VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Na Štědrý den ukradl husu a usmažené řízky z kapra

Zlínsko – Kuriózní případ krádeže řeší v těchto dnech policisté z Valašských Klobouk. Ze dvou balkonů v panelovém domě na sídlišti v Brumově-Bylnici se totiž na Štědrý den ztratily pokrmy.

Technické služby Valašských Klobouk už mají naděleno

Valašské Klobouky - Na Valašskoklobouckých službách rozbalovali dárky už minulý týden, v té největší krabici našli komunální auto na svoz odpadu. Cena nového pomocníka přesáhla dva milióny korun, z čehož 90 % bylo hrazeno z dotace operačního programu Životní prostředí a z příspěvku od státu.

AKTUALIZOVÁNO

Poslední kamion s municí opustil areál ve Vrběticích

Vrbětice – Pět set čtyřicet sedm. To je číslo kamionu, který jako poslední v pořadí opustil areál muničního skladu ve Vrběticích. Naložený municí vyjel ve středu dopoledne. Při této příležitosti navštívili areál i premiér Bohuslav Sobotka společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Zhruba po patnácti měsících je tak plocha zbavena nebezpečného materiálu. Tímto však celá záležitost uzavřená není.

Vojáci zahájili práce na výstavbě oplocení kolem areálu muničního skladu

Vrbětice – Pouhý den před Štědrým dnem bude z areálu muničních skladů ve Vrběticích odvezena poslední část munice. Tím pomine i hlavní důvod k nasazení příslušníků AČR k ostraze tohoto areálu. Již v pondělí 21. prosince proto v souladu s rozhodnutím vlády zahájila Armáda České republiky nezbytné přípravné práce na výstavbě provizorního oplocení kolem areálu muničních skladů ve Vrběticích tak, aby od počátku února mohli další ostrahu areálu převzít technickými prostředky pracovníci státního podniku Vojenské lesy a statky, kteří v případě incidentu přivolají hlídku Policie ČR.

AKTUALIZOVÁNO

Tři tisíce. To je kompenzace za evakuaci ve Vrběticích, Haluzicích a Lipové

Region /VIDEO/ – Tři tisíce korun má dostat každý občan obcí Vlachovice-Vrbětice, Haluzice a Lipová na Zlínsku za evakuaci po loňských výbuších 16. října a 3. prosince ve vrbětických muničních skladech. V pondělí o tom rozhodla vláda, mezi prvními o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka na svém twiterovém profilu.

Děti mají vlastní kuchařku

Valašské Klobouky – Speciální kuchařskou knihu vydal Dětský lesní klub Vrběnka. Kuchařka obsahuje na šedesát jídel, které zvládnou i děti. Nechybí ani fotky pokrmů, momentky z jejich přípravy a říkadla či písničky, kterými si děti ve Vrběnce zpříjemňují vaření.

Lidé ve Valašských Kloboukách si příští rok připlatí za odpad

Valašské Klobouky – Hlouběji do peněženek budou muset v příštím roce sáhnout obyvatelé Valašských Klobouk. O padesát korun se jim totiž zvýší poplatek za komunální odpad.

Poslední vítání občánků s letopočtem 2015 ve Valašských Kloboukách

Valašské Klobouky – Děti Barbora Zezulková, Karin Ginterová, Ella Veverková, Šimon Šenkeřík, Jakub Lysák, Václav Zvoníček, Tomáš Vlček a David Červenka byly slavnostně přijaty do řad Klobučanů. Vítání nových občánků proběhlo v sobotu 12. prosince dopoledne v obřadní síni valašskokloboucké radnice.

Při požáru bytového domu evakuovali 12 lidí

Valašské Klobouky – Na tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli časně ráno u požáru bytového domu se čtyřmi nadzemními podlažími ve Valašských Kloboukách.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Čerti se opět sešli ve Valašských Kloboukách. Nechyběla ani kyselice

Valašské Klobouky - Největší událost roku ve Valašských Kloboukách se opět setkala s úspěchem. Na šedesát čertů se prohnalo napříč městem a na tři sta padesát stánkařů obohatilo město o své výrobky. Tradiční jarmeková kyselice, ani srnčí guláš nezbyly.

Jarmek vyhlašuje novou soutěž O najlepší chleba

Valašské Klobouky – Pokud bychom měli některou ze součástí Valašského mikulášského jarmeku označit za jeho ozdobu, pak jsou to jistojistě jarmekové soutěže. Taková koncentrace krásných darů přírody jako na výstavě jablíček, taková pečlivost cukrářského zdobení jako u ukázek mikulášských perníků a taková fantazie jako u pečených čertovských pánů a paniček, to se jen tak někde nevidí.

Kunčar: Vyčištění areálu ve Vrběticích by mohlo trvat 5 až 8 let

Zlín – Kompletní vyčištění areálu ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku po loňských výbuších dvou skladů s municí by mohlo trvat pět až osm let. Novinářům to dnes ve Zlíně řekl senátor a starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL), kterého o tom coby člena senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost informovali zástupci policie, armády a hasičů.

Soutěž v požárním útoku narušili čtyři čerti. Akci zachránil Mikuláš

Vlachovice-Vrbětice – „Rekordní účast, téměř dvojnásobný počet soutěžních družstev," Přesně takto se mohou pochlubit organizátoři sobotní soutěže dobrovolných hasičů v požárním útoku ve Vlachovicích -Vrběticích.

Obec Vlachovice-Vrbětice bude mít osmou sušárnu ovoce

Vlachovice-Vrbětice - staví novou sušárnu na ovoce. Jakmile se dostaví, bude osmá v pořadí, kterou obec na svém pozemku má. „Místní si sem budou moci přijít usušit ovoce ze svých vlastních zdrojů. Máme to pouze na občasné sušení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení