VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Vlachovice-Vrbětice plánují vlastní kanalizaci. Podaří se?

Vlachovice-Vrbětice – Obec momentálně pracuje na projektech pro tento rok, ale i do budoucna. Jedním z nich je i záležitost, která se týká kanalizace. Vesnice totiž není odkanalizovaná. Jednalo by se tedy o celoplošné pokrytí. Jak přiznal starosta obce Zdeněk Hověžák, šlo by o velký projekt.

Poplatky už platí obyvatelé Valašských Klobouků i kartou

Valašské Klobouky - Od Nového roku je na hlavní pokladně Městského úřadu Valašské Klobouky k dispozici platební terminál. Obyvatelé tak mohou bezhotovostně zaplatit poplatky za komunální odpad a za psy. Během roku pak bude možné použít platební kartu na další úhrady. „Nadále však zůstává možnost platit hotově nebo bankovním převodem," dodává kloboucká mluvčí Sandra Novotná Kollerová.

Nahodil obhájil prvenství ve stolnětenisovém turnaji ve Valašské Polance

Valašské Klobouky – Valašskokloboucký Jan Nahodil zvítězil v turnaji ve stolním tenisu ve Valašské Polance. Nahodil v podniku, kterého se zúčastnilo 21 hráčů z Valašských Klobouk, Valašské Polanky, Lužné, Horního Lidče, Lidečka, Seninky, Leskovce, Prlova a Pozděchova, v rozhodujících zápasech ve čtvrtfinále porazil ve třech sadách Miroslava Žůrka, v semifinále zdolal ve čtyřech setech Stanislava Machače a ve finále udolal rovněž ve čtyřech sadách Jindřicha Šafaříka (všichni Valašská Polanka).

Nedašov chce v Kameň Cupu vybojovat stříbrnou příčku

Nedašov – Solidně vstoupilo do 14. ročníku mezinárodní stolnětenisového Kameň Cupu družstvo Nedašova. Valaši doposud ve společnosti slovenských kolektivů z Červeného Kameňa, Ilavy a Mikušovců vybojovali dvě výhry, jednu remízu a jednou odešli poraženi. Po polovině soutěže jsou v tabulce proto na druhém místě.

Pyrotechniky ochrání nové pancéřové vozidlo. Předal jim jej policejní prezident

Zlínský kraj - Pyrotechnici ve Vrběticích dostali dar. Ne ledajaký, jedná se o unikátní čtyřnápravové nákladní vozidlo Tatra 815/7, které je určené pro Pyrotechnickou službu Policie ČR a bude sloužit pro přepravu nebezpečného materiálu.

Radnice ve Valašských Kloboukách rozdá spolkům milion a půl korun

Valašské Klobouky – Mezi valašskokloboucké spolky a další žadatele bude letos rozděleno celkem 1.524 tisíc Kč. Zastupitelé města Valašské Klobouky to schválili na svém posledním zasedání 16. prosince 2015. Peníze budou poskytnuty několika způsoby a jedním z nich je i program Spolupráce, jehož prostřednictvím se rozdá 510 tis. Kč. Žádost do programu podalo 25 místních spolků, a to na 33 projektů.

300 vojáků a policistů střeží a čistí Vrbětickou bezpečnostní zónu

Vlachovice-Vrbětice – /FOTO, VIDEO/ Pětatřicet armádních a policejních pyrotechniků začalo včera pracovat na vyčištění vrbětického areálu. Společně začali provádět kompletní asanaci až do hloubky půl metrů pod zem v prostoru mezi policejními páskami a nově budovaným nebo stávajícím oplocením kolem něj. Další skupina vojáků a policistů přímo v bezprostředním okolí vrbětického areálu provádí čištění prostoru a výstavbu oplocení.

Boží muka z 19. století mají za sebou opravu za 25 tisíc

Valašské Klobouky – Poslední neopravený kříž ve Valašských Kloboukách byl restaurován v srpnu loňského roku. Teď přišla na řadu boží muka na Kopci nad Starým městem. Kamenný sloup, včetně sošky svatého Josefa, pěstouna Páně, byl očištěn a na jeho vrchol se vrátil kříž. Boží muka v této lokalitě jsou doložena už od první poloviny 19. století a ústní tradice mluví o Lačnovjance, na kterou zde měly přijít porodní bolesti při cestě domů. V roce 1924 obnovil kamennou památku Josef Zubek.

Od pondělí začnou pyrotechnici s plošnou asanací areálu Vrbětic

Zlínský kraj - Ve středu se konalo jednání vztahující se k dořešení přesné trasy výstavby nového oplocení a s tím souvisejících opatření za účasti JUDr. Ing. Jiřího Nováčka, prvního náměstka ministra vnitra, plk. Martina Vondráška, prvního náměstka policejního prezidenta, plk. Jaromíra Tkadlečka, ředitele krajského ředitelství policie Zlínského kraje a gen. por. Františka Malenínského, zástupce náčelníka generálního štábu.

Bruslaři mají kluziště, bruslit můžete zdarma

Valašské Klobouky – Síť zimních kluzišť se rozrůstá. Ve Valašských Kloboukách je od začátku týdne také jedno v provozu.

FOTO, VIDEO: Vojáci z Olomouce pomáhají se stavbou plotu ve Vrběticích

Vlachovice-Vrbětice – Více než tři desítky příslušníků 153. ženijního praporu z Olomouce se v pondělí pustily do výstavby oplocení kolem areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku.

Zdravé město Valašské Klobouky má svůj symbol

Valašské Klobouky – Ještě před koncem roku vybrali na valašskokloboucké radnici logo pro projekt Zdravé město. Komise hodnotila 119 návrhů, které přišly od žáků místních škol. Vítězné logo vytvořila Linda Jahodová z Valašských Klobouk.

Městský zpravodaj Valašských Klobouk mění svou tvář i jméno

Valašské Klobouky – Místo Valašskoklobouckého zpravodaje dostanou občané v lednu 2016 do svých schránek Klobucký zpravodaj a místo dvoubarevného obdrží celobarevný magazín. Radnice se ve spolupráci s redakční radou pustila do modernizace časopisu, který bude vycházet ve stejném nákladu, opět měsíčně a zdarma pro každou domácnost.

Labuť počkala na příjezd hasičů a poté si v klidu odlétla

Valašské Klobouky – Kuriozní zásah mají za sebou valašskokloboučtí hasiči ze silvestrovského dopoledne, kdy vyjížděli k rybníku k záchraně labutě. „Ta se měla nacházet asi pět metrů od břehu rybníku. Vzhledem k malé tloušťce ledu jsme se rozhodli k záchraně opeřence použít člun," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení