VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LUHAČOVICE

Plánují modernizaci družiny

Pozlovice - U školy a školky musejí motoristé v Pozlovicích řádně zpomalit. Před budovy byly instalovány měřiče rychlosti, které mají donutit řidiče dodržovat stanovené limity. Na instalaci dvou radarů získal městys dotaci 80 000 korun od Zlínského kraje z programu Besip. Nyní dostanou děti i nové zázemí.

Kotě za hromadou dřeva zachránili hasiči

Pozlovice - Zoufalé mňoukání kočky zaslechli ve čtvrtek hosté jednoho z hotelů v Luhačovicích.

Do obchodu to složitě obcházejí. Spojnice bude nejdřív za dva roky

Luhačovice - Problémy s parkováním, průjezdem i s cestou do blízkého supermarketu. Luhačovice řeší potíže obyvatel ulice Družstevní a přilehlého sídliště.

V Luhačovicích se léčí malí námořníci. Nechce se jim domů

Luhačovice – Být nemocný nemusí být stále jen otrava. Pro nejmenší pacienty vyzdobili léčebnu v Luhačovicích tak, že děti ani nechtějí domů. Uzdravují se totiž na námořnické lodi.

Vandalové mají utrum. Nové kamery pohlídají Luhačovice

Luhačovice – „Baví mě lázeňská atmosféra, má to zvláštní kouzlo, ke kterému patří i koketování a laškování," přiznává Věra Mikolášková. „Jezdím do lázní často a vždy mívám spoustu času a energie na seznamování a sbližování," usmívá se tajnůstkářsky starší dáma.

Nevidomá sochařka vymodelovala Japonku

Luhoačovice - Zvláštním hostem letošního dřevařského sympozia v Luhačovicích byla nevidomá sochařka Marianna Machalová-Jánošíková, která pochází ze Slovenska a žije ve Valašských Kloboukách (na snímku). Tvoří hliněné sochy a reliéfy, pro sympozium zvolila sochu Japonky, která bude stát v jezírku v japonské zahradě. Pro sochařku, která běžně pracuje v klidu svého ateliéru, byla práce v blízkosti řezbářů používajících také motorové pily nezvyklá.

Petr Borák: Chceme, aby host byl u nás sám sobě terapeutem

Zlínský kraj /ROZHOVOR/ - Hotel Augustiniánský dům se nachází na konci lázeňského centra ve vilové části A. Václavíka v Luhačovicích. Takzvaná pražská čtvrť je vzdálena přibližně deset minut chůze od kolonády a Lázeňského náměstí. Augustiniánský dům byl vybudován před více než stoletím. Jeho provozovatelé tvrdí, že to bylo s duchovním posláním.

Triatlon Luhačovická přehrada ovládli borci zlínského klubu Titan Trilife

Luhačovice – Reprezentanti pořádajícího klubu Titan Trilife Zlín dominovali v triatlonovém závodu Luhačovická přehrada. Vítězství v podniku uspořádaném při příležitosti 25. výročí založení oddílu Titan sport club Zlín - Kudlov, který se konal na tratích 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu, vybojoval Lukáš Jasenský, jenž v cíli dosáhl výsledného času 1:14:30.

Knihovna v Luhačovicích bude tři měsíce zavřená. Čeká ji oprava

Luhačovice - V Luhačovicích mají jasno, které projekty dostanou zelenou. Vedení města totiž schvaluje rozpočet vždy až počátkem března do té doby bývá rozpočtové provizorium, což má velkou výhodu rozpočet se pak schválí přesněji.

V sobotu se koná premiérový ročník závodu v triatlonu Luhačovická přehrada

Luhačovice – Při příležitosti 25. výročí založení oddílu Titan sport club Zlín - Kudlov se v sobotu koná premiérový ročník závodu v triatlonu Luhačovická přehrada, který odstartuje v areálu aquaparku Duha v Pozlovicích ve 13 hodin.

AKTUALIZOVÁNO

Do Luhačovic zavítal Cirkus Bob Navarro King

Zlín - /SOUTĚŽ UKONČENA/ Cirkus Bob Navarro King vznikl osamostatněním se bratrů Navrátilových ze slavného cirkusu Humberto. Historie je tedy úzce spjata s bohatou tradicí neznámějšího českého cirkusu.

V Pozlovicích pokračují rekonstrukce silnic. Dětem také opraví hřiště

Pozlovice – Za pár týdnů budou 
v Pozlovicích jezdit po rekonstruované komunikaci Nivy i využívat opravené herní prvky na dětském hřišti.  

Ve Slopném se řídí heslem Kdo je připraven, není překvapen

Slopné - /HODINA NA VENKOVĚ/ Jen pár kilometrů od Luhačovic se nachází obec obklopená lesy a pastvinami. Slopné. Kromě přírody zde však najdeme také rozvíjející se průmyslovou zónu, v brzké době i moderní Sportcentrum.

Žehnání pramenům v Luhačovicích ozdobil nový kalíšek Nectarium

Luhačovice - Lázeňská sezona odstartovala i v Luhačovicích, kde v hale Vincentka požehnal pramenům farář Hubert Wojcik za doprovodu krojovaných víl. Zahájení zkrášlil také nový lázeňský pohárek Nektarium. Vzešel z návrhu studentky Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze, Adély Choré.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies