VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební festival nabídne Dvořáka, Čajkovského i Beethovena

KROMĚŘÍŽ - Po Hudbě v zahradách a zámku a Promenádních koncertech přichází zítra na řadu poslední z řady festivalů nazvaný Kroměřížské hudební léto 2007 - Pocta smyčcům.

5.9.2007
SDÍLEJ:

FestivalFoto: Ilustrační foto: archi

Jeho už devětatřicátý ročník pořádá Dům kultury Kroměříž ve spolupráci s místním Arcibiskupským zámkem. Dramaturgicky je program zvolen tak, aby uspokojil i náročné posluchače.

„I když budou všechny koncerty kvalitní, můžeme nabídnout i třešinku na dortu v podobě vystoupení Moravské filharmonie Olomouc pod vedením Tomáše Netopila. Představí se 13. září společně s Českým filharmonickým sborem Brno. Na programu bude Beethovenova Symfonie č. 9 d moll s posluchačsky vděčnou Ódou na radost,“ nastínila referentka programového oddělení Domu kultury Kroměříž Zora Justinová.

Lákadlem má být letos vystoupení Moravské filharmonie Olomouc

O dramaturgickou přípravu festivalu se stará skupina lidí tvořená zástupci radnice, konzervatoře P. J. Vejvanovského a kroměřížského Domu kultury, jehož pracovníci jsou pověřeni i organizací: na nich spočívá povinnost zajistit účast umělců.

„Protože festival připravujeme již řadu let, máme spoustu kontaktů, takže víme, kam se obrátit a komu zavolat. Některé umělce musíme vzhledem k jejich časové vytíženosti domlouvat i rok dopředu,“ dodala Justinová.

Příští ročník bude v pořadí čtyřicátý, tudíž jubilejní. Organizátoři by jej rádi ozvláštnili nějakým překvapením, ale blíže se k tomu ještě vyjadřovat raději nechtějí. „Vzhledem k tomu, že Kroměřížské hudební léto má už svoji tradici, věřím, že si na koncerty lidé zase cestu najdou,“ uzavřela Justinová.

5.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení