VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LUHAČOVICE

AKTUALIZOVÁNO

Obec Krásná je Vesnicí roku 2015, Babice získaly cenu veřejnosti

Luhačovice – Obec Krásná z Karlovarského kraje se od sobotního odpoledne může pyšnit titulem Vesnice roku 2015. Zvítězila v celostátním kole v konkurenci dalších vítězných obcí z jednotlivých krajských kol.

Průtah Luhačovicemi čeká oprava

Luhačovice - Řidiči, kteří často projíždějí hlavním tahem Luhačovic, budou muset v následujících týdnech počítat se zdržením. Hlavní komunikaci, která protíná město, čekají opravy. Komplikace s dopravou by měly začít 21. září, kdy se plánuje s rekonstrukcí začít. Na vozovce se objeví i semafory, objížďky tudíž nehrozí. Bezmála kilometrový úsek by se měl opravit během podzimu. Rekonstrukce vyjde na necelých osm milionů korun.

Na pořádek dohlíží četníci. Jsou však seriáloví. Podívejte se

Luhačovice - Lázeňské město se v těchto dnech změnilo ve filmařskou lokaci. Natáčí se zde nový krimiseriál Četníci z Luhačovic. Části lázeňského centra se tak na pár okamžiků vrátily v čase, do doby první republiky.

Noví policisté skládali v Luhačovicích přísahu. Stávající policisté byli oceněni

Zlínský kraj - Slavnostní fanfáry rozezněly minulý pátek odpoledne luhačovické Lázeňské náměstí. Svou přísahu zde složilo čtrnáct nováčků zlínské krajské policie. Strážmistři Šimík, Janota, Tománek, Dlapková, Divoký, Kopečný, to jsou některá nová jména v řadách ochránců zákona. Všichni se na svou dráhu u policie, jak prozradili krátce před slibem, těšili.

Lázeňské město vedou dva místostarostové

Luhačovice - Luhačovice mají druhého místostarostu. Stal se jím Roman Lebloch, který už dříve tuto funkci vykonával. Nynější starostka Marie Semelová je totiž dlouhodobě nemocná. Z toho důvodu bylo nutné zvolit dalšího zástupce. Opatření je ale dočasné.

Některé lázně na Západě by se teď od Luhačovic mohly učit

Luhačovice – /ROZHOVOR/ Radomil Kop je místostarostou Luhačovic necelý rok. Od zametače v továrně ušel dlouhou cestu až ke křeslu v zastupitelstvu. Ve volném čase píše knihy a učí se jazyky.

Oprava pěší zóny není hotová a podle města je navíc „zfušovaná"

Luhačovice - Ani třetí posunutí termínu nestačilo na dokončení pěší zóny v ulici Dr. Veselého v Luhačovicích. Rekonstrukce měla být hotová už koncem května tohoto roku, ale firma tento termín promeškala.

Zahrada v luhačovickém hotelu Augustiniánský dům patří smyslům

Luhačovice - Zahradu smyslů mohou navštívit lázeňští hosté v Luhačovicích. Najdou ji ve wellness hotelu Augustiniánský dům, který ji otevřel začátkem srpna.

Jan Cimický: Mám štěstí, že mohu žít dva životy

Luhačovice – /ROZHOVOR/ Český psychiatr a prozaik Jan Cimický přiznává, že moc nerozlišuje mezi prací a dovolenou. „Naučil jsem se odpočívat i tak, že dělám něco, co mne baví," říká každoroční návštěvník a čestný host Divadelních Luhačovic.

V Luhačovickém triatlonu dominovali Martin Hečko a Renata Michálková

Luhačovice – Absolutním mužským vítězem 6. ročníku terénního LCE3atlonu 2015 – Luhačovického triatlonu se stal Martin Hečko z Valachbajk Teamu. Hečko dosáhl v závodu složeném z 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a 10 kilometrů běhu, výsledného času 1:40:14.

Sezona borůvek vrcholí. Oblíbený a levnější je samosběr

Provodov - Sklizeň borůvek na farmě Roberta Hustého nedaleko Provodova vrcholí. První odrůdy se daly sbírat již na přelomu června a července, většina plodů dozrává nyní. Sezona je v plném proudu až do začátku září. Pro zájemce o modrofialovou pochoutku je v nabídce buď kilo již nasbíraných plodů za 130 korun, nebo se za 110 korun může pustit do samosběru.

Ve středu se koná 6. ročník Luhačovického triatlonu

Luhačovice – Oddíl orientačního běhu v Luhačovicích ve středu pořádá 6. ročník LCE3atlonu 2015 – Luhačovického triatlonu. Pořadatelé připravili dvě tratě. Pro muže: 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a běh 10 kilometrů. Ženy budou plavat 380 metrů, na horském kole pojedou 20 kilometrů a poběží 8,3 kilometru. Novinkou v letošním ročníku triatlonového podniku na Luhačovicku je závod štafet, kde se jeho aktéři na jednotlivých úsecích můžou libovolně střídat.

Hudečkova akademie představuje další talenty

Luhačovice - Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček včera zahájil již devatenáctý ročník Akademie Václava Hudečka. Divákům se představila také vítězka minulého ročníku houslistka Ludmila Pavlová, dále pak Jiří Stivín s dcerou Markétou a komorní sdružení Musica Minore. Mladí talentovaní houslisté a houslistky ve věku od deseti do dvaceti let projdou v Luhačovicích čtrnáctidenním houslovým maratonem.

Na kolonádě s cyklisty

Luhačovice – Město, pod jehož základy bublá pramen Vincentky a ulicemi se prohání davy návštěvníků, se promění v kolébku cyklistiky. Jezdci všech věkových kategorií budou mít možnost okusit první ročník 28 kilometrů dlouhého závodu Okruh Luhačovským Zálesím. Mikroregion na hranicích Valašska, Slovácka a Hané otevře jezdcům na horských kolech své brány 25. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies