VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na vláčky, módu, čokoládovou dílnu nebo benefiční koncert

Zlínský kraj - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend.

23.10.2015
SDÍLEJ:

Ševcovská pouť. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lukáš Fabián

Stovky lidí se utkají v aerobiku

Kdy: sobota 24. října od 8.30 hodin
Kde: Tlumačov, základní škola
Sportovci prakticky z celé Moravy se sjedou v sobotu do Tlumačova. Už od rána se tam bude konat v pořadí třetí ročník akce Aerobic závody jednotlivců. Podle pořadatelů se jedná o základní kolo postupové soutěže Aerobic Tour 2015.
„Počítáme, že dorazí okolo tří set účastníků, od dětí až po dospělé. Nahlásili se lidé od Ostravy, Valašského Meziříčí, Zlínska, Veselí nad Moravou či třeba Kunovic," informovala za pořadatele Hana Hlobilová. Závody se konají v tělocvičně tlumačovské základní školy, registrace je od 8.30 hodin, soutěž pak zahájí deset minut před desátou hodinou. Soutěžit se bude v kategoriích profi i neprofi, a to do 6 let, 7 až 8, 9 až 10, 11 až 13, 14 let a více. „Akce potrvá asi do 16 hodin, završíme ji vyhodnocením," dodala organizátorka.

Ve Študlově zahrají muzikanti pro Moničku

Kdy: sobota 24. října od 14 hodin
Kde: Kulturní dům Študlov
Benefiční den pro Moničku pořádají zítra odpoledne ve Študlově. Příchozí se mohou těšit na vystoupení několika kapel a další doprovodný program.
Cílem akce je nashromáždit co nejvíce finančních prostředků pro Moniku Geršlovou, jedenapůl roční dívenku, která se narodila s vrozenou vývojovou vadou mozku. „Potřebuje zdravotní a stimulační pomůcky. Finančně nákladné jsou i léčebné pobyty a výlohy, které nehradí zdravotní pojišťovna," řekla za pořadatele benefičního dne Jana Šerá.
Program ve Študlově začne ve dvě hodiny odpoledne a potrvá až do nočních hodin. Vystoupí děti z místní mateřské a základní školy, v hudební části odpoledne se představí Pavel Mana, kapely Adorare, Docuku, Sombreros, My Revolution či Tabáskova Partyja nebo soubor Dúbrava s cimbálovou muzikou Lidčan. Večerní zábavu si vezme na starost DJ Chosé.
„Kromě toho si odpoledne zájemci budou moci zajezdit na koni, pro děti bude připravený skákací hrad, malování na obličej, horolezecká stěna i výtvarná soutěž Obrázek pro Moničku a další," vyjmenovala Jana Šerá.

Zlínský klub uvede loutkové představení pro děti

Kdy: sobota 24. října od 14.30 hodin
Kde: Zlínský klub 204
Zlínský klub 204 zve zítra na další z představení pro děti. Tentokrát zavítá do Zlína divadlo Hvizd z Holešova, pro nejmenší si přichystalo loutkové představení Zachraňte les. „Dospělí se mohou těšit na kulturní zážitek v bývalé knihovně už příští týden, kdy přijede do Zlína Divadlo Ventil Hranice s představením Jak je důležité míti Filipa. To je na programu v sobotu 31. října v 19 hodin," doplnila organizátorka Lenka Sýkorová.

Muzeum v Kroměříži chystá čokoládové dílny

Kdy: sobota 24. října od 9 do 12 a 13 do 16 hodin
Kde: Muzeum Kroměřížska
V rámci slavnostního zahájení nové výstavy Čokoládové pokušení a Reklama a děti připravilo Muzeum Kroměřížska tvořivou dílnu. Koná se zítra a hlavním tématem bude nejpopulárnější sladkost na světě tedy čokoláda. „Pohladíme takříkajíc chuťové buňky malých i velkých návštěvníků. Čeká je výroba a zdobení drobných cukrovinek, dortíků a ve světě stále oblíbenějších čokoládových jednohubek, takzvaných cake pops. Na sladkosti si také bude možnost vyrobit originální krabičky," prozradil ředitel muzea Jiří Stránský. Vstupné do dílny činí padesát korun včetně použitého materiálu.

Marie Zelená představí nové návrhy

Kdy: sobota 24. října v 15.30 a 19.30 hodin
Kde: Ostrožská Nová Ves, sportovní hala
Kulturní a módní večer v Ostrožské Nové Vsi nabídne také letos pestrý program. Kromě přehlídky nových modelů z dílny módní návrhářky a rodačky Marie Zelené se diváci mohou těšit na modely Luďka Hanáka a Martina Čapka. Pozvání přijal také zpěvák Bohuš Matuš, který večer obohatí svým vystoupením.
Na mole se předvedou známé české modelky jako Gabriela Kratochvílová Česká Miss 2013, nebo třeba Eliška Bučková Česká Miss 2008.
„Chtěla bych tímto večerem poděkovat za padesát let života ve zdraví. Chci proto svojí částí podpořit lidi a hlavně malé děti. Představím dva nové umělecké projekty, které jsou zaměřeny na podporu nemocných dětí, které musí pobývat v nemocnicích," uvedla pořadatelka akce Marie Zelená.
Do jednoho z projektů zapojila onkologicky nemocné předškolní děti, které se léčí ve fakultní dětské nemocnici v Brně a současně v Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Návrhářka pro lékaře vytvořila speciální veselé zástěrky.
„Děti pak díky nim snad alespoň na chvíli zapomenou na vyšetření, která je čekají. Na tento večer jsem pozvala významné hosty: primáře a lékaře dětských oddělení z nemocnic z Uherského Hradiště, Zlína, Kyjova a Brna kteří si je pak po představení modelkami odvezou jako dárek do svých oddělení," dodala Marie Zelená.
K vidění budou během večera také tematické modely návrhářky z projektu Návraty k hodnotám, které se vztahují k důležitosti uchování odkazu našich předků a našich českých hodnot.
Akce se uskuteční zítra ve sportovní hale v Ostrožské Nové Vsi, a to v půl čtvrté a následně i v půl osmé.

Modely vláčků míří do Uherského Hradiště

Kdy: pátek 23. až neděle 25. října
Kde: Reduta v Uherském Hradišti
Nákladní vagony, rychlíky, výhybky či vlakové nádraží i s výpravčím. To vše si mohou zájemci prohlédnout nejen ve kterékoliv železniční stanici, ale ve zmenšené podobě také v uherskohradišťské Redutě. Její prostory totiž budou od dnešního dne hostit výstavu modelové železnice, která nese název Jede vláček, kolejáček… III.
Expozici „zmenšenin" života na železnici pro všechny příznivce vláčků připravil Klub železničních modelářů Slovácko. Výstavu navíc obohatí také doprovodný program, v jehož rámci bude zájemce z řad dětí na Masarykově náměstí vozit Sičova drobná železnice.
Výstava modelové železnice potrvá od pátku do neděle 25. října. Zhlédnout ji zájemci mohou vždy od 9 do 18 hodin, v neděli pak do 16 hodin.

Divadlo Brod v neděli zahraje Caesara od Voskovce a Wericha

Kdy: neděle 25. října v 17 hodin
Kde: Dům kultury v Uherském Brodě
Historickou divadelní hru nastavující zrcadlo současné době budou moci zájemci zhlédnout v neděli 25. října v uherskobrodském Domě kultury. Inscenace Caesar v podání Divadla Brod začne v tamním velkém sále v 17 hodin. Představení původně z pera Jiřího Voskovce a Jana Wericha mělo premiéru v roce 1932 a v roce 2014 jej nastudovali ochotníci z Divadla Brod, kde se premiéra setkala s bouřlivými ovacemi.
Notoricky známý příběh posledních Caesarových dní je netradiční zejména svými narážkami na současné politické dění. V hlavních rolích se objeví v představení mimo jiné Libor Talaš, Lenka Sasínová, Pavel Chramosta a Roman Švehlík.

Folkloristé z Dolňácka naučí zájemce nové tance

Kdy: sobota 24. října od 19 hodin
Kde: sportovní hala v Hluku
Folklorní tancování je pro všechny, kteří se rádi „vrtí" za doprovodu muziky a chtěli by se naučit něco nového nebo oprášit tance, které už trochu pozapomněli. Těmito slovy zvou na sobotní program nazvaný Folklorní tancování zástupci souboru Dolňácko z Hluku. Akci bude hostit tamní přednáškový sál ve sportovní hale od 19 hodin.

Jižanský rock zazní v Otrokovicích

Kdy: sobota 24. října od 18 hodin
Kde: Otrokovická Beseda
Tradiční mezinárodní přehlídku jižanského rocku včetně možnosti degustace neméně tradičních a mezinárodních nápojů chystá na sobotu Otrokovická Beseda. Festival Stetson and Bourbon se tam koná letos podeváté. Kdo se na něm představí tentokrát? Hudební přehlídku zahájí v 18 hodin kapela B. S. B. z Valašského Meziříčí. V 19.30 hodin nastoupí slovenský host The Butchers. V 21 hodin se objeví na pódiu se svou skupinou polský houslový virtuos Jan Galach. Vrcholem festivalu bude Bandoleros, kapela z Liberce. Vstupné na místě je 180 korun, vstupenky jsou slosovatelné.

Medové odpoledne: k dostání bude květový, akátový i lesní med

Kdy: sobota 24. října od 14 hodin
Kde: Štítná nad Vláří, kulturní dům
Ochutnávka medu, medoviny, pečení a zdobení perníků, košt slivovice, výstava zahrádkářských výpěstků, včelařských potřeb, včelí tombola a příjemné tóny cimbálovky vás čekají na XI. ročníku Medového odpoledne v Kulturním domě ve Štítné nad Vláří, lákají organizátoři.
„Už dnes večer budou vybrané posudkové komise hodnotit nejlepší med zúčastněných včelařů a rovněž již tradičně také nejlepší trnkovou slivovici ta se tady koštuje už osmým rokem," připomíná za pořadatele Alois Tarabus.
A jak to probíhá? Příznivci tohoto valašského moku a trochy recese dají k posouzení půllitrový vzorek trnkové slivovice, kterou pak okoštuje proškolená laická komise, v sobotu od 15 hodin však bude moct vzorky ochutnat a ohodnotit i široká veřejnost.
Ochutnávky všeho druhu jsou ostatně podstatou akce. Návštěvníci mohou ochutnat květový, akátový, lípový, lesní, pastovaný, různé druhy medoviny i ostatní včelí produkty. „Příjemným překvapením a zábavou bude jistě včelí tombola, sestavená z přírodních produktů. K vidění budou živé včely ve skleněném úle, výroba svíček z včelího vosku, výpěstky tamních zahrádkářů," láká Alois Tarabus.
Ve 14.30 hodin budou pak slavnostně vyhlášeni vítězové soutěží o nejlepší med a slivovici. S pestrým programem již tradičně vystoupí děti z mateřských škol ze Štítné a Jestřabí a školní soubor Javorníček. A aby hudby nebylo málo, celé odpoledne zpříjemní cimbálová muzika Klobučan s tanečním souborem z Valašských Klobouk.

Muzeum zve na Ševcovskou pouť

Kdy: sobota 24. října od 10 do 16 hodin
Kde: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Ševcovská pouť má ve Zlíně už dlouholetou tradici. I zítra čeká na návštvníky bohatý a pestrý program. Naskytne se jim třeba jedinečná šance vidět výrobu legendární obuvi značky PRESTIGE. V muzejní průmyslové dílně totiž ožije obuvnický kruh a k vidění bude závěrečná fáze výroby prestižek, jejich dokončení, kontrola a balení. Návštěvníci však nebudou jen pasivně sledovat šikovné ruce obuvníků z firmy MOLEDA ze Zlína. Odvážnější si sami mohou vyzkoušet svou zručnost, například při skládání krabic nebo při šněrování obuvi. Ale pozor, obuvnická linka na nikoho nečeká! Vstupné pro dospělého je 50 Kč, snížené 20 Kč, děti do 6 let a ZTP zdarma.

Autor: Redakce

23.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Divoké prase - ilustrační foto.

Policejní odstřelovači v akci

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Hubertova jízda

Svátek svatého Huberta připadá na 3. listopadu, v různých jezdeckých stájích se ale konají Hubertovy jízdy jako připomínka parforsních honů často již od konce září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení