VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Nahodil obhájil prvenství ve stolnětenisovém turnaji ve Valašské Polance

Valašské Klobouky – Valašskokloboucký Jan Nahodil zvítězil v turnaji ve stolním tenisu ve Valašské Polance. Nahodil v podniku, kterého se zúčastnilo 21 hráčů z Valašských Klobouk, Valašské Polanky, Lužné, Horního Lidče, Lidečka, Seninky, Leskovce, Prlova a Pozděchova, v rozhodujících zápasech ve čtvrtfinále porazil ve třech sadách Miroslava Žůrka, v semifinále zdolal ve čtyřech setech Stanislava Machače a ve finále udolal rovněž ve čtyřech sadách Jindřicha Šafaříka (všichni Valašská Polanka).

Nedašov chce v Kameň Cupu vybojovat stříbrnou příčku

Nedašov – Solidně vstoupilo do 14. ročníku mezinárodní stolnětenisového Kameň Cupu družstvo Nedašova. Valaši doposud ve společnosti slovenských kolektivů z Červeného Kameňa, Ilavy a Mikušovců vybojovali dvě výhry, jednu remízu a jednou odešli poraženi. Po polovině soutěže jsou v tabulce proto na druhém místě.

Pyrotechniky ochrání nové pancéřové vozidlo. Předal jim jej policejní prezident

Zlínský kraj - Pyrotechnici ve Vrběticích dostali dar. Ne ledajaký, jedná se o unikátní čtyřnápravové nákladní vozidlo Tatra 815/7, které je určené pro Pyrotechnickou službu Policie ČR a bude sloužit pro přepravu nebezpečného materiálu.

Radnice ve Valašských Kloboukách rozdá spolkům milion a půl korun

Valašské Klobouky – Mezi valašskokloboucké spolky a další žadatele bude letos rozděleno celkem 1.524 tisíc Kč. Zastupitelé města Valašské Klobouky to schválili na svém posledním zasedání 16. prosince 2015. Peníze budou poskytnuty několika způsoby a jedním z nich je i program Spolupráce, jehož prostřednictvím se rozdá 510 tis. Kč. Žádost do programu podalo 25 místních spolků, a to na 33 projektů.

300 vojáků a policistů střeží a čistí Vrbětickou bezpečnostní zónu

Vlachovice-Vrbětice – /FOTO, VIDEO/ Pětatřicet armádních a policejních pyrotechniků začalo včera pracovat na vyčištění vrbětického areálu. Společně začali provádět kompletní asanaci až do hloubky půl metrů pod zem v prostoru mezi policejními páskami a nově budovaným nebo stávajícím oplocením kolem něj. Další skupina vojáků a policistů přímo v bezprostředním okolí vrbětického areálu provádí čištění prostoru a výstavbu oplocení.

Boží muka z 19. století mají za sebou opravu za 25 tisíc

Valašské Klobouky – Poslední neopravený kříž ve Valašských Kloboukách byl restaurován v srpnu loňského roku. Teď přišla na řadu boží muka na Kopci nad Starým městem. Kamenný sloup, včetně sošky svatého Josefa, pěstouna Páně, byl očištěn a na jeho vrchol se vrátil kříž. Boží muka v této lokalitě jsou doložena už od první poloviny 19. století a ústní tradice mluví o Lačnovjance, na kterou zde měly přijít porodní bolesti při cestě domů. V roce 1924 obnovil kamennou památku Josef Zubek.

Od pondělí začnou pyrotechnici s plošnou asanací areálu Vrbětic

Zlínský kraj - Ve středu se konalo jednání vztahující se k dořešení přesné trasy výstavby nového oplocení a s tím souvisejících opatření za účasti JUDr. Ing. Jiřího Nováčka, prvního náměstka ministra vnitra, plk. Martina Vondráška, prvního náměstka policejního prezidenta, plk. Jaromíra Tkadlečka, ředitele krajského ředitelství policie Zlínského kraje a gen. por. Františka Malenínského, zástupce náčelníka generálního štábu.

Bruslaři mají kluziště, bruslit můžete zdarma

Valašské Klobouky – Síť zimních kluzišť se rozrůstá. Ve Valašských Kloboukách je od začátku týdne také jedno v provozu.

FOTO, VIDEO: Vojáci z Olomouce pomáhají se stavbou plotu ve Vrběticích

Vlachovice-Vrbětice – Více než tři desítky příslušníků 153. ženijního praporu z Olomouce se v pondělí pustily do výstavby oplocení kolem areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku.

Zdravé město Valašské Klobouky má svůj symbol

Valašské Klobouky – Ještě před koncem roku vybrali na valašskokloboucké radnici logo pro projekt Zdravé město. Komise hodnotila 119 návrhů, které přišly od žáků místních škol. Vítězné logo vytvořila Linda Jahodová z Valašských Klobouk.

Městský zpravodaj Valašských Klobouk mění svou tvář i jméno

Valašské Klobouky – Místo Valašskoklobouckého zpravodaje dostanou občané v lednu 2016 do svých schránek Klobucký zpravodaj a místo dvoubarevného obdrží celobarevný magazín. Radnice se ve spolupráci s redakční radou pustila do modernizace časopisu, který bude vycházet ve stejném nákladu, opět měsíčně a zdarma pro každou domácnost.

Labuť počkala na příjezd hasičů a poté si v klidu odlétla

Valašské Klobouky – Kuriozní zásah mají za sebou valašskokloboučtí hasiči ze silvestrovského dopoledne, kdy vyjížděli k rybníku k záchraně labutě. „Ta se měla nacházet asi pět metrů od břehu rybníku. Vzhledem k malé tloušťce ledu jsme se rozhodli k záchraně opeřence použít člun," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Na Štědrý den ukradl husu a usmažené řízky z kapra

Zlínsko – Kuriózní případ krádeže řeší v těchto dnech policisté z Valašských Klobouk. Ze dvou balkonů v panelovém domě na sídlišti v Brumově-Bylnici se totiž na Štědrý den ztratily pokrmy.

Technické služby Valašských Klobouk už mají naděleno

Valašské Klobouky - Na Valašskoklobouckých službách rozbalovali dárky už minulý týden, v té největší krabici našli komunální auto na svoz odpadu. Cena nového pomocníka přesáhla dva milióny korun, z čehož 90 % bylo hrazeno z dotace operačního programu Životní prostředí a z příspěvku od státu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies