VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Vojáci ve Vrběticích staví zázemí pro jednotky

Vlachovice-Vrbětice, Haluzice – Vozidla Pandrury a Iveco i jiná těžká vojenská technika míří v těchto chvílích do Vlachovic-Vrbětic a Haluzic. K tomu ještě další stovka vojáků ze 14. logistického praporu z Pardubic a Klatov, dále jednotka 15. ženijního pluku z Bechyně a Olomouce a ze 7. mechanizované brigády. Celkem je v areálu a v okolí vrbětických skladů kolem 200 vojáků Armády ČR.

Další výbuchy posunují lhůtu pro vyčištění muničního areálu

Vlachovice-Vrbětice – Výbuchy ve Vrběticích budou podle ministra vnitra Milana Chovance ještě nějakou dobu pokračovat. Podle informací, které momentálně má, není ale potřeba znovu evakuovat přilehlé obce.

Firmy dotčené výbuchy říkají: Visí nad námi Damoklův meč

Vlachovice – „Zabavit výbušniny a předat je armádě. Soukromníkům posbírat licence a nechat zaplatit škody, které vznikly jiným firmám. Ty kvůli výbuchům ve Vrběticích přicházejí o výdělek, protože platí pokuty za nedodržení termínů a nemohou vyrábět i několik dnů. Nedej, bože, aby to schytal další sklad…

Vyšetřování výbuchů přebral speciální útvar prezidia

Vlachovice-Vrbětice – Karenční doba, po kterou nebudou vstupovat do vrbětického muničního areálu policisté, se zvyšuje ze sedmi na devět dní. Důvodem je podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové větší bezpečnost.

Kvůli evakuaci vedlo na jarmek méně cest, lidé si ty správné přesto našli

Valašské Klobouky – Vůně, chutě, zpěv, ale i strach, pláč a dětský nářek. Všechno možné nabízí valašskokloboucky jarmek. Právě proto je také tak oblíbený a městečko pod rozhlednou Královec v tyto dny praská ve švech.

Evakuovaní z Haluzic a Lipové se vracejí domů

Vlachovice – Evakuovaní obyvatelé Haluzic a Lipové se dnes krátce po poledni začali vracet domů. Policie totiž krátce předtím ukončila evakuaci těchto dvou obcí. Evakuované zůstává okolí Vlárských strojíren.

Nespokojenost s „muničákem" byla vidět i na jarmeku

Valašské Klobouky – Situace v obcích v okolí muničního skladu se úzce dotýká celého jižního Valašska. Není proto příliš překvapivé, že se toto téma hojně přetřásalo i na valašskoklobouckém mikulášském jarmeku. Mezi návštěvníky samozřejmě byli také lidé z evakuovaných obcí a u řady diskutujících hloučků byla patrné, co je předmětem hovoru. Vrbětice!

Rušné ráno ve Vlachovicích. Evakuace se dotkla celé obce

Vlachovice – Evakuováno. V tuto dobu, tedy v devět hodin v sobotu ráno, už by měla být zhruba tisícovka obyvatel Vlachovic a části Vrbětice u svých příbuzných v okolních obcích či v ubytovacích kapacitách, které zajistil stát a Zlínský kraj. Ačkoli bylo už před sedmou ráno ve Vlachovicích přistaveno několik civilních i hasičských autobusů respektive dodávek, většina lidí se evakuovala po vlastní ose.

Lidé z Haluzic a Lipové byli v pátek večer znovu evakuováni

Vlachovice-Vrbětice – Pouhých šest hodin mohli obyvatelé Haluzic a Lipové po více než dvoudenní evakuaci strávit v pátek opět ve svých domovech. Zcela nečekaně je místní rozhlasy a starostové ve spolupráci s policií v pátek kolem 19. hodiny znovu vyzvali, aby se ihned připravili na znovuopuštění svých domovů.

Je to jako ve válce, naříkali evakuovaní lidé

Vlachovice-Vrbětice Už jsem si myslela, že trápení obyvatel Vlachovic, Vrbětic, Lipové a Haluzic skončí. Že čas adventu stráví v klidu, a do Vánoc tak budou mít možnost se vzpamatovat z událostí kolem vybuchlého muničního skladu v říjnu.

V Klouboukách zněla hudba, která uzdravuje

Valašské Klobouky – Tradiční altajská hudba, především pak takzvaný alikvotní nebo jinak taky hrdelní zpěv. Tak takový program si mohli vychutnat návštěvníci, kteří v neděli v neděli 16. 11 zavítali do kina ve Valašských Kloboukách

AKTUALIZOVÁNO

Evakuovaní se dnes po poledni dozví, zda se dostanou domů

Vlachovice-Vrbětice – Druhou noc a den stráví obyvatelé obcí Haluzice a Lipová mimo své domovy. Krizový štáb, který v podvečer probíral aktuální situaci v okolí muničního skladu ve Vlachovicích, dospěl k závěru, že oblast zmíněných obcí stále není bezpečná a evakuace, která započala po neřízených explozích ve středu nad ránem, bude pokračovat.

Další detonace ve Vrběticích vyhnaly obyvatele z jejich domovů

Vlachovice-Vrbětice – To, čeho se každý v okolí Vlachovic-Vrbětic obával, se ve středu o čtvrt na osm ráno vyplnilo. Z areálu bývalých Vlárských strojíren ve Vrběticích se začaly ozývat další neřízené detonace. Stovky detonací opět vyhnaly obyvatele z jejich domovů. Obyvatelé Haluzic a Lipové byli evakuováni do Loučky a do Slavičína.

AKTUALIZOVÁNO

Opětovné výbuchy vylekaly obyvatele Vrbětic a okolí

Vrbětice /AKTUALIZUJEME, VIDEO/ – Podle informací Valašského deníku, které poskytla starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková, došlo ve Vrběticích k neřízenému výbuch v dalším z muničních skladů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení