VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní servis na víkend 2. a 3. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit o víkendu 2. a 3. října.

1.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

ZLÍNSKO

KINA

ZLÍN:

Golden Apple Cinema: Alfa a Omega (10.15, 15), Čarodějův učeň (15.05), Machři (jen so: 18.15, 20.30), Největší z Čechů (16, jen so: 22.35), Rezident Evil: Afterlife (17, 19.15, 21.30), Román pro muže (11, 13.15, 15.30, 17.45, 18, 20.15, jen so: 22.15), Tajemství mumie (12.30, jen so: 22.30), Wall Street: Peníze nikdy nespí (15.45, 18.30, 20, 21, jen so: 22.45), Let´s Dance (15.15), Karate Kid (10.10, 13.05), Kuky se vrací (14), Sammyho dobrodružství 10.30, 13), Shrek: Zvonec a konec (12.45), Toy story 3: Příběh hraček (10), Ženy v pokušení (11.30).
Velké kino: Kajínek (17), Román pro muže (19.30).
Kino Květen: Karate Kid (jen so: 17, 19.30), Machři (jen ne: 17).

LUHAČOVICE: Kino Elektra: Ženy v pokušení (jen so: 19).
VALAŠSKÉ KLOBOUKY: Kino Svět: Počátek (jen so: 19.30).
VIZOVICE: Kino Vizovice: Kuky se vrací (jen ne: 17).

KLUBY, KONCERTY

ZLÍN:

Flip: Diskotéka (jen so: 21).
Mojito club: Kubánská hudba (jen so: 20).
Prostranství před kostelem Panny Marie Pomocnice křesťanů: Festival pod věží (so: 10.30, ne: 14.30).
Lyžařský svah: Velká zlínská drakiáda (jen ne: 13).

LUHAČOVICE: Vinárna Racek: Taneční večery s živou hudbou (19).
POZLOVICE: Valašský šenk Ogar: Plavci – Rangers (jen so: 19).

DIVADLA

ZLÍN:

Městské divadlo Zlín: Velký sál: Ženitba (jen so: 19), Čučudejské pohádky – premiéra (jen ne: 14.30).
Malá scéna Zlín: Výročí (jen so: 19.30).

VÝSTAVY

ZLÍN:

Galerie Kabinet T: Berlínští umělci: Astrid Sourkova, Markus Selg a Erwin Kneihsl uvedou výstavu inspirovanou výstavbou města Zlína na téma rychle rostoucí metropole (do 22. 10.).
Dům umění: Civilizované bydlení pro každého – výstava Jana Vaňka (do 14. 11.).
32. budova továrního areálu Svit: Hry a klamy – interaktivní putovní výstava, kde je dotýkání se exponátů povoleno a vyžadováno (do 7. 11.).
Zámek: Velkoměstská periferie – výstava Zbyňka Baladrána, Barbory Klímové, Jiřího Skály a Tomáše Svobody (do 28. 11.).
Alternativa – kulturní institut Zlín: Barvy snů – výstava Renaty Švecové (do 30. 10.).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY: Vestibul městského úřadu: Případ faráře Půčka: Nedašov 1949 – stálá expozice, Čestní občané města Valašské Klobouky (do 31. 12.).
LUHAČOVICE: Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku – výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).
BRUMOV-BYLNICE: Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).

UHERSKOHRADIŠŤSKO

KINA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Kino Reduta: Čarodějův učeň (jen so: 16.30), Iluzionista (jen so: 18.45), Román pro muže (so: 20.30, ne: 20), Alenka v říši divů (jen ne: 15.30), Unaveni slunce 2: Odpor (jen ne: 17.30).
HLUK: Kino Hluk: Doktor od jezera hrochů (19.30).
KUNOVICE: Kino Lípa: Sex ve městě 2 (jen ne: 19.30).

KLUBY, KONCERTY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Klub No. 6: Diskotéka (21).
Klub kultury: 3. mezinárodní taneční soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích (jen so: 8).

STARÉ MĚSTO: Sokolovna: Nedělní odpoledne pro děti a dospělé – kouzelník Jiří Hadaš, taneční skupina Zone4you, David Uličník – 4TET (jen ne: 16).
BUCHLOVICE: Náměstí: Zpívání o víně (jen ne: 14).
UHERSKÝ BROD: Dům kultury: Púťový slovácký večer (jen so: 19.30).

DIVADLA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Slovácké divadlo: Bambiland (jen so: 19).
Klub kultury: Pekelná pohádka – dětské divadlo (jen ne: 15).

VÝSTAVY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Galerie Slováckého muzea: Karel Bartošík – Kapesní stříbro (do 3. 10.).
Galerie Slováckého muzea: Jaroslav Koléšek – Archeologie stroje (do 31. 12.).
Galerie Slováckého muzea: Odtud jinam a zase zpátky: Gabriela Nováková-Varmužová – kresba, Vratislav Varmuža – plastika, grafika (do 10. 10.).
Klub kultury: Branislav Kristín – Obrazy (do 7. 10.).
Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.

STARÉ MĚSTO: Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.
KUNOVICE: Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.
BUCHLOVICE: Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína – stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.
VLČNOV: Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravsko slovenském pomezí – stálá expozice.

KROMĚŘÍŽSKO

KINA

KROMĚŘÍŽ: Kino Nadsklepí: Poslední vládce větru (17, 19.30).

KLUBY, KONCERTY

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM: Zámek: Cestování v čase s obyvateli zámku (jen so: 16).

VÝSTAVY

KROMĚŘÍŽ:

Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.
Zámek: Výstava Josef Ignác Sadler 1725 – 1767 (do 3. 10.).
Galerie Orlovna: František Hodonský – výstava obrazů a matric k dřevořezům (do 4. 10.).

VSETÍNSKO

KINA

VSETÍN: Kino Vatra: Kuky se vrací (16), Avatar (19).
HOVĚZÍ: Kino Hovězí: Zatím spolu, zatím živi (jen ne: 19.30).
KELČ: Kino Kelč: Kuky se vrací (jen ne: 18).
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Kino Panorama: Kajínek (17.30, 20).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Kino Svět: Mimina (jen so: 17.30), Unaveni sluncem 2: Odpor (jen so: 19.30), Muzika (jen ne: 17), Iluzionista (jen ne: 19.30).

KLUBY, KONCERTY

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: M-klub: Eggnoise, Band Jiřího Kováře (jen so: 20).
ZUBŘÍ: Klub Zubří: Swing Band Zubří Jindřicha Dořičáka a Láďa Kerndl (jen so: 19).

VÝSTAVY

VSETÍN:

Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.
Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.
Zámek: Budiž světlo! – výstava provede historií osvětlování lidských obydlí a jejich okolí od nejstarších dob po současnost (do 9. 1. 2011).
Zámek: Kouzlo dotyku – interaktivní výstava, kde neplatí zákaz Nedotýkat se exponátů! (do 31. 12.).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Galerie Sýpka: Jožka Baruch – …grafická balada (do 1. 7. 2011).
Městská knihovna: Filipíny – země tisíce ostrovů (do 31. 10.).
Zámek Kinských: Kouzlení s paličkovanou krajkou (do 10. 10.).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: T–klub: Učitelia a absolventi – výstava pedagogů a absolventů ZUŠ IWK v Považské Bystrici (do 5. 10.).
NOVÝ HROZENKOV: Památník Antonína Strnadela: Ateliér 1955 – výstava Oldřicha Františka Krajíčka (do 31. 10.).

Autor: Silvie Pospíšilová

1.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Divoké prase - ilustrační foto.

Policejní odstřelovači v akci

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Hubertova jízda

Svátek svatého Huberta připadá na 3. listopadu, v různých jezdeckých stájích se ale konají Hubertovy jízdy jako připomínka parforsních honů často již od konce září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení