VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OTROKOVICE

Opravují se chodníky na Trávníkách i na Baťově

Otrokovice - Chodník uzavřen. Na tuto ceduli narazí pěší na sídlišti Trávníky v Otrokovicích. Začátkem měsíce se tam totiž dělníci pustili do oprav chodníků v ulici SNP. „Jedná se o úsek, kde se pohybuje větší množství lidí. Nejdříve jsme se proto pustili do opravy páteřních chodníků, poté na řadu přijdou ty vedoucí k jednotlivým domům," informuje mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková. Opravy na Trávníkách potrvají do konce září, spolykají zhruba milion korun.

Kovové kóje nahradí uzamykatelné skříňky

Otrokovice - Nové, bezpečnější šatní skříňky, zdravější školní jídelnu či třeba opravené hřiště. Děti z otrokovických základních a mateřských škol se po letních prázdninách mohou těšit na příjemné změny a novinky. Ty z rozpočtu města, případně školního fondu odsají řadu milionů korun. „Máme ještě staré kovové kóje, které slouží jako šatny pro děti. Žáci už ale toužili po nových, uzamykatelných. Každý tak od nového školního roku bude mít svou novou, za své věci v ní si také ponese zodpovědnost. Pořídíme jich zhruba 420," informuje zástupkyně ředitelky otrokovické základní školy T. G. M. Olga Kadlčíková.

Otrokovické letní slavnosti se inspirují Brazílií. Bude i karneval

Otrokovice - Brazilský karneval a zároveň letní olympijské hry v Rio de Janeiru se letos staly inspirací pro organizátory Otrokovických letních slavností.

AKTUALIZOVÁNO

Ještě týdny omezení. Do opravy dálnice se pustí v polovině srpna

Otrokovice - Skřípot zubů a nervy na pochodu. Řidiči využívající úsek dálnice D55 na Zlínsku se musejí ještě na nějaký čas obrnit trpělivostí: teprve až v polovině srpna se silničáři pustí do opravy zničené cesty v úseku nájezdu od Zlína po sjezd na Otrokovice. Kvůli opakovanému tvoření nebezpečných výtluků tam museli před časem sáhnout k úpravě provozu v pomalých jízdných pruzích. Připojovací pruh je uzavřený, v místě platí stopka. A řidiči se zlobí.

S tou zbraní nesmíte tak žonglovat, radí mi

Otrokovice - Jsem smířena se vším. Budu se vracet bez ruky, bez nohy nebo minimálně bez ucha. Jediné, v co pevně věřím, je, že nezraním nikoho v mém okolí. Blížím se ke střelnici, kde si poprvé vyzkouším střílet ze skutečných zbraní. Doteď jsem nestřílela ani ze vzduchovky.

Koně a Napajedla k sobě patří od roku 1886

Napajedla - Hřebčín Napajedla je známý hlavně pro svůj chov anglických plnokrevníků. Existuje díky Aristidu Baltazzi, který jej v roce 1886 založil. Právě díky jeho snaze se dnes město může přihlásit k dlouhé a kvalitní tradici chovu koní na jeho území.

První Burger fest v Napajedlích přilákal davy. Jak se povedl?

Napajedla – První ročník Burger festu se neobešel bez potíží. Mnozí návštěvníci si museli vystát dlouhou frontu u stánků s občerstvením. 

Halenkovické děti spí v nové lehárně

Halenkovice – Teprve zhruba měsíc slouží dětem v halenkovické mateřské školce opravená stará lehárna.

Schválili závěrečný účet města

Otrokovice - Zastupitelé Otrokovic na svém zasedání schválili závěrečný účet města za rok 2015. Celkově skončilo hospodaření města za rok 2015 přebytkem 12,42 mil. Kč, což znamená, že při celkových příjmech ve výši 389,842 mil. Kč činily výdaje 377,421 mil. Kč. Celá výše přebytku byla použita na umoření úvěrů vzniklých v předchozích letech. Celková výše čerpání úvěrů činila k 31. 12. 2015 78 milionů korun.

Opraví zničenou střechu úřadu

Komárov - V Komárově se pustí do opravy střechy na obecním úřadě. Náklady spolykají zhruba 700 tisíc korun, částku obec hradí pouze ze svého rozpočtu.

Zranila se i menší holčička

Napajedla - Na hlavním silničním tahu z Otrokovic na Napajedla se střetla Škoda Fabia s nákladním vozidlem Tatra. Nehoda ve čtvrtek částečně zablokovala komunikaci u odbočky na Napajedla. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Otrokovic.

Cestu ze Žlutavy do Bělova zavřou na dva měsíce. Zničený most ohrožuje řidiče

Bělov, Žlutava - Najetá necelá dvacítka kilometrů na objízdné trase i kýžený klid od aut. Tak vnímají lidé uzavírku silnice mezi Bělovem a Žlutavou, kterou silničáři kompletně uzavřou od 4. července až do konce prázdnin. Důvodem je oprava havarijního mostu přes Široký potok. Náklady spolykají 6,7 milionu korun.

Vloni jí otrávili psa. Na novou fenku střílejí

Otrokovice - Ještě se pořádně ani nevzpamatovala z náhlé ztráty svého tehdy devítiměsíčního německého ovčáka Dastyho, jemuž jedna ze sousedek pohodila otrávenou uzeninu, a už Radka Juřičková z Otrokovic čelí dalšímu útoku na svou novou roční fenku Meisi.

Chtěli kruháč, nebude. Podobu křižovatky zcela změní obchvat

Otrokovice - Kruhový objezd za téměř osm milionů korun mohl už pár let být v místě nepřehledné křižovatky nedaleko hřbitova v otrokovické části Kvítkovice. Teď je jisté, že se jej šoféři nedočkají: citelně se její stávající podoby dotkne stavba jihovýchodní části obchvatu Otrokovic. V místě vznikne zřejmě nadjezd a podjezd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení