VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.5.2016

Výstava v Orlovně láká na parafráze Tiziana. Podívejte se

Kroměříž – Netradiční výstavu parafrází Tizianova obrazu Apollo a Marsyas nabízí kroměřížská Galerie Orlovna. Letos totiž uplynulo 440 let od smrti italského renesančního malíře, slavnostní vernisáž tak ve čtvrtek zahájila největší výstavu současného umění na toto téma na území České republiky.

20.5.2016

Habera a Team vyprodali zlínský stadion, zahájili turné po Česku

Zlín – Slovenský zpěvák Pavol Habera a kapela Team dnes ve Zlíně před zaplněným zimním stadionem zahájili českou část svého letošního turné. Koncert byl podle pořadatelů brzy vyprodán, na stadion dorazilo asi 7000 lidí.

17.5.2016

Muzikanti ze Zlína patří mezi elitu. Bohužel neumí hledat bomby...

Zlín - /ROZHOVOR/ Tvrdou zkouškou i pro profesionálního hudebníka je hraní na zaoceánské lodi. Nejen, že se hraje každý den několik hodin, ale je také nezbytné dodržovat velmi přísný režim a dokázat najít bombu.

AKTUALIZOVÁNO
15.5.2016

Gabriela Gunčíková ve finále soutěže nevyhrála. I tak je to úspěch

Region – Fandili, co mohli, drželi palce, přesto ale nevyhrála. Gabriela Gunčíková, rodačka z Kroměřížska, skončila ve finále 61. ročníku pěvecké soutěže Eurovision Song Contest konané v sobotu večer ve švédském Stockholmu na předposledním pětadvacátém místě. Za svou píseň „I Stand" získala rovných 41 bodů. Za ní skončila už jen německá zpěvačka Jamie-Lee.

14.5.2016

Gábina a soutěž Eurovize? Vyhraje, věří lidé z Kroměřížska

Kroměřížsko, Stockholm – Interpreti z celkem šestadvaceti zemí, mezi nimiž poprvé v historii nebude chybět ani Česká republika: to je vizitka sobotního večerního finále pěvecké soutěže Eurovision Song Contest ve švédském Stockholmu.

12.5.2016

OBRAZEM: Malí umělci z celého kraje diváky nadchli

Zlín - Stovky mladých umělců zaplnily Kongresové centrum. V rámci multižánrového festivalu ZUŠKA?ZUŠKA! si galavečer ve Zlíně užili zástupci všech 23 veřejných škol ve Zlínském kraji, které navštěvuje téměř 16 tisíc žáků.

11.5.2016

Festival, to nejsou jen filmy, Zlín ožije zábavou pro všechny

Zlín – Baron Prášil procestoval celý svět, ale přesto se v novém kabátě vrací zpět tam, kde vznikl – do Zlína. Právě nesmrtelný Baron Prášil z dílny Karla Zemana dostal nový, zdigitalizovaný kabát, a tak se vší parádou a ve světové premiéře 27. května slavnostně otevře brány 56. Filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Slavnostní uvedení filmu je také součástí oslav 80. výročí založení zlínských filmových ateliérů.

11.5.2016

Mladí zdravotníci ošetřovali na náměstí raněné

Zlín – Ošetřit zraněného při autonehodě či oživit bezdomovce. První pomoc nejen při takových nešťastných událostech poskytovali v úterý školáci na zlínském náměstí Míru: konala se tam totiž soutěž mladých zdravotníků.

7.5.2016

Kouzelník Jiří Hadaš: Na Magic festivalu se potkáte se světovými hvězdami

Region /ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN/- Jaké triky jsou nejtěžší? Které čáry zvládne při troše šikovnosti každý? A koho a proč lze považovat za Harryho Houdiniho současnosti? Nejen na to se můžete ptát známého českého kouzelníka Jiřího Hadaše. Právě J. Hadaš je ředitelem festivalu.

6.5.2016

Šmoulové ve Zlíně. Jejich show již tuto neděli na zimáku

Zlín – Na odpoledne plné hudby, tance a zábavy s oblíbenými postavičkami Šmoulů se mohou těšit všichni, kdo v neděli přijdou na zlínský Zimní stadion Luďka Čajky. Akce začíná v 16 hodin.

6.5.2016

Krajská galerie vystavuje kresby a rukopisy K. H. Máchy

Region - V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně jsou ode dneška k vidění kresby a rukopisy Karla Hynka Máchy. Výstava pojmenovaná podle verše z Máje Slunce jasná světů jiných potrvá do 10. července.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

3.5.2016

FOTO, VIDEO: Zlínští studenti slavili do noci na Majálesu

Zlín – Středoškoláci, vysokoškoláci i studenti vyšších odborných škol. Ti všichni se v pondělí rozhodli oslavit ve Zlíně Majáles. Bezmála stovka jich úderem čtrnácté hodiny vyrazila z náměstí Míru průvodem do parku před Baťovou vilu.

2.5.2016

Co se skrývá na půdě? Někdy i skvosty

Březnice – Vzpomínky na vlastní dětství, rodiče či milovanou babičku vytanuly na mysli návštěvníkům výstavy s názvem Co se skrývá na půdě, která se o víkendu konala v Březnici.

2.5.2016

Na Filmfest přijede Lotrando i Kapitán Korda

Zlín – Jako děti zazářily
 v několika dětských filmech, u filmu ale nakonec nezůstaly. Už za měsíc se všichni setkají ve Zlíně na 56. ročníku Filmfestu a zavzpomínají na své dětství strávené zčásti před kamerami.

AKTUALIZOVÁNO
30.4.2016

Už hořííí. Ve Žlutavě na hřišti upálili čarodějnici

Žlutava – „Konečně už hořííí. Dívej, jak z ní odpadává oblečení," neslo se hlavně z úst dětí v sobotu v podvečer z areálu fotbalového hřiště ve Žlutavě. I tam se při příležitosti Filipojakubské noci slétly čarodějnice z širého okolí. Jednu z nich tam i za všechny upálili. „Trošku mi té upálené bylo líto," posteskla si poté osmiletá Sabina Strnisková.

29.4.2016

Apráles 2016: studenti už poosmé pařili. Zahrál i Fleret

Zlín – Námořnické soutěže, chutné pokrmy, dostatek pravého námořnického pití za studentské ceny či vystoupení nejen studentských kapel. Takový byl letošní dvoudenní už osmý ročník open-air festivalu Apráles 2016 v režii Námořnické unie Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati.

27.4.2016

Tvář z Eurosongu v úterý bavila region

Zlín - Chce být příkladem pro ostatní zpěvačky, ale i pro fanoušky. Ať už u nás, nebo v Americe, kde chce Gabriela Gunčíková žít. Včera ale byla ve Zlíně, kde rozdávala jako správná zpěvačka úsměvy a podpisy. Ať už v krajské redakci Deníku, nebo ve Zlatém jablku, kde měla autogramiádu.

26.4.2016

OBRAZEM: Po loňské vydařené premiéře Zlín opět na týden ožívá designem

Zlín - Druhý ročník Zlin Design Weeku nabízí ještě více zážitků, inspirace a poznání. Napříč městem je možné obdivovat nápaditý design. Městské divadlo Zlín se stane domovem odborníků, kteří budou v rámci Konference design & marketing sdílet své zkušenosti a poznatky.

24.4.2016

Výstava jinak: první krok a hned velký náraz

Zlínský kraj – „A tady je klec. Je nízká, takže to bude asi pro nějakého hlodavce. Je otevřená," hlásím do absolutní tmy."

24.4.2016

Svíček plné ruce a večer ústa dokořán. Děti v Březnici prožily pestrou sobotu

Březnice – Sobotní den patřil v Březnici na Zlínsku dětem. Hned brzy ráno vyráběly na faře svíčky v misijním klubku, pak je čekaly hry, ale také modlitba v kostele s knězem. Odpoledne zase vyrazily společně s rodiči na představení kroměřížského divadelního souboru Říše loutek. Divadelníci si pro ně připravili loutkové představení podle pohádky Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce.

23.4.2016

Ujetý festival to opět rozjel. Podívejte se

Zlín - Netradiční festival Busfest, jehož hlavní část se odehrává v jedoucích trolejbusech, zněl včera Zlínem. Pořádající studenti Univerzity Tomáše Bati, Fakulty multimediálních komunikací si za tím účelem pronajali trojici trolejbusů, v každém z nich byl jiný hudební interpret.

21.4.2016

V pivovaru Švec to žilo. O víkendu tu kapela Premier křtila nové album

Zlín - Populární zlínská skupina Premier křtila o víkendu své nové cd „Unplugged". Do pivovaru Švec v Malenovicích ji přišly podpořit desítky fanoušků. Jedinečné akustické vystoupení sklidilo spokojený potlesk.

20.4.2016

Febiofest definitivně skončí ve Zlíně, navštívilo jej 68.000 lidí

Zlín - Mezinárodní filmový festival Febiofest definitivně zakončí ve čtvrtek projekce snímku Eva Nová od režiséra Marko Škopa. Fesbiofest se konal od 17. do 25. března v Praze, koncem března pak v Českých Budějovicích začaly Regionální ozvěny Febiofestu, které posléze zavítaly do 14 měst. Festival v celé zemi navštívilo na 68.000 lidí, sdělila dnes jeho mluvčí Martina Chvojka Reková.

18.4.2016

Cenu festivalu Neznámá země získá Thor Heyerdahl junior

Zlín – Unikátní projekci, cestovatelské biografy, fotografický workshop či zajímavé besedy nabídne letošní 20. ročník zlínského festivalu Neznámá země 2016, jehož mottem je Jít ve správných stopách. Slavnostně zahájený byl v pondělí na tiskové konferenci za přítomnosti hlavního hosta festivalu, kterým je Thor Heyerdahl junior. Dorazil i Halfdan Tangen, ředitel Muzea Kon-Tiki v Oslu.

18.4.2016

Přípravy vrcholí. Baťův kanál zahájí sezonu 1. května

Zlínský kraj – Přípravy na novou sezonu jsou v plném proudu. Na Baťově kanálu, který patří k jedněm z největších turistických lákadel v kraji, ji zahájí v neděli 1. května. „Nějaká akce k zahájení se uskuteční skoro v každém přístavu, hlavní jsou plánovány do Otrokovic a Napajedel," řekl ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek.

18.4.2016

Park v centru Zlína zaplní obří deskové a společenské hry

Zlín – Obří deskové a společenské hry, dámu, šachy, domino, ruské kuželky i člověče, nezlob se si budou moci lidé zahrát v centru Zlína. „V opraveném parku Komenského se v květnu uskuteční první ročník akce nazvané Mega hry v parku," řekla pořadatelka Věra Stojarová z obecně prospěšné společnosti Aktivně životem.

18.4.2016

Ve Zlíně poznávali vášnivé Španělsko

Zlín – Po čtvrtečním tajuplném a klidném Vietnamu v pátek návštěvníci zlínského festivalu Culturea pořádaného studenty fakulty multimediálních komunikaci Baťovy univerzity poznávali nespoutané a roztančené Španělsko.

18.4.2016

Hlášení místního rozhlasu: Pojďte se s námi vrátit v čase

Horní Lhota – Návrat v čase si užili v Horní Lhotě, kde se o víkendu konal „retro den". V sobotu od 14 hodin a v neděli

16.4.2016

V Otrokovicích na Štěrkáči chystají dopoledne plné adrenalinu

Zlín, Otrokovice – Jak pracuje policie, zdravotníci i hasiči zjistí návštěvníci středečního Dne Salvatora. Ten se koná od 8 hodin na Štěrkovišti. Připraven bude simulovaný zásah složek integrovaného záchranného systému. Akci připravili studenti FMK UTB.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies