákazu, která se přenesla i na partnerku. Mají doma stěnu Route 66

Zlín /ROZHOVOR/ - Jak to celé začalo? Tomáš Zindler „objevil" ještě jako dospívající Zdeňka Juráska, člena kapely Fleret. Po letech se potkali při natáčení pro jeho rádio. Jurásek vyprávěl, že jezdí do Ameriky, tak mu Zindler nabídl, že by mohl o jeho cestování natočit film. Po dalších pár letech se konečně odhodlali film o Route 66 natočit. „Právě Zdenek mne pro tuto legendární silnici nadchl," vzpomíná zlínský režisér.

8.7.2016

Na Masters se do Vizovic sjede až 25 tisíc rockerů

Vizovice - Desetitisíce rockerů, hektolitry piv, ale hlavně vynikající atmosféra a výborné kapely světového formátu. V pořadí 14. ročník jedné z největších kulturních akcí v republice, mezinárodního open-air festivalu Masters of Rock (MOR) se už nezadržitelně blíží. Koná se od čtvrtka 14. do neděle 17. července v důvěrně známém a oblíbeném prostředí areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích.

4.7.2016

Fanoušci na Masters budou asi fakt skvělí

Region /ROZHOVOR/ - Masters of Rock zažívá nejsilnější předprodej v celé historii festivalu. Právě proto nejdou v letošním roce do oběhu jednodenní vstupenky, aby se dostalo hlavně na ty zájemce, kteří chtějí strávit na festivalu ve Vizovicích celé čtyři dny.

4.7.2016

Lukov se vrátil do doby Karla IV.

Lukov - Hradem Lukov provázely v sobotu návštěvníky osobnosti z doby Karla IV. Příběh měl přiblížit i život slavného panovníka.

1.7.2016

Fotografie přiblíží historii zámku Lešná u Zlína i jeho majitele

Zlín – Historii areálu zlínské zoologické zahrady, tamního zámku Lešná i jeho původní majitele z rodu Seilernů přiblíží výstava fotografií. Snímky si lidé mohou prohlédnout od soboty, výstava nazvaná Jak šel čas je instalovaná ve druhém patře zámku Lešná, sdělila dnes ČTK mluvčí zoo Romana Bujáčková.

1.7.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na Masters of Rock

Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na MASTERS OF ROCK, který se uskuteční 14. – 17. 7. 2016 v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích.

30.6.2016

Květná zahrada. Vidět ji jen jednou nestačí

Zlín - Výstava, kterou je možné do konce června navštívit ve 3. etáži Baťova mrakodrapu ve Zlíně, přibližuje půvab kroměřížské Květné zahrady, která je od roku 1998 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

30.6.2016

Děti se učí francouzsky online s bílou paní

Zlín - Pohádkový příběh je nyní novou možností výuky francouzštiny on-line na webu portálu České televize Déčko. „Máme dokončeno sedm dílů populárního animovaného večerníčku o kouzelné bílé paní, která se stane chůvou velmi zvídavých a podnikavých čtyřčat," popsala pro Deník Veronika Součková z České televize.

29.6.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert IRON MAIDEN

Region - Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, vstupenky na koncert IRON MAIDEN, který se uskuteční v Eden Aréně v Praze 5. července 2016. A jak se na tento jedinečný koncert dostanete?

26.6.2016

Na Family festu se i přes tropické teploty bavili jak děti, tak dospělí

Zlín - Uspořádat akci, která by při tropických teplotách mohla návštěvností konkurovat koupalištím, je téměř nemožné. Pokusila se o to organizace Aktivně životem, která zorganizovala druhý ročník Family festu v parku Komenského.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2016

Vše o hvězdném festivalu Masters of Rock. Odpovídal jeho šéf Jiří Daron

Zlínský kraj - /ON-LINE ROZHOVOR/ Kdo a podle čeho vybíral letošní sestavu kapel? Jaké mají metalové hvězdy požadavky? Kolik bude stát pivo? Ptali jste se Jiřího Darona, šéfa blížícího se věhlasného festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, který se koná od 14. do 17. července. Jiří Daron vám odpovídal v úterý 28. června od 14 do 15 hodin.

19.6.2016

Kašava žila folklórem, na festival se sjelo na 400 dětí

Kašava – Lidové písně, tanec, hudba, zpěv, nadšení dětí i dospělých. Takový byl Dětský folklorní festival Kašava – Fryšták, jehož pátý ročník se konal v pátek a sobotu na prostranství u obecního úřadu v Kašavě. Vystoupilo na něm zhruba 350 dětí, ujít si je nenechalo na 500 lidí.

18.6.2016

Holešovská regata v sobotu vrcholí, letos vyplula už pošesté

Holešov – Hlavní program slibující vystoupení řady hudebních hvězd, ale také oblíbené mistrovství světa v přejezdu vodní lávky nebo soutěž netradičních plavidel, podle níž se festival jmenuje: to vše slibuje Holešovská regata, která už v pátek začala koncertem kapely Kryštof (VÍCE ZDE) a dnes vyplouvá – v zahradách tamního zámku – už pošesté.

17.6.2016

Holešovská Regata začala. Tisíce diváků přivítalo skupinu Kryštof

Holešov – Tisíce nadšených diváků v pátek večer přivítalo v areálu zámeckých zahrad kapelu Kryštof: začal tak letošní ročník festivalu Holešovská Regata, který vyvrcholí dnes a nabídne jako obvykle spoustu skvělé muziky, bohatý doprovodný program a pochopitelně také každoroční mistrovství světa v přejezdu vodní lávky či klání netradičních plavidel, které dalo akci jméno.

17.6.2016

Začíná největší rodinný festival: Holešovská Regata vyplouvá už pošesté

Holešov – Přesně v 16.30 se v pátek po roce opět otevřou brány areálu holešovských zámeckých zahrad, aby přivítaly další, v pořadí už šestý ročník největšího rodinného festivalu ve Zlínském kraji – Holešovské Regaty. Hlavní program včetně soutěže netradičních plavidel, která dala akci jméno, je sice na pořadu až v sobotu, 
už páteční večer ale slibuje skvělý hudební zážitek.  

16.6.2016

Umíme žít naplno, vzkázali zlínskému zaplněnému náměstí po roce senioři

Zlín – Nadšené povzbuzování a upřímné potlesky se ve čtvrtek nesly ze zlínského náměstí Míru. Opět po roce tam senioři dokázali, že ani vysoký věk není překážkou v tom, užívat si život naplno. Na pódiu tak tancovali, zpívali či bubnovali, čímž tak sklízeli i obdivné pohledy stejně starých vrstevníků, ale i mladších a starších.

15.6.2016

Získejte ZDARMA vstupenky na festival Valašský špalíček 2016

Region - Máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na Folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2016, který se uskuteční 23. – 25. 6. 2016 ve Valašském Meziříčí. A jak se na tuto podívanou dostanete? Je to jednoduché, když si na tři měsíce předplatíte regionální Deník od pondělí do pátku, tak jako dárek k předplatnému novin dostanete hned dvě vstupenky na tento festival.

15.6.2016

Nevidomá sochařka vymodelovala Japonku

Luhoačovice - Zvláštním hostem letošního dřevařského sympozia v Luhačovicích byla nevidomá sochařka Marianna Machalová-Jánošíková, která pochází ze Slovenska a žije ve Valašských Kloboukách (na snímku). Tvoří hliněné sochy a reliéfy, pro sympozium zvolila sochu Japonky, která bude stát v jezírku v japonské zahradě. Pro sochařku, která běžně pracuje v klidu svého ateliéru, byla práce v blízkosti řezbářů používajících také motorové pily nezvyklá.

15.6.2016

Lada, Burian i Born: Zámek vystavuje ilustrátory

Zlín - Díla jedenácti předních českých ilustrátorů knih pro děti a mládež zdobí od středy sály Zámecké galerie v Holešově. Výstava nabízí originály Adolfa Borna, Zdeňka Buriana, Oty Janečka, Václava Junka, Josefa Lady, Zdeňka Milera, Arnošta Paderlíka, Vlasty Švejdové, Jiřího Trnky, Petra Válka a Martina Velíška. Podle kurátora výstavy kunsthistorika Jaroslava Pelikána se v regionu toto téma objevuje po delší absenci, díky rozsahu a soustředěné kvalitě je výstava jedinečným projektem.

13.6.2016

Kapela Kryštof vystoupí v Prostějově

Region - Fanoušci kapely Kryštof si mohou vychutnat koncert této kapely, který se koná v rámci turné nazvaném „SRDCEBEAT CLUB TOUR 2016" ve Společenském domě Prostějov. Hostem večera je kapela Nebe. Vystoupení se uskuteční 6. prosince 2016 od 19.00 hodin, vstupenky jsou ale k dostání už nyní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies