VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

29.12.2016
SDÍLEJ:

Místo, kde stával zámeček Pepčín, je místem silvestrovského setkání turistů. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Blanka Malušová

Červený kříž vysvětí při silvestrovském setkání

Kladná-Žilín - Luhačovice zrekonstruovaly za 71 tisíc červený kříž nad Kladnou-Žilínem. Vysvětí jej v rámci silvestrovského setkání v 11 hodin dopoledne. Kříž leží na značené turistické pěší trase. Je zhotoven z terasa, v jeho vrchní části je tělo Krista z ocelolitiny. Kříž byl poničený, znečištěný spadem z ovzduší, řasou ze stromů, lišejníkem, chyběly mu některé části, objevovaly se praskliny a trhliny. Ocelolitina těla Krista byla zrezivělá. Kromě vlivů prostředí a stáří měly jeho stav ovlivnit i neodborné zásahy v minulosti, uvádí se na webu města.

Návrh obnovy a restaurování kříže vypracoval umělecký kamenosochař Filip Slezák z Bohuslavic u Zlína. Na obnově pracoval od srpna do října.

Náklady se vyšplhaly na 71 tisíc korun, Zlínský kraj vypomohl částkou 35 500 Kč. (poh)

Češi a Slováci se tradičně setkají na Velké Javořině. Zazní i obě hymny

Tradice setkávání na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat sahá až do 19. století.

Velká Javořina - Také letos se uskuteční silvestrovské setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, na 970 metrů vysoké Velké Javořině, jehož tradice sahá až do 19. století. V novodobém pojetí lze ročníky počítat od roku 1993.

„V jednu hodinu odpoledne si u zapálené vatry zazpíváme československou hymnu, poté vystoupí mužský pěvecký sbor Boršičané z Boršic u Blatnice a pak se už vše ponese v duchu neformálního setkání," sdělil ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště Antonín Mach, který se na organizaci podílí. V zákulisí se také proslýchá, že by na Velkou Javořinu měl letos zavítat také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. (vt)

Setkání na Velkém Lopeníku podpoří návštěvníci z Hané

Velký Lopeník - O organizaci silvestrovského setkání na Velkém Lopeníku se starají především obce Lopeník a Březová. Starosta Lopeníku Roman Buček si navíc pochvaluje zvýšený zájem lidí o tuto akci.

„Před dvěma lety jsme uspořádali nultý ročník a jednalo se opravdu o soukromou akci s několika známými. Letos tomu budou od té doby už dva roky a očekáváme kolem tří stovek lidí. Dokonce mi volali zájemci až z Hané, že dojedou na setkání dvěma autobusy," prozradil Roman Buček. Návštěvníci se tak v deset hodin sejdou hromadně na parkovišti u lopenické hájenky. Od ní vyrazí na vrchol k rozhledně. Těšit se přitom mohou na svařák, bohaté občerstvení a dobrou atmosféru. (vt)

Na Pepčíně si příchozí mohou prohlédnout základy zámečku

Pepčín - S oficiálním přáním šťastného nového roku od starostů Drslavic, Veletin, Hradčovic, Vlčnova a Uherského Brodu mohou o Silvestru počítat rovněž na Pepčíně, na místě ležícím na rozhraní katastrů Vlčnova a Drslavic.

Už patnácté setkání letos ozdobí nově zrekonstruované základy zámečku, jenž na místě setkání kdysi stával. „Sraz je v jedenáct hodin dopoledne na místě, kde stával zámeček. Ve dvanáct popřejí starostové lidem do nového roku a zazpíváme si československou hymnu. Poté bude už organizace programu na návštěvnících," uvedl starosta Drslavic Rostislav Mihel. (vt)

Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj

Valašské Meziříčí - Tradiční oslavy na náměstí si pro obyvatele i návštěvníky připravilo u příležitosti příchodu roku 2017 město Valašské Meziříčí. Uskuteční se v sobotu 31. prosince od 17 hodin. Ohňostroj se nad městem rozzáří v 19 hodin.

„Pro všechny, kteří se rozhodnou oslavit příchod nového roku pod širým nebem, bude připravený zábavný program," ujistila mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

Poslední den roku se začne v Meziříčí slavit v 17 hodin. Pro děti je připravený program plný soutěží a diskotéka s Hitrádiem Orion. Zhruba v 18:45 hodin bude následovat novoroční přání starosty města Roberta Stržínka.

V 19 hodin začne každoroční pyrotechnická show. Do osmé hodiny večer pak bude pokračovat hudební produkce Hitrádia Orion. Od 20.30 hodin bude pro zájemce otevřený farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s možností prohlédnout si betlém a poslechnout si varhanní hudbu. (mib)

Portáši pozvou na tradiční pochůzku, lidé se sejdou také pod Brdem

Brdo, Rusava - Konec roku bývá tradičně časem procházek či společných setkání. Už den před Silvestrem tak mohou lidé například na kole, sáňkách či běžkách nebo pěšky vyrazit na oblíbené setkání pod rozhlednou Brdo v Chřibech: i letos se koná už tento pátek 30. prosince. „Vyráží se z Kamínky až pod rozhlednu a pak zase zpátky. Sraz je v osm hodin," zvou organizátoři.

Přímo poslední prosincový den pak Valašský sbor portášský rusavské desátnictvo pořádá Silvestrovskou pochůzku kolem obce Rusava na Kroměřížsku: sraz účastníků je v 9 hodin u obecního úřadu. (hed)

Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy

Vsetín - Novinkou oslav příchodu nového roku bude letos 31. prosince na Vsetíně takzvaný rodinný silvestr před radnicí, který vyvrcholí velkým ohňostrojem v 19 hodin. Od půlnočního přípitku a ohňostroje letos vedení města upustilo.

Podvečernímu ohňostroji bude předcházet program pro děti i dospělé, letos na téma Ledové království. Především děti se tedy budou moci veselit s postavami oblíbeného animovaného pohádkového filmu Olafem, Annou či Elsou.

„V uplynulých dvou letech se návštěvnost půlnočního ohňostroje snižovala, a naopak odpolední program byl stále více navštěvován a jeho oblíbenost rostla. Proto jsme se rozhodli uspořádat pouze jednu oslavu příchodu nového roku, aby si ohňostroje mohly užít i děti a všichni se mohli setkat před radnicí a popřát si už v podvečer, a večer pak trávit každý po svém," vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.

Začátek silvestrovského setkání před vsetínskou radnicí je v 18 hodin, program začne v 18.30 hodin a ohňostroj přijde na řadu v 19 hodin. (mib)

Ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou

Spytihněv  - Vůně zabijačkových pochoutek se ponese v samém závěru roku ze Spytihněvi. Zabijačku tradičně chystají o posledním dni v roce na prostranství před kulturním domem, a ani letošek nebude výjimkou. „Začíná na Silvestra už v devět hodin. Bude vše, co k tomu patří. Tedy polévka, jelita, jitrnice, tlačenka, ale také na zahřátí svařák či třeba punč," láká starosta Vít Tomaštík. Tradičně si zabijačku podle něj nenechá ujít asi tisícovka lidí. „Akce možná vydrží tak do patnácté hodiny. Kdo ale přijde pozdě, riskuje, že už na něj nic nezbude a bude si muset nechat zajít chuť," podotýká starosta. (jk)

Ilustrační foto: Deník

Vyhlášené ohňostroje chystají i obce, jinde si ho lidé užijí až na Nový rok

Dřínov, Holešov - Velkou tradici má silvestrovský ohňostroj v obci Dřínov na Kroměřížsku: jezdí se na něj každoročně podívat tisíce lidí odjinud. „Města na oslavy poslední dobou zanevřela, ale komu ohňostroj chybí, doporučuju právě Dřínov," radí maminka z Holešova Kamila Příhodová.

A obec je na popularitu akce patřičně pyšná. „Letos pořádáme už dvanáctý ročník, odhadem se ho účastní okolo dvou tisíc lidí," pochvaluje si tamní starosta Miroslav Štěpánek. Letos ohňostroj začíná v 17 hodin na tamním hřišti. V Holešově pořádají ohňostroj každým rokem až na Nový rok a také tam se mohou pochlubit vysokým počtem návštěvníků.

„Je to jedna z hlavních tradic města, kterou si pokaždé nenechají ujít tisíce lidí. Koná se pravidelně na Nový rok v pět hodin odpoledne v zámecké zahradě. Často je to znát i na kolonách aut, které se tvoří ve směrech od Kroměříže nebo Zlína," upozorňuje mluvčí tamní radnice Jana Rohanová, aby lidé vyrazili včas. (hed)

Autor: Redakce

29.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Ilustrační foto

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení