VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.10.2016

Miroslav Donutil: Zlín mám rád. Má skvělou atmosféru

Zlín - /ROZHOVOR/ „Jsem spokojený, že jsem, čím jsem. Protože se mi splnily mé sny, dokonce jsem si už zahrál novináře, doktory, námořníky i lesníky. Zahrál jsem si všechno, čím jsem kdy chtěl být," svěřil se v rozhovoru pro Deník Miroslav Donutil, herec, který nedávno přijel do Zlína se svým představením s názvem Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci, odpovím. Herec, který má podle expertů komediální talent od boha.

14.10.2016

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

12.10.2016

Reflexy vyráží za svými fanoušky

Region - Od října na pultech, v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. Toto CD je velmi rozmanitým důkazem, že tato autorská továrna na hity stále zraje nejen po muzikantské, či textařské stránce, ale i zvukově Reflexy jdou s dobou, přičemž si krom nejmladšího publika, na tomto CD, svému srdci songy blízké najdou i fanoušci, kteří kapelu podporovali už v jejich začátcích, před více než dvaceti lety.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

4.10.2016

Režisér Vorlíček: Jan Libíček vždy do hloubky pochopil postavu

Zlín – Herec Jan Libíček podle jeho přítele a režiséra Václava Vorlíčka vždy dokonale pochopil postavu, kterou hrál. Režisér to řekl při sobotním odhalení pamětní desky s Libíčkovým jménem na hercově rodném domě ve Zlíně. Libíček by se letos dožil 85 let, zemřel v roce 1974 ve věku 42 let.

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

27.9.2016

Do Zlína chtějí vrátit animovanou tvorbu. Pomůže tomu Filmový uzel Zlín

Zlín – Filmový uzel Zlín. To je název nově otevřeného multimediálního centra ve zlínských filmových ateliérech. Vznikl nákladnou úpravou ve dvou tamních nejstarších objektech a jeho cílem je vrátit do ateliérů klasickou animovanou tvorbu. Za zábavou, vzděláním i poučením tam mohou zamířit děti, dospělí i senioři. Každý si tam najde to své.

25.9.2016

V Napajedlích slavnostně otevřou kino. První promítnou Casablancu

Napajedla – Snímkem Casablanca oficiálně už tento pátek zahájí novou éru promítání v Kině Napajedla, kdy jej také slavnostně otevřou. Objekt má za sebou celkovou rekonstrukci, nyní tam firma pracuje na jeho digitalizaci, instaluje techniku. Provozovat kino bude Klub kultury Napajedla.

16.9.2016

Kejlířský jarmark ve Zlíně láká ukázkami řemeslné výroby i na divadlo

Zlín – Žongléři, artisti, klauni, pouliční divadlo, stánky a mnoho dalšího je k vidění v centru Zlína: až do soboty se koná kejklířský jarmark. Zajímavé věci mohou lidé nejen zhlédnout, ale také vyzkoušet.  

12.9.2016

Chytré hračky vzdělávají děti i dospělé

Otrokovice - Slova Jana Amose Komenského „škola hrou" převedly do reality chytré hračky. Vyzkoušet si hry a hračky, které mají vzdělávací charakter, mohou malí i velcí zájemci. Stačí se vypravit v rámci Evropského týdne mobility do Otrokovické BESEDY. Vstup je zdarma.

11.9.2016

Zlínskému divadlu kralují Královi a „Charleyovka"

Zlín – Manželé Petra a Radovan Královi a také slavná komedie Charleyova teta – to jsou vítězové XVII. ročníku divácké ankety Aplaus o nejlepší herečku, herce a inscenaci Městského divadla Zlín. Ceny předal hercům a režisérce inscenace Haně Mikoláškové vzácný host slavnostního zahajovacího galavečera 71. divadelní sezony – herec Bolek Polívka v sobotu 10. září ve Velkém sále.

9.9.2016

Kapela Reflexy vydá nové album. Proud mezi námi je CD s číslem 11

Region - Jsou populární, na jejich koncerty chodí stovky lidí a od 1. října v obchodech s hudbou přibude i jedenácté, dlouho očekávané nové CD.

8.9.2016

71. sezona zlínského divadla nabídne premiéry i výstavu

Zlín - Několik premiér plných napětí, ale i zábavy, nebo také výstavu kostýmů nabídne letošní 71. sezona Městského divadla Zlín. Tu slavnostně zahájí už tuto sobotu galavečerem Když hvězdy zpívají a tančí… ve Velkém sále, udělovat se na něm budou i divácké Ceny aplaus. O titul nejlepší herečka a nejlepší herec sezony 2015/2016 usilují Markéta Kalužíková, Petra Králová a Marie Vančurová, z mužů Tomáš David, Radovan Král a Marek Příkazký.

5.9.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert

Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert Elán tour 2016 živých nás nedostanú – 30 let výročí alba hodina slovenčiny . Koncert se uskuteční 28. září 2016 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. A jak se na tuto podívanou dostanete?

5.9.2016

Dotýkání je na Orbis Pictus Play žádané

Region - To, že se člověk lépe učí, když si může danou věc vyzkoušet, osahat nebo pozorovat, věděl už Jan Amos Komenský. A vědí to i na interaktivní výstavě Orbis Pictus Play. Přes 60 objektů vystavují od května ve zlínském zámku a ve 14|15 Baťova institutu.

4.9.2016

Druhý ročník hudebního LešetínFestu opět potěšil pivem a muzikou

Zlín – Pivo a muzika – to jsou dva základní atributy LešetínFestu, jehož druhý ročník se konal v sobotu ve Zlíně u hotelu Baltaci Atrium. „Minimálně tisícovka lidí tudy prošla určitě," sdělila Deníku jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

3.9.2016

Festival dechových souborů, průvod i folklor - to je FEDO

Zlín – Na Náměstí Míru ve Zlíně vpochodovaly rázným krokem stovky muzikantů a tanečnic. Hrdě a s širokým úsměvem se představily davům přihlížejících. „Je to překrásné," uznale ohodnotila seniorka Věra Kroupová z Vizovic. „Jezdíme se sem na festival dívat každý rok a vždy jsme nadšené," dodala spokojeně.

2.9.2016

Tipy na víkend: Vaření trnek, letní kino, dobré jídlo, kapely

Zlínský kraj - O hudbu nejrůznějších žánrů nebude o nadcházejícím víkendu nouze. V regionu se chystá hned několik festiválků Lešetín fest, Podhostýnské září, Fesťák nad řekou i Mezinárodní festival dechových orchestrů a folklorních souborů. Hrát se bude i v hradišťském parku, při vaření trnek v Dolním Němčí nebo v meziříčském M-klubu.

2.9.2016

Festival plný chutí, vůní a hvězd už zítra

Zlín - Nejchutnější festival jídla a pití tak nazývají událost organizátoři Garden Food Festivalu. A těšit se na něj můžete už tento víkend. Nejlepší čeští kuchaři, jako jsou Zdeněk Pohlreich nebo Jan Punčochář, letos poprvé přijedou i do Zlína a předvedou své umění při živém vaření na pódiu.

31.8.2016

Pět důvodů, proč vyrazit na festival FEDO

Zlín – Hudbu, tanec a zábavu nabídne 18. ročník Mezinárodního festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO. Čtyřdenní akce startuje ve čtvrtek v podvečer. Událost bude zahájena koncertem ke 100. výročí úmrtí skladatele Julia Fučíka na náměstí Míru ve Zlíně.

29.8.2016

Festival Neleň! představí talenty. Návštěvníci nahlédnout do molekulárního baru

Slavičín – Druhý ročník multižánrového festivalu Neleň!, který představí nejen inspirující příběhy místních osobností, se uskuteční od 16. do 18. září ve Slavičíně na Luhačovsku. Programu se letos koná na pěti scénách v prostorách Sokolovny, městské knihovny a Orlovny. Zde se návštěvníci dočkají jak přednášek, workshopů, tak i koncertů, divadla, výstavy i autorského čtení.

28.8.2016

Zlínský muzikant si zahraje 
ve filmu s Jeanem Reno

Zlín – Ruku s Jeanem Reno si možná příští týden podá zlínský akordeonista Vojtěch Szabó. Zahraje si na luxusním plese na Bouzově, v jedné ze scén hongkongského velkofilmu Dobrodruzi, který francouzský herec v Česku natáčí.

25.8.2016

FOTO: Tchaj-wanci předvedli folklor ve Hvozdné

Hvozdná -  Exotika. Až z dalekého Tchai-wanu přijel do region jeden ze souborů, které hostí letošní 47. Liptálské slavnosti. Exotické kostýmy i tradiční tance typické pro jejich zemi předvedli včera tanečníci ve Hvozdné. Program Liptálských slavností začal včera a potrvá do neděle.

22.8.2016

Mezi hradbami v Brumově zněly skladby Thoma Artwaye či Buty

Brumov - Pivo teklo proudem, na pódiu hrály kapely a areál brumovského hradu ovládla veselá nálada. V pátek se tam konal pátý ročník Hradfestu. Festivalu, který neláká velikostí, ale právě atmosférou.

22.8.2016

LešetínFest láká návštěvníky na spoustu zábavy zdarma

Zlín - /ROZHOVOR/ Lešetínský fašank je ve Zlíně již tradiční zimní akcí, kterou pořádají lidé ze spolku ,,Lešetín Zlín". Již druhým rokem připravují i letní hudební festival s názvem LešetínFest. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 3. září na parkovišti hotelu Baltaci Atrium v ulici Lešetín II. Na otázky ohledně festivalu odpovídala jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2016

Stovky snědených knedlíků a tisíce nadšených fanoušků

Vizovice – Léto a Trnkobraní ve Vizovicích patří neodmyslitelně k sobě. Takže 49. ročník tohoto festivalu nechyběl na programu mnoha příznivců dobré hudby a kvalitního pití ani letos. To už v pátek prozrazovaly kolony aut táhnoucí se k areálu likérky R. Jelínek, kde se akce konala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení