VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.6.2016

Vítězkou Czechtalentu se stala Anna Bartová ze Slovenska

Zlín – Osmnáctiletá Anna Bartová ze Slovenska se stala vítězkou soutěže populární hudby Czechtalent. Finále se dnes konalo ve zlínském kongresovém centru. Letos se konal 21. ročník, k nejvýraznějším objevům dřívějších ročníků patřili Tomáš Klus, Petr Bende či zpěvačka Dasha.

11.6.2016

14|15 Baťův institut ovládly děti. Slavily svůj Dětský den s Františkem Bartošem

Zlín – Sobotní den ve Zlíně patřil dětem, ale i historii. V Baťově institutu uspořádalo Muzeum Jihovýchodní Moravy a Krajská knihovna Františka Bartoše Dětský den s Františkem Bartošem.

10.6.2016

V Sazovicích budou soudit podle Starýho hanáckýho práva

Sazovice – Po deseti letech chystají na víkend v Sazovicích tradiční oslavu Starýho hanáckýho práva. Zahájí ji v sobotu ráno v 7 hodin před budovou obecního úřadu kulturním vystoupením, převzetím práva od starostky obce a vyplacením zastupitelů i přítomných hostů. Následuje obchůzka s „právem" po jednotlivých částech obce.

10.6.2016

Výstava ve zlínském zámku připomíná odchod Sovětů. Podívejte se

Zlín – Výstavu snímků nazvanou Odchod sovětských vojsk mohou nově zhlédnout lidé ve zlínském zámku. Autorkou zajímavých fotek především z let 1990 – 1991 je Dana Kyndrová. Věnovala se několik měsíců zachycení přelomové etapy novodobých českých a slovenských dějin, ukončení takzvaného dočasného pobytu sovětských vojsk na území Československa.

8.6.2016

Zlínská filharmonie zahraje pod širým nebem pro děti s autismem

Zlín – Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů odehraje v pondělí pod širým nebem Beethovenovu symfonii známou jako Osudová. Výtěžek koncertu, který se uskuteční na venkovní platformě zlínského Baťova institutu a který spolupořádá Zlínský kraj, získá Kojenecké a dětské centrum ve Valašském Meziříčí a občanské sdružení Za sklem, pečující o děti s autismem i jejich rodiny. Loni se charitativní koncert filharmonie ve spolupráci s krajem konal poprvé, podpořil fungování Potravinové banky.

6.6.2016

Suzanne Vega nadchla publikum ve Zlíně

Zlín - Suzanne Vega vyprodává sály po celém světě. Přední osobnost folkové scény měli včera možnost slyšet fanoušci i v Kongresovém centru ve Zlíně. Americká zpěvačka zahrála všechny své nové hity. Na dvouhodinový koncert přišla asi pětistovka lidí. 

5.6.2016

Avion Big Band uzavřel festivalové koncerty na zámku

Zlín - V rámci filmového festivalu se konala spousta jedinečných koncertů. Každý den se hrálo i na zámku. Závěrečný koncert patřil v pátek Avion Big Bandu.

3.6.2016

Nejúspěšnějším snímkem zlínského festivalu je izraelský Abulele

Zlín – Izraelský snímek Abulele, který režíroval Jonathan Geva, se stal nejúspěšnějším filmem letošního 56. ročníku zlínského filmového festivalu. Snímek získal tři ceny, cenu diváků nejúspěšnějšímu hranému filmu, cenu ekumenické poroty i cenu mezinárodní dětské poroty pro hraný film pro děti. Ceny festivalu se předávaly dnes při závěrečném galavečeru ve zlínském kongresovém centru.

3.6.2016

Dagmar Havlová získala hlavní festivalovou cenu a zahájila promítání Chobotnic

Zlín - Největší festivalovou cenu Zlatý střevíček za přínos dětské kinematografii si v pátek převzala na závěrečném galavečeru zlínského mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Dagmar Havlová. Herečka a bývalá první dáma také dopoledne slavnostně zahájila projekci komedie Chobotnice z II. patra, která se natáčela i v Portugalsku.

3.6.2016

Po letech se v kraji ukáže cirkus Jo-Joo

Zlínský kraj - Cirkus Jo-Joo přijíždí do Zlínského kraje po dvou letech. Přiváží program na motivy filmu Madagaskar v cirkusu.

3.6.2016

Leontýnka, Lilly, Leonard, Kelvin a Míša. Tučňáky pokřtily osobnosti

Zlín - Pět mláďat tučňáka Humboldtového ve zlínské zoo ve středu pokřtili oblíbení herci Roman Vojtek, Markéta Hrubešová, Dana Morávková, Honza Čenský, Josef Polášek, primátor Zlína Miroslav Adámek a moderátor Martin Hrdinka

AKTUALIZOVÁNO
2.6.2016

Do Luhačovic zavítal Cirkus Bob Navarro King

Zlín - /SOUTĚŽ UKONČENA/ Cirkus Bob Navarro King vznikl osamostatněním se bratrů Navrátilových ze slavného cirkusu Humberto. Historie je tedy úzce spjata s bohatou tradicí neznámějšího českého cirkusu.

1.6.2016

Noc i den jsou součástí mého vnitřního světa

Morava – /ROZHOVOR/ Michal Hrůza. Zpěvák, který se kromě vlastních alb podílel na hudbě k filmu Lidice nebo Martin a Venuše. Je také autorem mnoha televizních znělek, například k seriálu Vyprávěj, Mazalové, Mistr E.

31.5.2016

Trojanová a Strach mají svou hvězdu na zlínském chodníku slávy

Zlín – Herečka Klára Pollertová-Trojanová a režisér Jiří Strach mají ode dneška svou hvězdu na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. Odhalení dlaždic se jmény bývalých dětských filmových hvězd je tradiční součástí zlínského filmového festivalu. Akci na festivalu připravuje Nadační fond Kapka naděje.

31.5.2016

Francouzská ulička voní klobáskami i kávou

Zlín - Připadat si jako ve Francii mohou alespoň na týden lidé v krajském městě. Ve Francouzskou uličku se totiž proměnila pěší zóna mezi náměstím Míru a tržištěm Pod Kaštany ve Zlíně. Až do pátku je součástí doprovodného programu Zlín Film Festu. Ochutnávat mohou lidé typicky francouzské delikatesy, například sýry Reblochon, Brie de Meaux, Fourme d´ Ambert, vína či třeba křupavé palačinky smažené na másle.

30.5.2016

Luďek Pavézka a Karel Dokoupil: Nemusíme prodat. Tvoříme pro potěšení

Zlín - /ROZHOVOR/ Možnost „volné časové kapacity" to byl důvod pro designéra, galeristu a výtvarníka Luďka Pavézku, aby se své lásce, tedy výtvarnému umění a sochařství, mohl věnovat naplno. Stejně jako jeho kamarád architekt Karel Dokoupil. Oba dva dokazují, že datum narození není podstatné, oba plni vitality, optimismu a zkušeností se dali se vší energií na „volné umění".

30.5.2016

Dražba filmových klapek vynesla 2,1 milionu korun

Zlín - Dražba umělecky ztvárněných filmových klapek včera ve Zlíně vynesla 2,125 milionu korun. Loni se podařilo získat 1,656 milionu Kč. Aukce klapek je tradiční součástí filmového festivalu pro děti a mládež. „Výtěžek půjde na projekty studentů filmových škol a dalších začínajících tvůrců," řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

30.5.2016

Čtyřlístek jsem chtěl dostat na plátno, říká ilustrátor Jaroslav Němeček

Zlín – Kocour Myšpulín, prasátko Bobík, zajíc Piňďa a psí slečna Fifinka. Autor oblíbeného kresleného komiksového seriálu Čtyřlístek, Jaroslav Němeček v pondělí navštívil u příležitosti filmového festivalu Zlín.

29.5.2016

MFF pro děti a mládež ve Zlíně opět připravil jednu z oblíbených tradic

Zlín - Červený koberec se již řadu let těší úctě jak díky řádce slavných jmen, které se po něm prošly, tak díky zájmu veřejnosti. V sobotu se mohli fanoušci potkat například s Aňou a Ester Geislerovými, Zdeňkem Piškulou, Ondřejem Pavelkou, Alenou Mihulovou, nebo Antonínem Procházkou.

29.5.2016

Tanec v ulicích. Lektoři roztančili kolemjdoucí i herce na chůdách v rytmu salsy

Zlín - Jako jeden z doprovodných programů Zlínského filmového festivalu probíhá v ulicích města projekt Tanec v ulicích. Zlínské taneční školy mají možnost zájemce naučit základy tanců, na které se specializují. Sobotní dusný podvečer ovládla salsa.

27.5.2016

Zlínský festival se letos zaměřil na představování mladých hvězd

Zlín – Zlínský filmový festival se letos zaměřil na představování mladých hereckých hvězd. Přijede například mladá herečka Daphné Patakia žijící ve Francii, která byla Shooting Star na berlínském festivalu, či britský herec Jackson Bews, jež si zahrál s Angelinou Jolie ve snímku Zloba-Královna černé magie, řekla dnes ČTK Míla Řádová, která má na festivalu na starosti servis VIP. Festival začal dnes, potrvá do 3. června.

27.5.2016

Deník pro vás tradičně připravil výběr akcí, kde si v regionu užít tento víkend

Zlínský kraj - V divadle navštívíte maskérnu, malírnu i garderobu, na Kohútce se utkají Valaši se Slováky, v Lukově je Den stromů, v Napajedlích budou podesáté závodit inlinisté, Dětský den v Holešově zpestří i Pavel Novák, Hrad Buchlov ovládnou pohádkové bytosti, Lázně v Ostrožské Nové Vsi uvidí módní přehlídku i kadeřnickou show, Dětská neděle s domem Šikula v kině Hvězda, noční rybářské závody na Výlantě, Hradohraní v Malenovicích  

27.5.2016

V krajském muzeu se nohy cítí jako v ráji. Podívejte se

Zlín – Zábavu i poznání nabízí nová výstava lákavě nazvaná Noha v ráji. K vidění je ve zlínském Muzeu jihovýchodní Moravy a je věnována 15. výročí založení ateliéru Design obuvi při Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

27.5.2016

Ve Zlíně začíná 56. ročník filmového festivalu, nabídne 361 snímků

Zlín – Letošní mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně nabídne 14 světových, 43 mezinárodních a 135 českých premiér. Novinářům to dnes na zahajovací tiskové konferenci řekla umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová. Na festivalu bude promítáno 361 snímků z 56 států. Speciální sekce patří francouzskému filmu a tvorbě zlínských ateliérů, které si letos připomínají 80 let existence. Festival potrvá do 3. června, letos je o den delší než loni.

AKTUALIZOVÁNO
26.5.2016

Máme rádi moravskou pohostinnost, říká Jan Čenský a Dana Morávková

Region - Pokud řeknete heslo Zlínský deník, dostanete osobní dárek od Honzy Čenského :-) Je připraven k líbání, Vaše Dana Morávková :-). Nejen to zaznělo v on-line rozhovoru, ve kterém čtenářům Deníků ve Zlínském kraji odpovídala známá herecká a moderátorská dvojice Dana Morávková a Jan Čenský. Ve čtvrtek 2. června od 16 hodin se s nimi můžete setkat na autogramiádě ve Zlatém Jablku.

26.5.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert Suzanne Vega

Zlín - Milí čtenáři, máme pro Vás vstupenky na koncert Americké zpěvačky Suzanne Vega, která potvrdila pouze dva koncerty v České republice a jeden z nich se uskuteční ve Zlíně 5. června 2016 v Kongresovém centru.

26.5.2016

Zlatý střevíček. Cenu letos získá Dáša Havlová

Zlín - Socha Zlatého střevíčku. Jde o laminát s kovovou výztuhou a měří čtyři metry. Socha Zlatého střevíčku je od včerejška k vidění na nádvoří před zlínským Kongresovým centrem. Avizuje 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Zlín Film Festival, který začíná už zítra.

23.5.2016

Petr Čajánek byl kmotrem křtu knihy Supermáma Jany Svobodové

Zlín - Dcera světoznámého obuvnického experta doc. Petra Hlaváčka Jana Svobodová křtila svoji knihu Supermáma. Za kmotra byl hokejista a táta tří dětí Petr Čajánek. Akce se konala pod záštitou Krajské knihovny Františka Bartoše minulý týden ve čtvrtek v kavárně v budově 15. Jana Svobodová na vernisáži zavzpomínala, proč se jmenuje knížka Supermáma, následovala autogramiáda, a podpis dostali návštěvníci i od Petra Čajánka.

21.5.2016

Múzu hledali výtvarníci na Držkové. Podívejte se

Držková - Na Držkovou se opět sjeli umělci na devátý ročník Mezinárodního výtvarného sympozia. Návštěvníky nejprve upoutají zejména sochy. Tentokrát přijali pozvání sochaři Jiří Vráblík a Andrej Šoka. O výtvarná díla se postarali umělci Jiří Kubelka, Zdeněk Netopil, Josef Šarman, z dalekých Košic přijeli Ľubica Oberučová a Ladislav Demko. Sympozia se účastnily také polské výtvarnice Jagla Jonderko Barbara a Anna Schumacher.

21.5.2016

Galerijní a muzejní noc ve Zlíně nadchla. Nenechaly si ji ujít tisícovky lidí

Zlín – „Nespěte, jděte za uměním,", to byla výzva pro všechny návštěvníky Galerijní a muzejní noci 2016, v prostorách Baťova institutu ve Zlíně. Všichni, kteří si ji letos nenechali ujít, tak opět prožili netradiční setkání s uměním. Že Zlín umění miluje, bylo víc než jasné, vždyť komplexem budov 14|15 Baťova institutu ve Zlíně v pátek večer prošly tisíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies