VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.7.2016

Fotografie přiblíží historii zámku Lešná u Zlína i jeho majitele

Zlín – Historii areálu zlínské zoologické zahrady, tamního zámku Lešná i jeho původní majitele z rodu Seilernů přiblíží výstava fotografií. Snímky si lidé mohou prohlédnout od soboty, výstava nazvaná Jak šel čas je instalovaná ve druhém patře zámku Lešná, sdělila dnes ČTK mluvčí zoo Romana Bujáčková.

1.7.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na Masters of Rock

Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na MASTERS OF ROCK, který se uskuteční 14. – 17. 7. 2016 v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích.

30.6.2016

Květná zahrada. Vidět ji jen jednou nestačí

Zlín - Výstava, kterou je možné do konce června navštívit ve 3. etáži Baťova mrakodrapu ve Zlíně, přibližuje půvab kroměřížské Květné zahrady, která je od roku 1998 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

30.6.2016

Děti se učí francouzsky online s bílou paní

Zlín - Pohádkový příběh je nyní novou možností výuky francouzštiny on-line na webu portálu České televize Déčko. „Máme dokončeno sedm dílů populárního animovaného večerníčku o kouzelné bílé paní, která se stane chůvou velmi zvídavých a podnikavých čtyřčat," popsala pro Deník Veronika Součková z České televize.

29.6.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert IRON MAIDEN

Region - Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, vstupenky na koncert IRON MAIDEN, který se uskuteční v Eden Aréně v Praze 5. července 2016. A jak se na tento jedinečný koncert dostanete?

26.6.2016

Na Family festu se i přes tropické teploty bavili jak děti, tak dospělí

Zlín - Uspořádat akci, která by při tropických teplotách mohla návštěvností konkurovat koupalištím, je téměř nemožné. Pokusila se o to organizace Aktivně životem, která zorganizovala druhý ročník Family festu v parku Komenského.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2016

Vše o hvězdném festivalu Masters of Rock. Odpovídal jeho šéf Jiří Daron

Zlínský kraj - /ON-LINE ROZHOVOR/ Kdo a podle čeho vybíral letošní sestavu kapel? Jaké mají metalové hvězdy požadavky? Kolik bude stát pivo? Ptali jste se Jiřího Darona, šéfa blížícího se věhlasného festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, který se koná od 14. do 17. července. Jiří Daron vám odpovídal v úterý 28. června od 14 do 15 hodin.

19.6.2016

Kašava žila folklórem, na festival se sjelo na 400 dětí

Kašava – Lidové písně, tanec, hudba, zpěv, nadšení dětí i dospělých. Takový byl Dětský folklorní festival Kašava – Fryšták, jehož pátý ročník se konal v pátek a sobotu na prostranství u obecního úřadu v Kašavě. Vystoupilo na něm zhruba 350 dětí, ujít si je nenechalo na 500 lidí.

18.6.2016

Holešovská regata v sobotu vrcholí, letos vyplula už pošesté

Holešov – Hlavní program slibující vystoupení řady hudebních hvězd, ale také oblíbené mistrovství světa v přejezdu vodní lávky nebo soutěž netradičních plavidel, podle níž se festival jmenuje: to vše slibuje Holešovská regata, která už v pátek začala koncertem kapely Kryštof (VÍCE ZDE) a dnes vyplouvá – v zahradách tamního zámku – už pošesté.

17.6.2016

Holešovská Regata začala. Tisíce diváků přivítalo skupinu Kryštof

Holešov – Tisíce nadšených diváků v pátek večer přivítalo v areálu zámeckých zahrad kapelu Kryštof: začal tak letošní ročník festivalu Holešovská Regata, který vyvrcholí dnes a nabídne jako obvykle spoustu skvělé muziky, bohatý doprovodný program a pochopitelně také každoroční mistrovství světa v přejezdu vodní lávky či klání netradičních plavidel, které dalo akci jméno.

17.6.2016

Začíná největší rodinný festival: Holešovská Regata vyplouvá už pošesté

Holešov – Přesně v 16.30 se v pátek po roce opět otevřou brány areálu holešovských zámeckých zahrad, aby přivítaly další, v pořadí už šestý ročník největšího rodinného festivalu ve Zlínském kraji – Holešovské Regaty. Hlavní program včetně soutěže netradičních plavidel, která dala akci jméno, je sice na pořadu až v sobotu, 
už páteční večer ale slibuje skvělý hudební zážitek.  

16.6.2016

Umíme žít naplno, vzkázali zlínskému zaplněnému náměstí po roce senioři

Zlín – Nadšené povzbuzování a upřímné potlesky se ve čtvrtek nesly ze zlínského náměstí Míru. Opět po roce tam senioři dokázali, že ani vysoký věk není překážkou v tom, užívat si život naplno. Na pódiu tak tancovali, zpívali či bubnovali, čímž tak sklízeli i obdivné pohledy stejně starých vrstevníků, ale i mladších a starších.

15.6.2016

Získejte ZDARMA vstupenky na festival Valašský špalíček 2016

Region - Máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na Folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2016, který se uskuteční 23. – 25. 6. 2016 ve Valašském Meziříčí. A jak se na tuto podívanou dostanete? Je to jednoduché, když si na tři měsíce předplatíte regionální Deník od pondělí do pátku, tak jako dárek k předplatnému novin dostanete hned dvě vstupenky na tento festival.

15.6.2016

Nevidomá sochařka vymodelovala Japonku

Luhoačovice - Zvláštním hostem letošního dřevařského sympozia v Luhačovicích byla nevidomá sochařka Marianna Machalová-Jánošíková, která pochází ze Slovenska a žije ve Valašských Kloboukách (na snímku). Tvoří hliněné sochy a reliéfy, pro sympozium zvolila sochu Japonky, která bude stát v jezírku v japonské zahradě. Pro sochařku, která běžně pracuje v klidu svého ateliéru, byla práce v blízkosti řezbářů používajících také motorové pily nezvyklá.

15.6.2016

Lada, Burian i Born: Zámek vystavuje ilustrátory

Zlín - Díla jedenácti předních českých ilustrátorů knih pro děti a mládež zdobí od středy sály Zámecké galerie v Holešově. Výstava nabízí originály Adolfa Borna, Zdeňka Buriana, Oty Janečka, Václava Junka, Josefa Lady, Zdeňka Milera, Arnošta Paderlíka, Vlasty Švejdové, Jiřího Trnky, Petra Válka a Martina Velíška. Podle kurátora výstavy kunsthistorika Jaroslava Pelikána se v regionu toto téma objevuje po delší absenci, díky rozsahu a soustředěné kvalitě je výstava jedinečným projektem.

13.6.2016

Kapela Kryštof vystoupí v Prostějově

Region - Fanoušci kapely Kryštof si mohou vychutnat koncert této kapely, který se koná v rámci turné nazvaném „SRDCEBEAT CLUB TOUR 2016" ve Společenském domě Prostějov. Hostem večera je kapela Nebe. Vystoupení se uskuteční 6. prosince 2016 od 19.00 hodin, vstupenky jsou ale k dostání už nyní.

12.6.2016

Vítězkou Czechtalentu se stala Anna Bartová ze Slovenska

Zlín – Osmnáctiletá Anna Bartová ze Slovenska se stala vítězkou soutěže populární hudby Czechtalent. Finále se dnes konalo ve zlínském kongresovém centru. Letos se konal 21. ročník, k nejvýraznějším objevům dřívějších ročníků patřili Tomáš Klus, Petr Bende či zpěvačka Dasha.

11.6.2016

14|15 Baťův institut ovládly děti. Slavily svůj Dětský den s Františkem Bartošem

Zlín – Sobotní den ve Zlíně patřil dětem, ale i historii. V Baťově institutu uspořádalo Muzeum Jihovýchodní Moravy a Krajská knihovna Františka Bartoše Dětský den s Františkem Bartošem.

10.6.2016

V Sazovicích budou soudit podle Starýho hanáckýho práva

Sazovice – Po deseti letech chystají na víkend v Sazovicích tradiční oslavu Starýho hanáckýho práva. Zahájí ji v sobotu ráno v 7 hodin před budovou obecního úřadu kulturním vystoupením, převzetím práva od starostky obce a vyplacením zastupitelů i přítomných hostů. Následuje obchůzka s „právem" po jednotlivých částech obce.

10.6.2016

Výstava ve zlínském zámku připomíná odchod Sovětů. Podívejte se

Zlín – Výstavu snímků nazvanou Odchod sovětských vojsk mohou nově zhlédnout lidé ve zlínském zámku. Autorkou zajímavých fotek především z let 1990 – 1991 je Dana Kyndrová. Věnovala se několik měsíců zachycení přelomové etapy novodobých českých a slovenských dějin, ukončení takzvaného dočasného pobytu sovětských vojsk na území Československa.

8.6.2016

Zlínská filharmonie zahraje pod širým nebem pro děti s autismem

Zlín – Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů odehraje v pondělí pod širým nebem Beethovenovu symfonii známou jako Osudová. Výtěžek koncertu, který se uskuteční na venkovní platformě zlínského Baťova institutu a který spolupořádá Zlínský kraj, získá Kojenecké a dětské centrum ve Valašském Meziříčí a občanské sdružení Za sklem, pečující o děti s autismem i jejich rodiny. Loni se charitativní koncert filharmonie ve spolupráci s krajem konal poprvé, podpořil fungování Potravinové banky.

6.6.2016

Suzanne Vega nadchla publikum ve Zlíně

Zlín - Suzanne Vega vyprodává sály po celém světě. Přední osobnost folkové scény měli včera možnost slyšet fanoušci i v Kongresovém centru ve Zlíně. Americká zpěvačka zahrála všechny své nové hity. Na dvouhodinový koncert přišla asi pětistovka lidí. 

5.6.2016

Avion Big Band uzavřel festivalové koncerty na zámku

Zlín - V rámci filmového festivalu se konala spousta jedinečných koncertů. Každý den se hrálo i na zámku. Závěrečný koncert patřil v pátek Avion Big Bandu.

3.6.2016

Nejúspěšnějším snímkem zlínského festivalu je izraelský Abulele

Zlín – Izraelský snímek Abulele, který režíroval Jonathan Geva, se stal nejúspěšnějším filmem letošního 56. ročníku zlínského filmového festivalu. Snímek získal tři ceny, cenu diváků nejúspěšnějšímu hranému filmu, cenu ekumenické poroty i cenu mezinárodní dětské poroty pro hraný film pro děti. Ceny festivalu se předávaly dnes při závěrečném galavečeru ve zlínském kongresovém centru.

3.6.2016

Dagmar Havlová získala hlavní festivalovou cenu a zahájila promítání Chobotnic

Zlín - Největší festivalovou cenu Zlatý střevíček za přínos dětské kinematografii si v pátek převzala na závěrečném galavečeru zlínského mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Dagmar Havlová. Herečka a bývalá první dáma také dopoledne slavnostně zahájila projekci komedie Chobotnice z II. patra, která se natáčela i v Portugalsku.

3.6.2016

Po letech se v kraji ukáže cirkus Jo-Joo

Zlínský kraj - Cirkus Jo-Joo přijíždí do Zlínského kraje po dvou letech. Přiváží program na motivy filmu Madagaskar v cirkusu.

3.6.2016

Leontýnka, Lilly, Leonard, Kelvin a Míša. Tučňáky pokřtily osobnosti

Zlín - Pět mláďat tučňáka Humboldtového ve zlínské zoo ve středu pokřtili oblíbení herci Roman Vojtek, Markéta Hrubešová, Dana Morávková, Honza Čenský, Josef Polášek, primátor Zlína Miroslav Adámek a moderátor Martin Hrdinka

AKTUALIZOVÁNO
2.6.2016

Do Luhačovic zavítal Cirkus Bob Navarro King

Zlín - /SOUTĚŽ UKONČENA/ Cirkus Bob Navarro King vznikl osamostatněním se bratrů Navrátilových ze slavného cirkusu Humberto. Historie je tedy úzce spjata s bohatou tradicí neznámějšího českého cirkusu.

1.6.2016

Noc i den jsou součástí mého vnitřního světa

Morava – /ROZHOVOR/ Michal Hrůza. Zpěvák, který se kromě vlastních alb podílel na hudbě k filmu Lidice nebo Martin a Venuše. Je také autorem mnoha televizních znělek, například k seriálu Vyprávěj, Mazalové, Mistr E.

31.5.2016

Trojanová a Strach mají svou hvězdu na zlínském chodníku slávy

Zlín – Herečka Klára Pollertová-Trojanová a režisér Jiří Strach mají ode dneška svou hvězdu na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. Odhalení dlaždic se jmény bývalých dětských filmových hvězd je tradiční součástí zlínského filmového festivalu. Akci na festivalu připravuje Nadační fond Kapka naděje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení