VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadlo na vodě pomohlo handicapovaným

Zlín - V pátek 21.5. se uskutečnil v Lázních Zlín slavnostní večer charitativního projektu Percipio theatre show. Tento připravovali studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Večer proběhl v příjemné atmosféře a celou akci provázela dobrá nálada.

22.5.2010
SDÍLEJ:

V pátek 21.5. se uskutečnil v Lázních Zlín slavnostní večer charitativního projektu Percipio theatre show.Foto: Lenka Orálková

Percipio theatre show si kladlo za cíl finančně podpořit neslyšící a sluchově postižené děti ve Zlínském kraji. Výtěžek z akce bude použit na realizaci speciálního vzdělávacího a rekreačního tábora pro takto handicapované děti.

Vše začalo v 19:30. Moderátorka Beata Holá přivítala pro tento večer speciálně upravenou bazénovou halu plnou hostů. První na programu byla hra Poprask na laguně v podání Slezského divadla Opava.

Tato komedie pojednává o milostných nedorozumění a milostných šarvátkách v malém italském městečku. Tamní muži odplouvají na moře a ženy zůstávají doma nehlídány. Diváci byli svědky toho, co dokáže způsobit jeden rozhovor ztřeštěného mladíka s místní krasavicí

Herci podali v nelehkých podmínkách vynikající výkon. Obzvláště vynikali protagonisté Lukáš Hejlík v roli koadjutora trestního soudu Isidora, kterého místní obyvatelé často přiváděli až k šílenství a Erik Pardus coby Patron Fortunato. Pardusova postava trpěla řečovou vadou, což vytvářelo mnoho komických situací.

„Divadlo se mi moc líbilo. Především, jak byl zapojen do děje bazén a celé prostředí, když herci používali připravenou kánoi a dopluli v ní na scénu,“ podělila se s námi o své dojmy návštěvnice Percipia Michaela Sklenářová.

Celá hra a vůbec veškeré dění večera se odehrávalo na mole, které bylo umístěno přímo na vodní hladině. Molo bylo sestaveno z osmi polyetylenových kvádrů, které byly spojeny dřevěnou konstrukcí. Na tom všem byl položen koberec, aby se po celé ploše dalo pohodlně chodit. Kompletní velikost mola byla 4 x 8 metrů.

Po skončení hry, jež byla oceněna obrovským potleskem se dražily fotografie, které pro tuto příležitost nafotili studenti Ateliéru fotografie Fakulty multimediálních komunikací. Fotografie měly jednotné téma „Ticho“ – představují vizi toho, jak neslyšící vnímají okolní svět.

„Soubor mých fotografií je založen na jednoduché lidské asociaci zvuku a vizuálního vjemu. Ticho si většinou uvědomíme až ve chvíli, kdy na základě svých vizuálních zkušeností očekáváme zvuk, který nepřichází. Můj soubor Ticho předkládá obrazy k prasknutí naplněné zvukem, ale servíruje k nim jen ticho ve své syrové podobě,“ okomentovala své fotografie Nikola Tláskalová, studentka druhého ročníku.

Fotografie byly vydraženy za celkem 16 000 Kč. Výstava byla přenesena do Galerie Dvanáctka ve 32. budově Svitu, kde je v současné době k vidění. Fotografie, které nebyly součástí dražby jsou prodejní a částka z jejich prodeje bude též použita na podporu neslyšících dětí.

Na projektu Percipio se podílelo 14 stálých členů týmu, v den konání akce v Lázních Zlín pomáhalo okolo čtyřiceti lidí.

Autor: Lenka Orálková

22.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sraz trucků ve Zlíně,  Výstava v Hradské ulici ve Zlíně.
19

Na Truck srazu se bude i grilovat

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení