VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za zábavou na Zlínsku? Vyberte si

9.9.2017
SDÍLEJ:

Pohádkový les ve SlavičíněFoto: DENÍK/Iva Chmelová

Pohádková pomoc potřebným

Pohádkový les pro rodiny s malými dětmi bude přichystán dnes v zahradě Čiperovy vily na Burešově. Nepůjde jen o zábavu. „Výtěžek z letošního čtvrtého ročníku akce Pohádkový les půjde na podporu činnosti Střediska rané péče EDUCO Zlín, které pečuje o rodiny s dětmi s postižením ve Zlínském kraji. V současné době zajišťuje péči o sto rodin na Zlínsku,“sdělila cíl benefice Šárka Kovaříková ze střediska Educo.

Pohádkový les začíná ve 14 hodin a až do šesté večerní se děti mohou bavit soutěžemi, zastřílet si s indiány z luku nebo zadovádět na skákacím hradu či trampolíně. Pořadatelé připravili i zajímavé praktické zpestření v podobě bazárku hraček. Za přinesenou hračku si dárce za symbolickou cenu může odnést jinou. Cena vstupného je 50 Kč. (ex)

Pouť zahájí mší pro děti a mládež  

František Sedláček dnes ve 13. 30 započne pouť ve zlínské Štípě mší pro děti a mládež, která bude sloužena ve starém poutním kostelíku. V 15.00 hod začne benefiční koncert přerovského souboru ADD Gospel a 17.00 bude sloužena poutní mše svatá. V neděli bude kostel zpřístupněný do 18.00 a bude možno využít komentované prohlídky. (ex)

Studenti Univerzity třetího věku ukazují výtvarné práce  

Výstava výtvarných prací posluchačů Univerzity třetího věku je nově k vidění v atriu rektorátu Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. „Univerzita třetího věku je jedním z velmi dobrých počinů, který seniorům nabízí možnost aktivního trávení volného času. Nabízené obory pomáhají objevovat mnohé talenty a rozvíjí jejich další schopnosti,“ je přesvědčená krajská radní Michaela Blahová.


U příležitosti výstavy byla vydána brožura, představující vystavené výtvarné práce čtyř desítek posluchačů výtvarného oboru.
Na UTB se konají kurzy Univerzity třetího věku patnáct let. Za tu dobu je už absolvovalo několik tisíc účastníků. Studium je obvykle dvouleté (čtyřsemestrální) s možností pokračování bez omezení.

Posluchač může zároveň navštěvovat i více kurzů. Na přednáškách se podílejí akademičtí pracovníci univerzity i odborníci z jiných škol a praxe. 
Výstava bude v sídle rektorátu k vidění do 16. září 2017. (poh)

Bikeř startují v sobotu ve Zlíně 

Pátý závod seriálu RPM stav wood bike series si užijí sjezdaři na horských kolech ve Zlíně. Soutěž startuje dnes v 11 hodin v lokalitě nad gymnáziem u Hvězdárny. Bikery čekají dvě rychlostní zkoušky, které se pojedou dvakrát. V čele klasifikace je zatím David Šůstek z týmu DH Slovan Luhačovice, následují jej Martin Kolajík a Martin Kulhánek. Po závodě ve Zlíně pojedou jezdci už jen závěrečný díl v Podkopné Lhotě. (miš)

Lhota bude plná pohádkových bytostí  

Pohádkové bytosti, jako například vodníka či Popelku, potkají lidé v neděli ve Lhotě na Zlínsku. Koná se tam totiž poprvé akce Pohádková Lhota. Start je od 14 hodin od obchodu, v cíli na každého čeká odměna. V případě deště se akce koná v tamním centru volnočasových aktivit. (jk)

V Hostišové ochutnají slivovice

Jubilejní 20. ročník koštování slivovice pořádají v sobotu v Hostišové. Koná se od 16 hodin za kulturním domem, v případě deště bude akce v kulturáku. Půllitrové vzorky mohou lidé odevzdávat nejpozději před začátkem akce. Vyhlášení výsledků se koná v 18 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Medium. (jk)

Autor: Redakce

9.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ministr vnitra Milan Chovanec.

Do Vrbětic přijede i ministr Chovanec

Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Rovných deset milionů korun vyčlenil Zlínský kraj ve svém rozpočtu na dotační program, kterým chce přilákat filmaře do regionu a vrátit tak Zlínskému kraji pověst filmové destinace. Podpořeny budou hrané, dokumentární či animované filmy určené pro distribuci v kinech či v televizním vysílání.

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení