VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Mladí lidé zahráli muzikál o Kristově smrti. Složili jej sami

„Chtěla bych mít taková vnoučata, aby byla také tak šikovná a já na ně byla hrdá," řekla Deníku dojatým hlasem Jiřina Ciroková z Malenovic, která si v sobotu odpoledne se stovkami dalších lidí připomněla na zlínském náměstí Míru biblické události, které se dnes pojí s velikonočními svátky.

2.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 2.4.2017
SDÍLEJ:

V sobotu 1. dubna 2017 sehrála křesťanská mládež na zlínském náměstí Míru muzikál Až na smrt!, který připomněl události blížících se Velikonoc. Akce byla součástí víkendového setkání křesťanské mládeže, přijela na něj více než tisícovka účastníků.Foto: Deník / Kuncová Jarmila

Křesťanská mládež, konkrétně seskupení TAKK z Kroměřížska, tam totiž sehrála muzikál nazvaný Až na smrt. Vyprávěl o posledních okamžicích života Ježíše Krista, jeho umučení i zmrtvýchvstání. Muzikálem bylo zakončeno dvoudenní setkání křesťanské mládeže, na které se sjelo asi 1100 lidí. Záštitu nad akcí převzal olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Setkání si nenechala ujít například jednadvacetiletá Veronika Sýkorová z Želechovic nad Dřevnicí, která navíc pomáhala ve žluté pořadatelské vestě. „Zúčastnila jsem se už po několikáté, byla jsem i na akci na Velehradu či v Prostějově. Láká mě na tom setkávání se známými, sejde se nás tu vždycky spousta. Třeba se celý rok nevidíme, ale tady se potkáme," svěřila se Veronika Sýkorová.

Setkání křesťanské mládeže, která touží po smysluplných věcech a chce prožít něco radostného, nabídlo pestrý program: promluvy, svědectví, cestu víry městem Zlínem, představení aktivit centrem pro mládež a samozřejmě mši svatou. „Setkání mládeže jsou vždy plná skvělých zážitků a nových přátelství," vyzdvihla za pořadatele Denisa Kracíková, vedoucí přípravy setkání.

Mezi mladými panovala přátelská atmosféra, vznikala nová přátelství. „Mám tu samé kamarády. Jsem nadšený, moc se mi tu líbí, příště si určitě setkání nenechám ujít," zhodnotil Martin Vajďák z Trnavy u Zlína, který se setkání zúčastnil vůbec poprvé.

Na samotný závěr setkání všem po muzikálu požehnal Petr Bulvas, který má na starost mládež v Arcidiecézi olomoucké. I on byl muzikálem nadšený. „Bylo to výborné. Zahráli jej mladí lidé, kteří jsou nadšení. Sami si jej složili, angažovali se v něm. Je to úžasné, když mladí lidé sami dokážou udělat něco tak nádherného pro druhého," zhodnotil. 

Autor: Jarmila Kuncová

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Víceúčelové hřiště Rozkvět
5

Nové sportoviště vyroste v Brumově-Bylnici

Exekuce.
DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Kostely otevřou brány, zvou i pomocí webu

Projekt Otevřené brány, který ve Zlínském kraji od května do září zpřístupňuje téměř třicet sakrálních staveb s bezplatným výkladem průvodců, přichází v letošním roce s novinkami: sezonu zahájí slavnostní koncert konaný 2. května v 19:30 v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti, na kterém vystoupí žáci a učitelé ZUŠ Uherské Hradiště.

Je to výzva vyrovnat se Slavii, říká před pohárovým semifinále Vukadinovič

Na oblíbené půdě bude Vukadin Vukadinovič bojovat se Zlínem o historický postup do pohárového finále! Na Slavii strávil sezonu 2014/2015. Dnes v 18.30 hodin jej ale čeká pořádně horký trávník, protože sešívání válí.

Nosek: Návrat do Zlína byl přirozenou volbou

ROZHOVOR/ Ve čtyřiadvaceti v roce 2004 slavil se Zlínem mistrovský titul. V roce 2010 byl bez pardonu vyměněn do Karlových Varů. Včera se vrátil. Po sedmi letech. „Zlín byl přirozenou volbou," přiznal David Nosek, o jehož návratu Deník informoval jako první. Zkušený zadák se v Baťově městě dohodl na dlouhodobější spolupráci.

Znaménka si nechalo vyšetřit osmdesát čtyři lidí

Mateřská znaménka a jiné kožní útvary si v rámci Evropského dne melanomu nechalo na kožním oddělení v Krajské nemocnici T. Bati zkontrolovat 84 lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies