„Obliba dětského aerobicu stále stoupá a díky za to! Správně vedený aerobic je pro děti bezva věc. Rozvíjí všestrannost, lze v něm pokračovat neomezeně s přibývajícími roky. A navíc z každého se může zrodit závodník, nebo mít dobrý základ pro každý jiný sport," vysvětlila stoupající oblibu tohoto sportu Hana Hlobilová, vedoucí tlumačovské pobočky otrokovického domu dětí Sluníčko.

Před porotou se předvedlo dvacet čtyři týmů z celé Moravy. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích.

„Největší konkurence byla v kategorii osm až deset let, kde se sešlo hned 18 skladeb," doplnila Hlobilová.

Porotci ihned po každém vystoupení slovně ohodnotili pět hodnotících kritérií. David Holzer hodnotil náročnost. Originalitu posuzovala cvičitelka aerobiku pro dospělé v Otrokovicích Šárka Matulíková. Jak děti zvládaly techniku uměla nejlépe posoudit choreografka a cvičitelka Pavlína Radičová z Prostějova. Celkovou choreografii bodoval tanečník, choreograf a trenér fitness Igor Šustr. Alena Csomorová, trenérka a choreografka taneční skupiny Trick z Hulína hodnotila synchron. Hlavní porotkyní pak byla Hanka Kynychová, cvičitelka a majitelka fitness centra v Praze. Její názor byl rozhodující při bodové shodě.

Další ze sedmi sportovních akcí v rámci Aerobic tour proběhne 13.4 opět v Otrokovicích. Tentokrát však nepůjde jen o aerobic.

„Bude se jednat o mezinárodní československou postupovou soutěž ve skupinových choreografiích v kategoriích orient, Aerobic, Street, Cheerleaders, Mažoretky a taky kategorie Handicap. Děti s handicapem neplatí startovné. Letos jsme otevřeli novou kategorii Lidové tance," představila další kolo soutěže Hanka Srncová, místopředsedkyně pořádají organizace Děti Fitness.

V kategorii nejstarších dětí 14 a více let zvítězil domácí výběr DDM Sluníčko, pracoviště Tlumačov. Děti z tohoto oddílu uspěli i v kategorii 11 až 13 let, kde braly bronz a v kategorii 8 až 10 let, kde skončily na druhém místě.

Autor: Lukáš Fabián