VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Noc s Andersenem na 17. ZŠ

I letos se Žákovská knihovna ZŠ Zlín, Křiby připojila k oslavám Mezinárodního dne dětské knihy akcí „Noc s Andersenem". Toto populární setkání malých čtenářů se konalo z pátku 1. 4. na sobotu 2. 4. 2016 na naší škole. A jaký by to byl aprílový den bez legrace? Té jsme si užili opravdu dostatek. To, že pohádkové putování bude zábavou, nám napovědělo už samotné téma večera, a to nám všem známé příběhy Macha a Šebestové.

5.4.2016
SDÍLEJ:

Noc s Andersenem na 17. ZŠFoto: Dagmar Mrnuštíková

Vše jsme odstartovali již v pět hodin odpoledne. Jakmile se „spáči" ubytovali v učebnách, zahájili jsme společně program přivítáním a hymnou u vzácného stromu – Pohádkovníku.

Poté starší žáci předvedli jejich mladším spolužákům svůj herecký um v divadelním představení o tom, jak Mach a Šebestová získali utržené sluchátko. Dalším překvapením byla návštěva milého hosta z Městského divadla Zlín, slečny Markéty Kalužíkové.

Své kreativní cítění mohly děti předvést při plnění úkolů ve výtvarné, hudební či dramatické dílně, kterému předcházela společná četba. Podle toho, jak která skupinka malých čtenářů okouzlila svou tvůrčí interpretací odbornou porotu, obdržela zasloužený počet bodů. Nutno dodat, že hodnotící komise měla těžkou práci.

Rozhodnuto bylo až po baterkovém pátrání noční školou za Karlem IV., kterého Pažout s Horáčkem proměnili ve vrabce. Pak již na každého čekala vytoužená odměna, a že bylo z čeho vybírat!

Jak dobře se nám uléhalo do útulných pelíšků ve školních třídách. V klidně oddechujících tvářičkách našich spáčů se odrážela spokojenost. Pod zavřenými víčky už letěli možná zase zpátky do pohádky.

Velmi nás potěšilo, že večer společně s námi strávili kamarádi z Dětského domova, Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy Zlín.
Velké poděkování patří studentům 2. ročníku ze Střední školy pedagogické a sociální Zlín za pomoc při organizaci.
Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli.

Těšíme se za rok opět na shledanou.

Dagmar Mrnuštíková

PIŠTE, FOŤTE – příště tu může být 
i váš příspěvek Reportérem se může stát každý. Stačí mít chuť, vzít mobil, fotoaparát, tužku 
a papír nebo si sednout 
k počítači a poslat příspěvek. Zajímají nás vaše názory, 
náměty i postřehy. 
Pošlete nebo přineste 
zajímavý článek.

Autor: Redakce

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení