VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Mladí lidé zahráli muzikál o Kristově smrti. Složili jej sami

„Chtěla bych mít taková vnoučata, aby byla také tak šikovná a já na ně byla hrdá," řekla Deníku dojatým hlasem Jiřina Ciroková z Malenovic, která si v sobotu odpoledne se stovkami dalších lidí připomněla na zlínském náměstí Míru biblické události, které se dnes pojí s velikonočními svátky.

2.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 2.4.2017
SDÍLEJ:

V sobotu 1. dubna 2017 sehrála křesťanská mládež na zlínském náměstí Míru muzikál Až na smrt!, který připomněl události blížících se Velikonoc. Akce byla součástí víkendového setkání křesťanské mládeže, přijela na něj více než tisícovka účastníků.Foto: Deník / Kuncová Jarmila

Křesťanská mládež, konkrétně seskupení TAKK z Kroměřížska, tam totiž sehrála muzikál nazvaný Až na smrt. Vyprávěl o posledních okamžicích života Ježíše Krista, jeho umučení i zmrtvýchvstání. Muzikálem bylo zakončeno dvoudenní setkání křesťanské mládeže, na které se sjelo asi 1100 lidí. Záštitu nad akcí převzal olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Setkání si nenechala ujít například jednadvacetiletá Veronika Sýkorová z Želechovic nad Dřevnicí, která navíc pomáhala ve žluté pořadatelské vestě. „Zúčastnila jsem se už po několikáté, byla jsem i na akci na Velehradu či v Prostějově. Láká mě na tom setkávání se známými, sejde se nás tu vždycky spousta. Třeba se celý rok nevidíme, ale tady se potkáme," svěřila se Veronika Sýkorová.

Setkání křesťanské mládeže, která touží po smysluplných věcech a chce prožít něco radostného, nabídlo pestrý program: promluvy, svědectví, cestu víry městem Zlínem, představení aktivit centrem pro mládež a samozřejmě mši svatou. „Setkání mládeže jsou vždy plná skvělých zážitků a nových přátelství," vyzdvihla za pořadatele Denisa Kracíková, vedoucí přípravy setkání.

Mezi mladými panovala přátelská atmosféra, vznikala nová přátelství. „Mám tu samé kamarády. Jsem nadšený, moc se mi tu líbí, příště si určitě setkání nenechám ujít," zhodnotil Martin Vajďák z Trnavy u Zlína, který se setkání zúčastnil vůbec poprvé.

Na samotný závěr setkání všem po muzikálu požehnal Petr Bulvas, který má na starost mládež v Arcidiecézi olomoucké. I on byl muzikálem nadšený. „Bylo to výborné. Zahráli jej mladí lidé, kteří jsou nadšení. Sami si jej složili, angažovali se v něm. Je to úžasné, když mladí lidé sami dokážou udělat něco tak nádherného pro druhého," zhodnotil. 

Autor: Jarmila Kuncová

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vzácný Ara se vylíhl ve Zoo Zlín.

Kopretinka a Tonda přichystali chovatelům milé překvapení

Ilustrační foto

Počet uhynulých i odlovených divočáků dramaticky stoupá

Zlíňanky vyzvou v přípravě výhradně zahraniční týmy

V nezměněném složení, již bez opor Drotárové (konec kariéry), Birkušové a talentované Gärtnerové (obě přestup do Hodonína) začaly s druhou fází přípravy interligové házenkářky Zlína.

Buchlovice budou žít už 16. česnekovým festivalem

Lidé, kteří se o poslední červencové sobotě nechají zlákat populárním XVI. ročníkem Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice, organizovaným Folklorní agenturou Buchlov, se mají nač těšit.

Novinky v českém fotbale. Liga chystá video a tresty pro simulanty

David Lafata padá k zemi, rozhodčí píská. Tenhle nechvalně slavný moment (jeden z mnoha) skončil penaltou. Jenže v nejbližší době už podobné nešvary ve fotbalové lize neuvidíte. 

Lidé nechtěli ze svých zatopených domů. Museli jsme je dostat pryč

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Obrovské škody a ztráty na životech si vyžádaly povodně v roce 1997 na Slovácku. Jen v Uherském Hradišti bylo zničeno 108 domů, 20 000 lidí záchranáři evakuovali a škody činily 2,3 miliardy korun, což odpovídá přibližně čtyřem procentům všech škod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení